[ Leyla77 @ 29.09.2010. 08:07 ] @
Dvoumim se izmedju dva telefona i ne znam koji da kupim? Tj da li je ovaj drugi opravdano skuplji? Molim za savet:)
Panasonic ne dolaze u obzir, koji god sam imala ispostavilo se da ne valja:(


* Siemens bežični telefon C 590
* DECT/GAP bežični telefon
* ECO Plus DECT - Tehnologija smanjenog zracenja
* TFT ekran (128x160piksela, 1,8 inča, 65k boja)
* Novi inovativni korisnički software
* Višejezični meniji (19 jezika)
* Podržava HDSP tehnologiju
* Handsfree funkcija - full duplex spikerfon
* 2.5 mm priključak za žicanu naglavnu slušalicu
* Svetleća tastatura (belo osvetljena)
* Polifone melodije zvonjenja (20)
* Navigacioni taster
* Podešavanje čujnosti
* Redial (20 poslednjih brojeva)
* Predbiranje brojeva
* Datum, vreme, alarm...
* SMS funkcija
* Navigacioni taster
* Nadzor prostorije
* CLIP (20 memorija)
* Telefonski imenik (150 memorija)
* Prenos telefonskog imenika sa drugih slušalica
* VIP memorije
* Zaključavanje tastature
* Trajanje baterije: stdby: do 180 sati
* Trajanje baterije: razgovor do 12 sati
* Baterije: 2 x AAA
* Dimenzije ručnog dela: 149 x 49 x 28 mm
* Težina ručnog dela: 100g
* Mogućnost prijavljivanje do 6 slušalica
* Garancija: 2 godine
* cena: 5599 din

ili

* Siemens bežični telefon GIGASET A580
* DECT/GAP bežični telefon
* ECO DECT - Tehnologija smanjenog zračenja
* Svetleći grafički displej
* Svetleća tastatura
* Meniji na više jezika (30 podržanih jezika)
* Podržava SMS
* HSP - poboljšana tehnologija zvuka
* Spikerfon na ru;nom delu
* Prikazivanje datuma i vremena
* Podešavanje jačine i melodije (10) zvonjenja
* Telefonski imenik (140 memorija)
* Redial (10 memorija)
* CLIP - identifikacija dolazećih poziva
* Lista poziva (25 memorija)
* Page funkcija
* Interkom između slušalica
* Alarm
* Ikona za stanje baterije
* Mogućnost prijave do 4 dodatne slušalice
* Podešavanje kroz menije
* Taster za navigaciju kroz menije
* Dimenzije ručnog dela: 147 x 50 x 30 mm
* Koristi NiMH baterije
* Trajanje baterije (stdby): do 210 sati
* Trajanje baterije (talk): do 25 sati
* Tonsko i impulsno biranje
* Domet na otvorenom do 300m
* Domet u urbanoj sredini do 50m
* Boja: Titanium
* Garancija: 2 godine
* cena: 3799 din

Jos nesto ovde se ne navodi da ima Automatski redial, a to mi prosto nekako nemoguce s obzirom na cenu i na to da su Siemens...jel imaju pa su zaboravili da navedu ili...?

Sta znaci ovo Gigaset?

Ako imate i neku drugu preporuku tj neki drugi Siemens slobodno preporucite :)
[ m257 @ 29.09.2010. 13:42 ] @
Ne znam kakve si to modele Panasonica telefone imala ali svi Siemensovi su generalno neuporedivo lošiji, naravno odgovarajući u klasi, posebno kada je dugovečnost u pitanju (ja ne bih kupovao Siemens ni za živu glavu, Philips i GE čak prave dugovečnije telefone od njega!). ;) No dobro, svi mi imamo neke svoje ukuse i neka svoja iskustva.

Gigaset je ništa drugo do obično ime (robna marka, brend), ne znači ništa posebno.

