[ zivanicd @ 28.09.2010. 20:31 ] @
Upravo cuh od drugara da ga je danas Telekom zvao da podnese zahtev za ADSL da bi "ubrzao proceduru uvodjenja ADSL-a u njegovo naselje". Ujedno su ga obavestili da mu je omoguceno da koristi 3g internet, 3GB mesecno, za 0 din dok ne stigne ADSL :)

Jedina je caka da kad stigne ADSL da mora da potpise Ugovor sa Telekomom o koriscenju ADSLa u nekom odredjenom periodu (ne znam tacno koliko) :)

Interesantno je kako se TS dosetio da "skuplja" ADSL korisnike i gde nema ADSL-a i time isplacuje investicije dovlacenja ADSL-a u neprofitabilna podrucija. Ako 30 ljudi uzme 3g modem u nekom ruralnom podruciju gde jedva ima i GPRS signala (tako da o brzini interneta necu ni da govorim), Telekom je siguran da ce sutra u tom podruciju imati sigurnih 30 ADSL korisnika...

... :)

:) :)
[ marko37 @ 28.09.2010. 21:55 ] @
Pa... nije im dugo trebalo. Pre jedno dve godine sam im nudio 3G/ADSL wireless modem/router, baš uz tu priču, da daju ljudima dok čekaju ADSL port da koriste makar 3G net...
Tad su rekli da ideja nije upotrebljiva.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.09.2010. 22:04 ] @
Meni su isto ponudili jedno 2 nedelje pre nego sto sam uzeo ADSL na drugoj liniji pocetkom septembra... Dakle koristio bi bukvalno 2 nedelje tih 3GB i onda morao da se vezem na 24 meseca za njihov ADSL bez prava na neku od promocija... Ja sam odbio i posle 2 nedelje uzeo 4Mbit studentskog ADSL-a, evo radi...