[ bttp @ 26.09.2010. 22:20 ] @
Koji je najjači procesor koji može da se "ubode" u ovu ploču? Trenutno je u njoj Intel Celeron D 2,4GHz, ali me zanima koji je najjači koji podržava? Naravno ako postoji neki dual core koji je kompatibilan sa podnožjem (Socket 478) i čipsetom (mislim da je Intel 865PE)?

Svi smo prešli na laptopove i to je jedini desktop u kući, pa me zanima ako bih hteo da ga "nabudžim" tj. da izvučem maksimum iz te ploče šta bih mogao da ubacim unutra?
[ Miroslav Cvejić @ 26.09.2010. 23:13 ] @
Pitanje je gde da nađeš taj najjači procesor.

Meni na pamet pada neki 3.2GHz P4, ali iskren da budem, ja taj procesor ne bih ni neprijatelju poklonio. To čudo ohladiti je pravi izazov.

Ako možeš po oglasima da nađeš neki P4 2,8GHz za male pare (10€) pa ajde da nadogradiš, ali i taj se opet greje primetno više od postojećeg Celerona.
Ja još uvek obilazim jedan P4 3ghz koji hladi neko čudovište od hladnjaka koji je svojevremeno plaćen koliko sad košta office mašina (koja je po performansama bolja). I bar jednom godišnje mora da se čisti od prašine inače se gasi čim nasvira 85°C.

Inače, nema dual core procesora za S478.

Jesi razmišljao da malo klokneš taj CPU? :)
[ ivanvuk @ 03.10.2010. 21:37 ] @
Imash spisak podrzanih procesora na Asusovom sajtu:

http://support.asus.com/cpusup...P800-X&product=1&os=17



I ja sam se zanosio da na taj chipset stavim neki P4 HT ili chak Extreme Edition sa minimum 1MB, na 3 ili vishe GHz, ali kada sam shvatio koje su cene tih procesora (ako ih uopshte nadjesh u oglasima), odustao sam... Od 50 do 100 evra za procesor star toliko godina.. mnogo je

Dual core ne moze na tu plochu, da je socket 775, moglo bi.

Ako mislish da ti se isplati, mozesh mozda da potrazish neki P4 sa 512 kb kesha (tvoj ima 256kb), to je oko 10-20 evra, ali opet, da li cesh osetiti neke razlike u performansama, sumnjam...


Ja koristim Northwood 2.4 sa 512kb i ne greje se uopshte, ispod 50C i zimi i leti, sve radi kao sat, ali sporo je to..


Eto tako, srecno!
[ Aleksandar1992 @ 08.12.2014. 18:36 ] @
ja na toj ploci sam pre imao neki jadni celeron.a sad imam Intel (R) Pentium 4 3.2GHz,sa 2MB kesa.ima onaj hyperthreading,ali nije to to...dzaba toliki gigaherci,kad nije dovoljno brz.za danasnje igre je ocaj,ali za rad na racunaru nije los.ako je sistem XP,a ako je sedmica...obro si bostan.