Drugo, ono glavno pitanje je koje su tvoje potrebe od fiksnog telefona? Da li ga koristiš za posao ili kuću? Da li ti je bitan dizajn, kvalitet izrade, trajanje i kvalitet baterije, neke konkretne karakteristike...? Kad odgovoriš na te dileme lako ćeš se odlučiti za model, bez toga teško da će ti neko dati najbolji odgovor. :)

Inače, najkraće rečeno, prvi (valjda na njega misliš) jeste opravdano skuplji ali pitanje je, kao što gore rekoh, koliko ti je sve to što on donisi potrebno? :)
[ Leyla77 @ 29.09.2010. 15:00 ] @
@m257 Ja sam do sada imala 2 Panasonicova telefona oni KX pa milion nekih brojeva i slova:) Kao prvo baterija im je jako losa i vec sam nakon godinu dana morala kupovati novu (sve sam pravilno radila sto se tice punjenja i ostalom) posle toga nikako da nadjem dobru bateriju tako da svako malo kupujem. Ovi gumeni dugmici na njima nakon odredjenog vremena moras da ih pritiskas ko lud jer nece da uhvate. Takodje krci dok radi kako se pomeram po kuci. Upada mi u razgovor komsinica i ja njoj koja ima isti model....imam i bezicni panasonicov i taj je ok
S druge strane na poslu imam Siemens S1 Gigaset koji je vec 6 godina star, ali je savrsen, a daleko vise je koriscen, dnevno se na njega prica 3-4 sata. Nikada nismo menjali bateriju i jos uvek dobro radi. Tastatura savrseno funkcionise.
Eto to su moji razlozi...ko zna mozda bi neki noviji Panasonic bio ok, ali toliku averziju imam prema njima da ne mogu ni da probam:)

E sad sta mi treba:
telefon je za kucnu upotrebu
vazno mi je da ima ID pozivaoca
da ima onaj Automatski redial kada je zauzeta linija
imenik od negde 20ak mesta
brzo biranje
i to je ustvari to
Ne treba meni nista specijalno samo bi htela da kupim telefon i da sam mirna narednih 5 godina...vidim da ovi simensovi imaju mnogo nekih funkcija za koje ja ni ne kapiram sta su:) Ja sam cisto htela taj Siemens posto sam zadovoljna sa ovim poslovnim daleko od toga da mi ovo sve sto pruza treba:)
Koji ti panasonic imas? Ajde ako si zadovoljan mogla bi i taj da uzmem, ali cu posle da te jurim ako mi rikne baterija nakon godinu dana:))))
[ zexoni70 @ 29.09.2010. 15:24 ] @
Citat:
m257: Ne znam kakve si to modele Panasonica telefone imala ali svi Siemensovi su generalno neuporedivo lošiji, posebno kada je dugovečnost u pitanju (ja ne bih kupovao Siemens ni za živu glavu, Philips i GE čak prave dugovečnije telefone od njega!). ;) No dobro, svi mi imamo neke svoje ukuse i neka svoja iskustva.

Gigaset je ništa drugo do obično ime (robna marka, brend), ne znači ništa posebno.



Ti si druze izgleda prvi a i jedini koji je ovako nesto rekao a i napisao za SIEMENS GIGASET telefone!!:-))
Inace moje iskustvo sa Siemens GIGASET telefonima (13 godina) je vise nego ODLICNO!Ali ajde svako ima pravo da iznese svoje misljenje i utiske.

Znaci @Leyla77 ja bih ti toplo preporucio da uzmes model C590,zato sto je iz C-serije koja spada u visu srednju klasu Siemens GIGASET telefona.Dok serije S i SL spadaju u sam vrh SIEMENSOVE ponude u fiksnoj telefoniji!
Pozzz!
[ m257 @ 29.09.2010. 16:44 ] @
Dobro, sad ne moramo da se frljamo godinama, ja koristim najrazličitije Panasonicove proizvode (što kućno, što poslovno) jedno 30 godina. :P Naravno, kao što sam odmah rekao, svi im imamo svoje utiske i sve zavisi od modela i klase (nije isto ako ste telefon platili 2000 i 7000 dinara). S i SL su već nešto drugo, to je visoka klasa, neuporedivo su bolji i izdržljiviji ali opet je komparativno konkurenicja ispred. Ali nebitno, da ne skrećemo sa teme i ulazimo u one čuvene vs. rasprave. :)

Što se baterije tiče, to nema veze sa tipom telefona, već pre svega zavisi od same baterije (kad je proizvedena, koliko dugo je stajala na lageru, u kakvim uslovima je čuvana i transportovana), tako da koji god telefon da kupiš kod nas isti može doći sa faličnom baterijom koja propadne posle par meseci, sve je stvar sreće. Meni se lično desilo da pre dve godine istovremeno kupim za firmu dva istovetna telefona (pri tome nisu bili ni najmanje jeftini), a da je jednom baterija propala odmah, a drugom još radi, nismo je menjali! Da ne govorim na šta sve možete da nađete kad kupujete zamensku bateriju, svi ti Kung Fu modeli! :) Takođe nije isto ako telefon ima NiMH i Li-Ion bateruju (prve uglavnom imaju jeftiniji modeli).

