[ pl4stik @ 29.09.2010. 15:21 ] @
Pozdrav svima,

Pre 6 meseci kupim laptop fs amilo Pi3540 i dobijem garanciju 1 godinu. Posle 1 mesec pocne da se gasi rendom, odnesem na servis sacekam 20+ dana, pozovu me, kazu promenili mu dvd i vrate mi, posle nedelju dana pocne da se smrzava slika, ponovo ga odnesem, sacekam opet tu negde 20+ dana kazu promenili mu plocu i vrate mi, sad ne radi zvuk na evo 5-om Windows-u sa drajverima koji su radili prosli put... I meni je sad vec svega dosta pogotovu sto sam uzo neki drugi komp u medjuvremenu tako pozovem ja fs i kazem da posle 2 servisa u garanciji opet ne radi ja vise necu taj model, sve drugo moze, da doplatim ili da uzmem jeftiniji ili pare da vrate samo da promene kompjuter odgovor je bio ne moze nosite ga u servis. Pretpostavljao sam da je tako u Srbiji pa ga pitam na koju adresu ja da posaljem pismo pa to sto je on meni reko da mi napise pecatira i vrati, kaze nema moze samo mail.

Sta sad, jbt?
[ Horvat @ 29.09.2010. 16:47 ] @
kako si samo jednu godinu garancije dobio?
sad sam bas gledao jedan ducan za prodaju racunarske opreme, svi lt su sa 3 godine garancije
po secanju, drugi daju minimum 2 godine,a uglavnom 3

ja bih na tvom mestu trazio drugi primerak ili lovu nazad, ono, sta ti je alternativa? da ga svakih mesec dana saljes na 20 dana "popravke" i tako dok ne istekne garancija kad ti kazu "e sad ga duvaj"?

a kome da se javis - trzisnoj inspekciji, mozda
[ neca @ 30.09.2010. 02:09 ] @
gde si bre video 3 godine garancije na fs laptopove? :) ko to daje? :D
a taj ovlasceni servis je poznat po resavanju reklamacija :)
stiskaj ti to i preti inspekcijom...
[ pl4stik @ 30.09.2010. 06:37 ] @
Citat:
Horvat:
ja bih na tvom mestu trazio drugi primerak ili lovu nazad, ono, sta ti je alternativa? da ga svakih mesec dana saljes na 20 dana "popravke" i tako dok ne istekne garancija kad ti kazu "e sad ga duvaj"?


Sve mi se vise cini da sam ga izduvao cim sam kupio nesto u ovoj ludoj Srbiji

Citat:
Horvat:
a kome da se javis - trzisnoj inspekciji, mozda

Citat:
neca
stiskaj ti to i preti inspekcijom...


Al kome da pretim komp je kupljen u Merkatoru i valjda su oni odgovorni za reklamaciju, a za servis ovi drugi. To je i bilo pitanje u stvari ko je sad odgovoran Merkator gde sam kupio ili FS Srbija ?


[ Wi-Fi @ 30.09.2010. 08:44 ] @
Pa procitaj u garanciji sta pise, da li moras da vracas u Merkator pa oni salju u servis/kod uvoznika ili mozes i ti direktno da nosis (ovo je obicno brza varijanta). Imas vise informacija (konkretno za FS) ovde: http://www.benchmark.rs/benchm...stu/po-brendovima-fujitsu.html
[ pl4stik @ 30.09.2010. 11:52 ] @
^ Veruj mi da sam to dobro proucio i da sam skratio sve u najvecoj mogucoj meri, tipa ja sve nosim ne cimam njih, e u toj situaciji kad im nosim 2 + 1 (sad sam odneo) put je pitanje kako da mi zamene hardwer jer necu taj sto su mi dali... Pokusavam da budem potpuno nezadovoljan i da iskoristim eu/normalno/ljudsko/svima normalno pravo da kompletno zamenim hardware...
Inace u garanciji pise sve kad je u pitanju servis ali ja necu da mi ga vise servisiraju i testiram nacin za zamenu onoga sto ne radi i na kraju krajeva da li ostoji granica sta je lose i kupac ga nece jer ste/su ga zajebali...

Sutra sam zakazao kod advokata i casna rec idem dok mi cena komapa ne izadje preko troskova suda (ako moze, mada nije to mnogo za sud) jer zivim u potpunom ludilu iz koga cu da izadjem ili ja ili moje dete po bilo koju cenu ...

MA ovo je k od zemlje

[ Java Beograd @ 30.09.2010. 12:25 ] @
Razumem ja tvoju frustraciju, tim pre što sam i sam bio u sličnoj situaciji (u pitanju je bio mobilni, sa mnogo više odlaska u servis), ali na žalost pravda jeste na tvojoj strani, ali ne i pravo. Pokušaj da ovo shvatiš, i da se ne nerviraš.
U uslovima garancije (najčešće, pa je verovatno tako i kod tebe) nigde ne stoji da imaš pravo na drugi primerak proizvoda. Davalac garancije se obavezuje da će da popravi a ako ne može da popravi, tek onda će ti ponuditi drugi primerak.
Naravno, uvek se može računati na dobru volju uvoznika / zastupnika i njegovu težnju da održi imidž na tržištu. Ali, ako on ne pokazuje tu dobru volju, ne možeš zahtevati novi primerak.
Možda i grešim. Baš me zanima kako će advokat da te posavetuje.

