[ m4j3v1c4 @ 27.01.2004. 00:17 ] @
heh, pazite situaciju... redovno sam svaki dan prijavljivao spam na spamcop.net i sve je radilo ok, spam je zaista bivao rjedji i rjedi u mom inbox-u, a par sajtova koji su me zatrpavali su odletjeli i offline (npr. nilecash.com koji su naprosto bili monstrumi).

elem, danas cijeli dan pokusavam poslati nekoliko poruka i svaki mail se vrati: blacklisted by spamcop, tj. IP servera lopare.net (sa kog i koristim e-mail) je blacklisted...

pricao sam o tome sa jednim prijateljem danas, tj. kukao sam i zalio se, a on se samo iskezio i rekao da mu se isto to desilo =) naravno, sad admin ima pune ruke posla da to sve sredi, ali vjerujem da ce se sve uskoro vratiti na normalu.

dakle... iako momci sa doticnog servisa zvuce skroz okej, cuvajte se da ne bude poslije "bobo, bobo smrade!" :D

[Ovu poruku je menjao m4j3v1c4 dana 27.01.2004. u 03:24 GMT]
[ m4j3v1c4 @ 27.01.2004. 01:23 ] @
evo i reply od admina, cisto da se potvrde moje sumnje o neprofesionalnosti spamcop.net-a...

Citat:
Hello Oliver,

The quick fix is to use your ISP account for sending, but the lopare.net
address for reply-to.
The guys at spam cop are going bananas of late and are blocking entire IP
blocks. For a while the whole ouf SE Asia was blocked because the morons had
blacklisted the root IP of the trans-indian-ocean router.
Even worse than them is AOL, but there is not too much we can do - only
contact spam cop and tell them that they are wrong and that they are
blocking an entire network (again).
Usually they then act a day or two later.

Weird though. Cyberica.NET is on the same machine and our mails are not
blocked... You sure that nobody spoofed headers and got you blocked?

Regards,
[ genesys @ 27.01.2004. 08:36 ] @
Citat:
m4j3v1c4:
evo i reply od admina, cisto da se potvrde moje sumnje o neprofesionalnosti spamcop.net-a...


Izvini sto moram da ti kazem, ali ovo je glupost. Spamcop ne blokira nikoga. oni jednostavno imaju RBL listu, a provajderi odlucuju da li ce je koristiti ili ne.

A sa tvog provajdera izgleda stize nesto. Pogledaj

http://www.spamcop.net/w3m?action=checkblock&ip=207.44.212.2

I videces da je mail.lopare.net "this system has been reported about 160 times by less than 10 users". Odnos broja korisnika i prijava je malo chudan, lichi na neku mail listu. A ni to da je "Been detected sending mail to spam traps" uopste ne pomaze tvrdnji da je mail.lopare.net neduzni posmatrac...

A ako pogledas

http://www.spamcop.net/w3m?action=checkblock&ip=207.44.212.75

videces u onom sample-u spama da je slican onom koji stize sa tvog lopare.net

Mozda neki od korisnika ima neki od ovih novih virusa koji sluze kao otvoreni proxy...
mail.lopare.net prolazi svih 15 testova na http://www.abuse.net/relay.html

A sto se tice "...the whole ouf SE Asia was blocked..." - savim OK, odatle i nista drugo sem SPAMa ne stize :-D

[ m4j3v1c4 @ 27.01.2004. 16:18 ] @
znam, vidio sam to za spam koji navodno dolazi sa nase ip adrese i znam da spamcop nije taj koji blokira, ali nisam znao da cemo bas da cjepidlacimo %)

nego, znas sta ima zanimljivo? postoje 2 accounta @lopare.net, admin na koji ne stize nista i moj na koji dodje 10 mailova dnevno i sa kog posaljem 5 u toku 24h.

i sta sad? neko mi je maznuo sifru? nije. vjeruj mi, da sam spamovao u roku "odmah" bi mi doletjelo upozorenje od admin-a, a valjda znam da li spamujem ili ne... pa sad, ko je lud
[ marko37 @ 29.01.2004. 11:46 ] @
Citat:
genesys
Izvini sto moram da ti kazem, ali ovo je glupost. Spamcop ne blokira nikoga.
oni jednostavno imaju RBL listu, a provajderi odlucuju da li ce je
koristiti ili ne.

Što spamere ne ometa da recimo prijavljuju sve moguće mail servere
Spamcopu kao spamerske. Nakon toga RBL lista postaje više smetnja nego
pomoć, pa se provajderi odlučuju da je ne koriste.

Citat:
A sto se tice "...the whole ouf SE Asia was blocked..." - savim OK, odatle i
nista drugo sem SPAMa ne stize :-D

Tačno. Što se mene tiče Tajvan i Kinu, to jest, Kinu bi trebalo staviti
pod internet sankcije. :)

--
“Research causes cancer in rats.”