Lejla, u tom slučaju, ako si čvrsto rešena za Siemens (da te ne zbunjujemo dodatno), a pošto nisi zahtevan korisnik (zapravo, potpuno si "normalan" kućni korisnik), a ukoliko ti razlika u ceni ne znači mnogo, svakako kupi C 590. ;) U principu, ako te generalno brine kvalitet, uvek se rukovodi onom starom - koliko para toliko i muzike, jer manje-više svi telefoni (čak i oni kupljeni kod Kineza za 500+ dinara) imaju to što ti od karakteristika treba. :) I naravno, izaberi onaj koji ti se (po dizajnu) više sviđa.
[ popusicko @ 29.09.2010. 18:51 ] @
Siemens gigaset 4010 micro 8 godina bez zamene baterije,SL56 tj sl560 4 godine i neki c najjeftiniji gigaset rade na jednoj bazi non stop i nema interferencije ni smetnji.
Iskustvo sa Panasonicom je isto vrlo lose.Baterija ocas posla umrla i izlizali se dugmici kao da je 30 godina koriscen.A bio je jaci model -sa color display-em.
[ Leyla77 @ 30.09.2010. 08:13 ] @
ah kako to i inace kod mene biva ja i najmanju kupovinu zakomplikujem do besvesti sa internetom:( Naime sada sam krenula jos malo da cackam po drugim forumima i tu preporucuju svakakve druge Siemens modele, naravno svi su skuplji:P Uf vec vidim da ce ovo da se oduzi...kada bi samo mogla da ih opipam:( Cim osetim one gumene dugmice, izbocene najezim se jer se setim kako ce prestati da funkcionisu...sta ako kupim Siemens sa takvim dugmicima ovako preko neta?!?!?! Sad sam pocela da gledam i one Siemens po 15 000 din i cure mi sline:))) mada nema sanse da kupim jer mi ne treba

Sto se tice Panasonica ti moji telefoni su bili jeftiniji...cini mi se da sam prvi platila 25 Eura, drugi isto nesto slicno.

Pa posto sam prosirila dilemu na desetolemu slobodno hvalite svoje Siemens telefone ko ih ima da mi bude lakse pri odabiru:)
[ Leyla77 @ 30.09.2010. 09:20 ] @
Oki evo suzila sam izbor na 4 napokon, svi su Siemens: C 380 C 470 C 590 C38H
Ali za niti jedan od njih se ne navodi da imaju automatski callback...da li je moguce?! A neki jeftiniji modeli imaju?
Ove starije serije mi se vise estetski dopadaju...
[ zexoni70 @ 30.09.2010. 12:02 ] @
Ako imas kinte da uzmes telefon koji ce zadovoljiti sve tvoje potrebe,onda je to svakako model GIGASET S790!:-)
I on kao sto trazis ima "automatic redial" http://gigaset.com/hq/en/product/GIGASETS790.html?tab=data a imas ga u Tehnomaniji http://www.tehnomanija.rs/kata...ens-bezicni-telefon-s-790.html
Model C470 takodje ima automatic redial http://gigaset.com/hq/en/product/GIGASETC470.html?tab=data i to je telefon iz malkice starije generacije,ali to nemoj da te buni jer je i on dobar model!
Ako ti i nije preka potreba da das toliko para,mozes slobodno da uzmes i model C590 ali kao sto si i sama rekla on nema funkciju "automatic redial"!
Pozz!


