[ rasgylle @ 28.09.2010. 16:24 ] @
Pozdrav,

jedno pitanje odmah po upadu na forum!
Naime, matorci su uzeli nov TV LG 32LD350, momak u prodavnici reče da ima digitalni tjuner.
Zanima me najviše da li postoji mogućnost da preskočim SBB-ov digitalni risiver i menjam programe direktno na TV-u?
Mada sam čuo da im signal uopšte nije digitalni nego se konvertuje u samom risiveru...
Momak u prodavnici mi je objasnio da mogu da gledam samo RTS digital na njemu s antenom, da je problem u SBB-u i da ih mnogo ljudi pita isto,
krivica prelazi na SBB...
"dame" iz tehničke podrške se izgleda ne snalaze baš najbolje sa "advanced" podrškom, tako da ste mi vi najkompetentniji za pomoć.
Da ne dužim, postoji li mogućnost da koristim daljinski od TV da bih menjao programe digitalne televizije,
btw i TV i risiver imaju rs-232 i to je izgleda jedini port koji može da funkcioniše u oba smera, a TV ima i PCMCIA port možda za neki čitač smart kartica...
Nemam pojma šta mi je činiti!?
Neka ideja???
[ Fac Ut Vivas @ 28.09.2010. 22:46 ] @
Uzmi D3 receiver... Nećeš uspeti da gledaš digitalne kanale čak i da imaš DVB-C tuner jer su kanali zaključani a kartice uparene sa receiver-ima. Ima negde na forumu detaljnije o ovom pa potraži, ali kao što rekoh nemoj gubiti vreme pokušavajući da otvoriš digitalne kanale..

Pozdrav.
[ Miladinovic @ 28.09.2010. 22:51 ] @
TV prijemnici obično imaju DVB-T tjuner, T-Terrestrial, dakle, zemaljski. Kablovski operateri šalju DVB-C signal, a uz to kodiran. Kod SBB-a sa dva tipa kodiranja NDS Videoguard i CISCO PowerKey tehnologijom, tako da je gledanje bez njihovog STB-a praktično nemoguće.

Takođe, trebaš znati da ukoliko tv nije kompatibilan sa DVB-T2 standardom, koji je usvojen kao standard digitalizacije u Srbiji, za par meseci takav digitalni tjuner ti neće biti od koristi.