[ Nedeljko @ 29.09.2010. 00:05 ] @
Imam openSUSE 11.3 i mogu da potvrdim da i telenorov i mts-ov bežični internet rade iz prve pod GNOME okruženjem. Jenostavno, treba ubosti modem u USB port i pritisnuti ikonicu za povezivanje u taskbaru. U iskačućem meniju koji će se pojaviti, pojaviće se stavka "GSM connection" u okviru "Mobile broadband". Kliknite na "GSM connection" i za nekoliko sekundi ste na internetu.

E, sad, problem je u tome što sam probao više distribucija i uspeo sam samo pod openSUSE-om i to samo pod GNOME okruženjem. Ostali (kao i KDE pod openSUSE-om) mi ne nude "Mobile Broadband" odeljak uopšte. Zna li neko kako se to može rešiti pod drugim distribucijama?
[ dare023 @ 29.09.2010. 06:28 ] @
Ne reče koji drugi ?
U svakom slučaju probaj sakis3g
[ agvozden @ 29.09.2010. 10:45 ] @
Ja nemam taj usb, ali cim prikopcam nokiju n95 odmah mi se pojavi mobajl brodbend. U pitanju je ubuntu linkuks.
[ Nedeljko @ 29.09.2010. 13:48 ] @
Ne vredi, neće.
[ dare023 @ 29.09.2010. 16:16 ] @
Ja imam prepaid telenor internet i na susetu je jedva radio.Kad sam prešao na arch pronašao sam tu sakis3g skriptu i lepo je radila,mada na archu nemam problema ni sa network managerom.Govorim za gnome ,za kde ne znam.
Ti se modemi na sistem prijavljuju dvojako ,kao neki cd drajv i kao modem ,e sad, postoji usb_modeswitch koji treba da "isključi" cd drajv i da na sistemu ostane samo modem,a to ne funlcioniše uvek najbolje.(tako sam bar ja shvatio).
U svakom slučaju, sakis3g ti omogućava da koristiš modem kako treba,lako se instalira (imaš na sajtu), a i lako se konfiguriše.Probaj pa javi ako treba pomoć.
[ aleksandarzz @ 29.09.2010. 22:54 ] @
Evo objašnjenja
Neznam za druge distribucije, meni je radio na mintu 7 i 8, i na ubuntu 9.10 i 10.04.
Bez uputstava sa gornjeg linka je radio samo uz restart. Samo prvi put je potrebno odabrati mrežu ( Serbia, telenor u mom slučaju) i posle toga radi. Opcija mobile broadband ne postoji ukoliko se koristi wicd.
Što se tiče provere stanja, moguća je jedino (koliko ja znam) preko wammu-a. Da bi se povezao na wammu, ne sme se biti na internetu.
[ dare023 @ 30.09.2010. 05:48 ] @
Evo sa arch wikija za huawei e1550.
Mada koliko znam , samo sam instalirao modemmanager i usb_modeswitch i radi.Ima na sajtu usb_modeswitch-a da podržava ovaj modem ootb.
Ono za wammu je tačno .