[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 30.09.2010. u 16:54 GMT+1]
[ Leyla77 @ 30.09.2010. 14:11 ] @
porucila Siemens C590! Stize u ponedeljak:)
Javicu za godinu-dve kakvi su mi utisci:)))
[ Leyla77 @ 04.10.2010. 07:58 ] @
Evo vec imam problemcic:( Naime meni je stari telefon stajao odmah pored televizora i baze i one kutije za drugu ISDN liniju....sada kada stavim ovaj novi uzasno susti:( Stavila sam ga na kat sada tamo gde mi je drugi prikljucak, ali sada je slusalica stalno daleko od baze pa ce vise da zraci:( Kako to da starom telefonu (isto bezicnom) nije smetala blizina ovih drugih aparata, a ovom novom smeta?!
[ zexoni70 @ 04.10.2010. 08:04 ] @
Ajde da pitam prvo jel si sve lepo povezala i telefon spojila posle splitera?:-))
Pa ako nije to da idemo dalje!
[ Leyla77 @ 04.10.2010. 08:50 ] @
nije preko splitera...a zasto? Gore je povezan preko splitera posto mi je gore i kompjuter...Mislis da je zbog toga??? Ali cemu ce mi spliter kada ce biti u njega utaknut samo telefon i nista drugo...od cega ga razdvajam....?
[ nemesis @ 04.10.2010. 09:08 ] @
spliter ne sluzi da razdvaja kako ti kazesh nego da filterishe ...
adsl koristi odredjeni frekfrentni opseg i filter sluzi da sprechi da telefon ili bilo sta
koristi taj opseg za svoje potrebe ...
znachi ako imash vishe telefona u kuci moras ispred svakog da stavish filter/spliter i
reshen problem :")
[ Leyla77 @ 04.10.2010. 09:22 ] @
wow nisam znala...gore sam stavila spliter zato sto mi se stalno prekidao adsl, ali nisam znala da mora da se stavi i tamo gde nije prikljucen direktno adsl...oki fala ti kupujem ovih dana:) Jedino...kako to da je ovaj prastari Panasonic radio dobro i bez splitera...mada je inace bio krs od telefona, ali nije sustao....?
[ nemesis @ 04.10.2010. 09:56 ] @
telefon ce radi super...
ali ce adsl prekida :)
to je caka ... telefonu ne smeta adsl .. obrnuto je :)
na par mesta drugarima sam izveo ovako ...
tamo gde telefon dolazi u kucu (tavan) sam stvio spliter .. i sve telefone prikachio na
izlaz za telefon a onaj izlaz za modem sam posebnim kablom razveo do njegove sobe i tu je samo modem :) ..
naravno ako ti je jednostavnije samo staviti filtere moze i tako :)
javi sta si uradila :)
[ zexoni70 @ 04.10.2010. 13:08 ] @
Citat:
Leyla77: wow nisam znala...gore sam stavila spliter zato sto mi se stalno prekidao adsl, ali nisam znala da mora da se stavi i tamo gde nije prikljucen direktno adsl...oki fala ti kupujem ovih dana:) Jedino...kako to da je ovaj prastari Panasonic radio dobro i bez splitera...mada je inace bio krs od telefona, ali nije sustao....?


Sve zavisi od telefonskog aparata,neki suste a neki ne!Ali za svaki slucaj kupi spliter (300 din ili ti 3 Eura),ali napomeni samo da ti treba za ISDN liniju i vise nece biti sustanja!
Pozz!Pa javljaj utiske kakav je C590?!:-)))
[ Leyla77 @ 04.10.2010. 14:37 ] @
Odmah mogu da ti kazem da je ovaj C590 bolji od Panasonica, ali mi je ipak bolji onaj stari sto imam na poslu S1 colour...Ovaj iako sam ga ukljucila u spliter tu gore ima neki pozadinski sum....nije jak i stvarno super svih cujem, ali prisutan je, neko konstantno sustanje...a sad opet ova baza mi stoji odmah pored one kutije za adsl i kompa...mozda je do toga...
I nedostaje mi onaj tu-tu zvuk:) ne moze da se otvori linija nego najpre mora da se ukuca broj i onda cujem to tu-tu samo par puta:)))
U svakom slucaju ekran je predivan, ko na mobilnom:) TFT:)
Imam ustvari jos jedno pitanje, sta znaci 'nadzor prostorije'? Ima tu opciju, a ja pojma nemam sta je...
[ zexoni70 @ 04.10.2010. 15:34 ] @
Nadzor prostorije sluzi tome da ako recimo imas bebu onda slusalicu mozes da ostavis kraj kreveta gde spava,a ti odes u drugu prostoriju i npr. "peres sudove" :-) a kada se ona probudi i zaplace odmah ti zazvoni druga slusalica i cujes sve sta se desava u sobi gde je beba!:-))Nadam se da sam lepo i slikovito to opisao uz pomoc bebe!:-)Ali naravno za to moras da imas dve slusalice.
Sto se tice otvaranja linije mozes i to,ali samo da tipku na kojoj je nacrtana zelena slusalica drzis stisnutu duze od 1 sekunde i imaces u slusalici ti-tu bez da prvo moras da otkucas broj koji pozivas!