[ lovephotography @ 27.09.2010. 18:09 ] @
dakle... prvo sam imala a420, pa onda onaj ruzni sx100is.. onda mi je muzic kupio canon 500d i imam jos maleni ixux.. (ne znam koji je broj.. nije vazno)

sta sad.. canon sam izgubila u vozu izmedu caira i aleksandrije.. i sad bi kupila opet neki finiji aparatic.. ovaj mali canon je ok za u dzepu, al ja bi nesta finije za slikanja..

ne bih ponovo kupovala ovaj canon 500d, pretezak mi je... razmisljala sam o nexu sonijevom... ili g11 canonov.. sta mi treba.. fin aparat sa pristojnim zumom (ako nije slr) koji moze slikati u raw formatu jer sam se navukla na hdr.. koji nije puno tezak.. neki slrovi za koji moram potrositi brdo para na optiku mi nisu nesta previse zanimljivi..

slikam vecinom arhitekturu, posebno mi je zanimljivo slikati interijere crkava i dzamija, slikam cvijece, portrete, odradila sam sa canonom jednu svadbu.. muserija je bila zadovoljna..

e sad, sta mi je najpametnije da kupim.. ovaj nex me privlaci zato sto bi za nekih 1200 eura mogla kupiti i aparat i svo troje leca.. i onda bi zavrsila sa kupovanjem dodatne opreme.. rodjak m isavjetuje da uzmem nikon d90, navodno je mrak mrak aparat.. muz mi gleda canon 550d.. a ja ne znam sta da radim...

nije mi vazno da to bude brzo, ovaj maleni canon mi dobro sluzi za slikanje okolo, al mislila sam putovati tamo nekad u januaru-februaru na nepal, pa bih do tad voljela nesta fino kupiti i usteliti se sa novom masinom..

sta da radim.. ikakvi savjeti?
[ sony64 @ 27.09.2010. 19:51 ] @
Canon S95
[ Zarko Silic @ 27.09.2010. 20:16 ] @
G12 je najbolje resenje za tebe.

Ide i zoom, ide i u dzep, ide arhitektura, ide i Nepal, a ako zatreba moze i svadbica.

Nex komlikuje stvar zbog tih objektiva, a ne mozes na njega da nakacis ni blic radi svadbe.
Jedino zbog video moda mozes pucati na Nexa, ako te to zanima.
[ lovephotography @ 29.09.2010. 08:12 ] @
ma g12 jeste jedna od blizih opcija al mi je zum malo mali.. voljela bih sta malo jace.. canonova s serija-isti problem, premali je zum... za sonija sam trazila testove po netu al nisam nista nasla.. voljela bih znati kako se to ponasa.. djeluje mi fino a opet ne znam koliko je to ozbiljno.... ima li ista vise mimo canona i sonija sto bi odgovaralo mojim potrebama..?



[ Zarko Silic @ 29.09.2010. 08:44 ] @
Postoji,

TZ10, ali i tu nastaje problem blica .

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 29.09.2010. u 09:54 GMT+1]