[ markoradulovic87 @ 30.09.2010. 03:31 ] @
Ciaos. Na tri lokacije imam postavljene VPN servere. Na jednoj lokaciji planiram da ubacim elastix server, a na ostale dve samo voip telefone i da oni povuku preko mreze (vpn) ip adresu iz elastixa i da se ostvare besplatni razgovori unutar VPN mreze. Interesuje me da li je neko radio ovo sa elastixom? Hvala unapred.
[ aleksandar75 @ 30.09.2010. 07:32 ] @
Da to je moguće. To sa ip adresom ja bi malo drugačije rešio ali da u principu to je to.
[ Predrag Supurovic @ 30.09.2010. 07:54 ] @
Sto ne bi moglo? Svakm telefonu odessi da se povezuje na voip server i to je to.
[ markoradulovic87 @ 30.09.2010. 13:01 ] @
kako malo drugacije? preko dyndns-a?

spojio sam tri 750 mikrotika sa IPSec VPN-om i sada sam na jednom mestu postavio elastix server. podigao sam 3 ekstenzije za 3 ip telefona koja su u ovoj lokalnoj mrezi, i interesuje me sta trebam da radim dalje? gledao sam neke uputstva i video da trebam da podesim TRUNK i INBOUND ROUTE.. mozda ima jos nesto da bi to sve radilo? da li mi mozete pomoci oko toga? imam dvije telefonske linije na elastix serveru.

takodje imam pitanje, kako se povezuju dva elastix servera, preko IAX ili ne? hvala unapred na pomoci.

----

pa pretpostavio sam da moze tako, samo me interesuje da li ima neko BOLJE resenje, koje manje opterecuje resurse sistema itd. hvala

[Ovu poruku je menjao markoradulovic87 dana 30.09.2010. u 19:43 GMT+1]