[ mahatma @ 27.09.2010. 19:22 ] @
Kad sam vido naslov teme Facebook is down pomislio sam da mislite na ovo http://www.joindiaspora.com/project.html
a ono fejbuk stvarno down. Misim koga briga...

Nego, sta mislite o dijaspori? Hoce li zaziveti to, ili ce zavrsiti samo kao developerska mreza i na kraju ugasiti se

Za neupucene, diaspora je open source social mreza, u kojoj ce ljudi moci da sami da kontrolishu svoj podatke tj privacy za razliku od gorepomenutog Spambooka. Za sada sve je to u fazi izrade. Zvuci kao interesantna zamisao.

Vidim da nema price o ovoj mrezi na ES, pa reko da pokrenem temu da vidim shta mislite.

I...sta mislite?
[ bachi @ 27.09.2010. 19:31 ] @
Biće kao linux protiv windowsa, imaće 3% korisnika u odnosu na facebook. :D

Šalu na stranu, trebaće im jak i agresivan marketing (poput šugavog firefoxa što je imao) da bi konkurisali facebooku, nisam siguran da imaju toliko €€€.
[ Stefan Markic @ 28.09.2010. 00:22 ] @
Citat:
Diaspora grew out of deep-rooted dissatisfaction many people expressed earlier this year in response to Facebook privacy changes that without warning exposed details many users didn't want to share with world+dog. When the developers sought funding, according to The New York Times, they asked for $10,000. So strong was the discontent of some Facebook users that they ended up with donations exceeding $200,000.


Code for open-source Facebook littered with landmines
[ mahatma @ 28.09.2010. 01:13 ] @
Koji fail. Au!
Sprcace oni tih 200 soma, i onda pishica..

Ja se taman ponadao..
[ mmix @ 28.09.2010. 08:08 ] @
To je hrabra nova generacija, sve servirano, za nista da se pomuce i nista da nauce, samo umeju da bitchuju kad nije po njihovom. Zar je neverovatno da je kvalitet njihovog rada debelo ispod bilo kakvog razumnog standarda?

Na stranu to sto mi uopste nije jasan koncept FOSS social networking porjekta? Ko ce to da forkuje? Moc socneta lezi u popularnosti i u tome sto su SVI na ISTOM. Ako imas hiljadu malih socneta forkovanih iz diaspore nijedan nece uspeti.
[ bachi @ 28.09.2010. 09:37 ] @
Jedino neko međulinkovanje, kao što je jabber na polju IMa, ali teško da će to da se desi.