[ jakov1 @ 26.09.2010. 15:25 ] @
Kako prebaciti sve outlook data fajlove sa WIN Xp na WIN 7, tako da na 7 bude sve identično kao na outlooku u Xp-u.
Probao sam da exportujem ali mi samo prebacuje inbox bez personal fildera.
U kom folderu otlook u WIN 7 smešta podatke?
U XP sam ih našao u C:Documents and Settings\"ime USER-a"\Local Settings\Application Data\Microsoft\outlook
Gde da prebacim te podatke u WIN 7 da bi sve bilo isto?
Nadam se da me razumete.
Hvala unapred.
[ Miroslav Jeftić @ 26.09.2010. 15:54 ] @
Probaj u C:\Users\ime_korisnika\AppData\Local\Microsoft\Outlook
[ pajaja @ 26.09.2010. 16:04 ] @
Cuva tamo gde je ti je Miroslav vec rekao, ali nisam siguran da ce samo kopiranje fajlova da ti resi problem. Moraces svakako da importujes .pst fajl tako da je u principu sve jedno gde ces da ga stavis. Sa druge strane, ne znam kako si tacno pokusao ali trebalo bi da exportuje sve iz Personal folders, a ne samo inbox.
[ Miroslav Jeftić @ 26.09.2010. 16:21 ] @
Mislim da neće morati ništa da importuje. Običan copy-paste je dovoljan, moj Outlook inbox je prošetao od XP-a i Outlook 2003, preko Viste i sada W7 i Outlook 2007.
[ jakov1 @ 26.09.2010. 17:32 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Probaj u C:\Users\ime_korisnika\AppData\Local\Microsoft\Outlook

Tu sam probao ali mi traži nešto i iz C:\Users\ime_korisnika\my documents\micrisoft\outlook






Citat:
Miroslav Jeftić: Mislim da neće morati ništa da importuje. :) Običan copy-paste je dovoljan, moj Outlook inbox je prošetao od XP-a i Outlook 2003, preko Viste i sada W7 i Outlook 2007. :D

Miroslave ako nije teško, molim te, pojasni koji fajl i gde ga treba staviti i da li je to jedan fajl ili grupa fajlova.
[ jakov1 @ 27.09.2010. 09:19 ] @
Uspeo sam sve mailove da vratim, samo najverovatnije nije moguće vratiti i podešavanja (ruls, potpise...)
[ Miroslav Jeftić @ 27.09.2010. 09:45 ] @
Pravila ćeš već morati ponovo da kreiraš, mislim da tu nema pomoći
[ 3okc @ 27.09.2010. 10:05 ] @
Potpis se nalazi u sopstvenom folderu, zove se Signatures. Pravila za poštu mogu da se eksportuju, samim tim i da se ponovo učitaju.
[ jakov1 @ 27.09.2010. 10:50 ] @
Ovo nece da funkcionise :( izbacuje mi grešku "The deleted items folder is unaivalable" takodje je nedostupan i sent folder. Takodje sam morao da pravim i nove naloge.

Da li neko može konkretno da napiše šta i gde iz Win Xp treba da se kopira i gde treba staviti u Win 7?
[ Ivek33 @ 29.09.2010. 09:15 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Pravila ćeš već morati ponovo da kreiraš, mislim da tu nema pomoći :)
U Outlook 2007 ima mogućnost exporta Rules (u *.rwz)
Citat:
jakov1: nije moguće vratiti i podešavanja (ruls, potpise...)
Potpisi se nalaze na putanji c:\Users\ime-usera\AppData\Roaming\Microsoft\Signatures\
i potrebno je cijeli folder "Signatures" sačuvati (bar mislim ;)
Citat:
Miroslav Jeftić: Običan copy-paste je dovoljan
Nisam nikada radio i ne znam može li se ovo, ali mogu samo napomenuti da datoteka Outlook.pst u tom folderu nema istu veličinu kao i bekapirana.

btw: sve napisano na osnovu Outlooka 2007
Na ovom linku ima step by step neke stvari pa čak i kako se bekapiraju Rules Moving Outlook to a New Computer možda pomogne
[ jakov1 @ 29.09.2010. 10:03 ] @
Export Rules - account information pa menage rules & alerts pa u tom prozoru u tabu e-mail rules ide se na opciju options i tu se exportuje. Ako ima više naloga onda za svako posebno.

Signatures kao štoo je Ivek33 naveo ali ima malih problema sa potpisima koji koriste neki fajl npr. sliku......

Oko samog back up-a mejlova, idite na account settings i tamo na tab data files i markirajte fajl koji je po defoltu i idite na open folder location
i taj fajl se kopira u Win 7 u C:\Users\ime korisnika\AppData\Local\Microsoft\Outlook , kopirati ga pre startovanja outlooka i nakon toga kreirati naloge i pri kreiranju odabrati opciju deliver new messages to: existing outlook data file i nadjite fajl koji ste kopirali sa Xp.


Tako da sam nekako sredio sve sto mi je trebalo.
Hvala svima na trudu oko objasnjenja.