[ avlijas @ 30.09.2010. 15:50 ] @
Kao sto se vidi u naslovu ovaj telefon mi pravi problem pri konektovanju preko USB-a na PC.Imam dva operativna sistema i na XP-u sam rijesio problem,necete vjerovati,deinstaliranjem Windows music playera verzija 11!?Tako vidjeh na forumima i upali,ali posto mi XP ide u penziju i vec odavno koristim Win 7 koji mi je glavni operativni sistem,pojavio se problem.Na win 7 mogu da prikljucim telefon preko USB samo na storage modu,jer kad prebacim ma PC-suite rezim pojavi mi se greska pri instaliranju drivera za MTP,sta god to znacilo.Instalirao sam Ovi suite, nokia updater,pc suite (u svim mogucim kombinacijama i samostalno) ali nista.Ne mogu da uradim update firmwarea i softwera,spomenuti programi mi zaglupe,odem do device managera u control panelu a tamo pravi lom!Neki drajveri za telefon instalirani ,neki sa odredjenim problemima a nekih nema uopste.Gasim telefon pa upalim vadim USB kabal pa opet stavljam, ma cuda ali nista.Zaboravio sam naglasiti da se isto tako telefon ponasao i na XP-u pa sam rijesio problem deinstaliranjem WMP-a 11.I u Win 7 sam deinstalirao WMP 11 ali dzaba.Nece pa nece.Meni se stvarno zbog tog glupog problema ne vraca na Win XP,ali mi je stvarno potrebna komunikacija telefona i Win 7 preko USB-a u rezimu PC-suita.Imam i Nokiu 5800 xpressmusic i sa njom nemam nikakvih problema ni u Xp-u ni u Win7.Ako neko zna kako rijesiti problem neka objavi javnosti jer koliko sam citao po forumima takvih problema poprilicno ima na novijim Nokijama.
Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoci
Pozdrav.
[ pajaja @ 30.09.2010. 16:47 ] @
Iako ne znam u cemu je tacno problem zbog koga se desava to, jednom sam naleteo na taj problem sa, ako se dobro secam, 5800 i Vistom. Iz nekog razloga posle vadjenja memorijske kartice uspeo je da instalira sve sto treba.

Ne znam da li si to probao, ali nadam se da nisi i da ces resiti problem:)
[ avlijas @ 30.09.2010. 16:55 ] @
Citat:
pajaja: Iako ne znam u cemu je tacno problem zbog koga se desava to, jednom sam naleteo na taj problem sa, ako se dobro secam, 5800 i Vistom. Iz nekog razloga posle vadjenja memorijske kartice uspeo je da instalira sve sto treba.

Ne znam da li si to probao, ali nadam se da nisi i da ces resiti problem:)
Hvala puno na brzom odgovoru ali bukvalno sam sve pokusao ali i dalje isti problem a kao sto sam i napisao to mi je bio problem i na XP-u koji sam uspio rijesiti,ali na Win 7 nikako!
[ avlijas @ 01.10.2010. 00:35 ] @
Rijesio sam problem koji je toliko smijesan da me je sramota!DO KABLA JE :-).
Dakle nije cak ni do kabla,jer to je kabal koji je dosao u originalnom pakovanju Nokie 5800 na koji se Nokia 5800 kaci bez ikakvih problema,ali 5530 nikako i to samo u PC-suite modu a u storage modu bez ikakvih problema???Sjetio sam se da imam neki kabal koji sam kupio na pijaci kad sam sredjivao prijatelju jednu Nokiu,prikljucio ga i ... BUM!Sve zivo na Nokiji 5530 radi od PC-Suite do Storage moda.Ne mogu vjerovati,jer su kablovi identicni jedino je kod ovog sa pijace konektor koji ide u telefon za dlaku duzi.E sad predpostavljam da je na 5530 utor malo duzi ili razvaljeniji jer po specifikacijama za obe Nokije ide identican USB kabal.Ne mogu se nacuditi.Tri dana razbijam glavu sta je problem kad ono go.no od problema.
Pozdrav.