[ 3way @ 30.09.2010. 12:46 ] @
Pa ako ga popravlja 10 puta, to onda valjda znaci da ne moze da ga popravi...
[ Java Beograd @ 30.09.2010. 13:18 ] @
^
Valjda. Ali, opet, u garanciji ne piše " ... ako se proizvod popravjla 10 puta, kupac ima pravo na novi proizvod ...". Ponavljam, jedno je pravda, drugo je pravo.
Inače, prava je bruka da se Fujitsu-Siemens ovako ponaša.
[ dava @ 30.09.2010. 13:41 ] @
Može u garanciji da piše i kako si upravo postao njihov rob, ali to bi palo na svakom sudu jer se kosi sa ustavom, a u ovom slučaju se kosi sa zakonom o zaštiti potrošača.
Skoro je bila diskusija o tome. Svi se oni prave ludi, dok ne dodje inspekcija. :)
Tako da...
[ Isak666 @ 30.09.2010. 14:06 ] @
Probaj ovde http://potrosac.info/kontakt/

Pre su imali praksu da zajedno cimaju prodavnice i proizvodjace kad zalbe ne urode plodom.
Mada, sad vidim da su promenili sajt, smanjili info, podrzala ih drzava i sl pa mozda Papovic nema vise vremena za takve sitnice kao sto su zalbe potrosaca, nego samo ozbiljni poslovi - pisanje zakona, konferencije i tako ;)

Probaj, pa javi je l' ima neke vajde.
[ etjen @ 30.09.2010. 14:28 ] @
zovi Djuru sa Indexa, možda on može da interveniše.

Inače mislim da imaš pravo na povraćaj proizvoda iz bilo kog razloga prodavnici ali samo u roku od 7 dana(ili tako nešto)

U suprotnom treba servis da ti izda potvrdu da ne može da se popravi i valjda sa tim ideš kod uvoznika ili distributera i oni ti daju drugi komp ili vrate novac...

P.S. Taj F.S. ti i nije bio neki izbor
[ a1200 @ 30.09.2010. 15:09 ] @
Ja bih obvestio inspekcju, tj. podneo prijavu, a takodje bi napisao jedan opsiran mail FS dirketno. Znaci ne Srpskom distributeru, nego centrali. Opisao sa cim si se susreo, sa nacinom na koji postupaju sa tobom, kako to steti brendu i kako ako se na takav nacin bude vodio biznis u Srbiji kompanija sigurno nece imati nikakvog uspeha ... pa ce oni verovatno da pitaju likove ovde - Jel' a zasto smo mi vama ono dali eksluzivnu licencu, i sta radi taj vas servis, zasto ste vi to sve tako loshe organizovali da ljudi pishu nama? Mozda upali...
[ popusicko @ 30.09.2010. 15:55 ] @
FS tj Fujitsu-Siemens odavno vec ne postoji.
Taj laptop je samo Fujitsu i nema vise nikakve veze sa Siemensom.
U prevodu laptop je shita govnarov.
[ Horvat @ 30.09.2010. 17:36 ] @
@neca, vid stvarno na fujitsu daju samo godinu dana, zar je tolika kanta?
[ pl4stik @ 30.09.2010. 23:16 ] @
Evo kako stoje stvari http://www.blic.rs/Vesti/Drust...placati--za-sve-greske-na-robi

Nisam se nadao, moram da priznam, da ce trgovac da ispadne odgovoran ali sta je tu je pa cu eventualno da se prosetam do Merkatora i trzisne ins. kad mi vrate komp da vidim jel ima dobre volje inace izgleda da nemam sansu uopste ...

Nista, nek promene jos koji put plocu pa ce valjda neka da proradi



[ neca @ 02.10.2010. 15:26 ] @
@horvat
Pa ja sve sto sam video od tih Fujitsu laptopova (mislim na jeftinije modele, jer ko ce da da preko 45k dinara za masinu kupice neki ozbiljniji brand) su klasicne kante.
Uvoznik i ovlasceni servis su prica za sebe tako da, ja se ne bi igrao sa njima.
Druga stvar, dosta proizvodjaca na vecinu svojih modela daje 12 meseci garancije (Fujitsu, Acer, Lenovo, Asus, HP), Jedino Toshiba, Dell i ludi MSI daju uglavnom vise od 12 meseci garancije i Lenovo ima mogucnost doplacivanja garancije za kompletnu G550 seriju.
@pl4stik
sto se tice tvog eu prava, mocices da ga ostvaris kad budemo bili u EU, a obzirom da smo jos uvek na divljem zapadu od tog prava nema nista, mozes da ga gledas samo na televiziji :) Mislim da su po trenutnom zakonu u obavezi da ti u prvih 8 dana vrate novac ili da ti uredjaj u najkracem roku zamene za novi, a nakon toga mogu da ga popravljaju dokle god se ne ispostavi da je konacno nepopravljiv (neka me neko ispravi ako sam pogresio za ovih 8 dana).
Sto se tice Merkatora, nisu oni ljudi nista krivi i oni apsolutno ne mogu nista da urade jer igraju kako servis svira. Pogledaj na garanciji koja firma ti je ovlascena za servis i njima se penji na glavu.