[ Free_Sex @ 26.01.2004. 20:39 ] @
Treba da koristeci komandu alter table podesim da je po defaultu datum (jedno od polja) podeseno na danasnji/trenutni datum.

alter table imetabele
add constraint DF_ime
default ?sta ovde? for Datum
go

Dakle ne znam samo kako da podesim da to polje automatski dobija po defaultu vrednost trenutnog datuma.

Hvala.
[ Simke @ 26.01.2004. 23:07 ] @
Koristi GetDate() funkciju da dobijes trenutni datum.
[ MilošV @ 27.01.2004. 07:39 ] @
DEFAULT NOW(); ??
[ Free_Sex @ 27.01.2004. 09:55 ] @
Znaci :

alter table imetabele
add constraint DF_ime
default now() for polje


? Ok hvala
[ goranvuc @ 27.01.2004. 19:49 ] @
Lepo ti je rekao covek: getDate()
[ Free_Sex @ 28.01.2004. 13:20 ] @
E hvala ljudi. Nece now() dakle getdate()

Nego kako da ga ogranicim. Kada projektujes bazu ne mozes da stavis samo datum.... vec on stavlja automatski i sate.

Tj. kad postavim default vrednost na getdate() on stavi nesto tipa
01.01.02 11:23:45 ili nesto slicno.

I sad da me neko ubije ne mogu da se setim dali sam to uspeo da resim tako sto sam
postavio masku tj pravilo kako treba da izgleda date tj :
Datum like [0-3][0-9][.].....

Jer postoji neki drugi nacin. Nekako mi je ovo malo sumljivo, ma da radi ovako ali jer postoji neki drugi nacin.

Inace u samom zadartku za Visu poslovnu skolu, se kaze da se postavi komandom alter table default OGRANICENJE .... eh sad koliko ja znam ogranicenja se nalaze na drugom mestu tj ne idu preko alter table default naredbe ?
[ Zidar @ 28.01.2004. 15:29 ] @
Ne brini se za sate i minute. neka njih. Ako ti trebaju iskljucivo dani, onda pogledaj funkciju Convert u helpu i mmnogo toga bice lakse. Dakle, u svim views koji koriste tvoju tabelu, umesto TvojeDatePolje koristi Convert.

:-)
[ MilošV @ 09.02.2004. 07:10 ] @
Cao :)
Da malo citiram velikog filozofa i humanistu:
Citat:
tizza:
DEFAULT NOW(); ??

:) Izvini sto ti nijesam odmah sve rekao:
Nemoj definisati polje kao DATETIME vec kao TIMESTAMP. U tom slucaju DEFAULT NOW() radi upravo ono sto ti zelis...

Pozdrav :)
Tica