[ lord_celtic @ 05.10.2010. 09:50 ] @
u poslednje vreme u mom mestu cesto dolazi do nestanka el. energije. i kada ukljucuju zna po 5-6 puta da se ukljuci na sekundu i nestane.
sta je problem. danas prilikom ukljucenja riknulo mi je: switch, maticna ploca od routera, napajanje od ploce, dve mrezne kartice.
zvao sam pravnu sluzbu i rekli su mi da se obratim distribuciji u mom mestu, a kada sam se obratio rekli su mi " sta mi tu mozemo".
imao je neko slicnih problema tj. obratio se neko distribuciji za naknadu trosova?
[ Dejan Lozanovic @ 05.10.2010. 10:06 ] @
Mislim da tu jedino tuzba mozda resi stvar, ali tuziti se sa drzavom je kao sto sam znas zajeban proces :(
[ nemesis @ 05.10.2010. 10:15 ] @
kad si dobijao elektroenergetsku saglasnost upisan si kao privatni korisnik ? jel tako ?
i kad si posle potpisivao ugovor da te prikljuche na distribucionu mrezu nema nigde
definisano za penale ako varira struja ? jel tako .. tako je ...
nemash nikakav osnov da ih tuzish ... :)
[ lord_celtic @ 05.10.2010. 10:18 ] @
kada se taj ugovor potpisao ja sam jedva znao reci tata :D
ps: struja ne varira.
npr od kada sam postavio post jos dva puta je bilo nestanka i jedno cetiri puta pokusaja ukljucenja!
[ nemesis @ 05.10.2010. 10:26 ] @
pa ti uslugu placash po potroshnji ...
znachi koliko si potroshio toliko je placash
:) znachi ako nemash pola meseca.. .nemash :)
[ Srđan Pavlović @ 05.10.2010. 10:34 ] @
Nabavi UPS da ti ne riknjava elektronika dalje, a sto se tice problema sa
distribucijom u tvom kraju, probajte da se organizujte, pa neku peticiju
opstinarima sa zahtevom da se to sredi i podnesite spisak riknulih uredjaja :)

Jel bar znate gde je problem i da li je lako (jeftino) resiv, ili ne?
[ Rumpletstilskin @ 05.10.2010. 10:35 ] @
Citat:
lord_celtic: npr od kada sam postavio post jos dva puta je bilo nestanka i jedno cetiri puta pokusaja ukljucenja!
Ako i komsije cas imaju cas nemaju najverovatnije vetar cima srednjenaponski dalekovod pre tvoje trafo stanice, a ako samo ti imas probleme moguce da je na tvom prikljucku neki sraf olabavljen. U svakom slucaju zovi i smaraj distribuciju, ako ne reaguju zovi elektrovojvodinu u NSu i zali se.

BTW, znam da je pre par godina u Arandjelovcu distribucija placala odstetu potrosacima jer im se rasrafila nula u trafo stanici i gomila tehnike po kucama pocrkala. E sad koje su tacno procedure kod tvog provajdera strujom moraces da se raspitas.
[ lord_celtic @ 05.10.2010. 10:45 ] @
ponovo je nestalo.....
iskreno mene zabole sta je kod njih problem. ja sam korisnik koji redovno izmiruje obaveze a i da nisam ovakve stvari se nebi smele dogadjati ovako cesto.
iznajmio sam stub jednom wieeless isp-u injima je riknuo ups pre dva meseca isto u ovakvoj situaciji
[ Ixtis @ 05.10.2010. 11:22 ] @
Iskreno, mo`š se slikaš. Sa tim majmunima teško ćeš sam da izađeš na kraj. Jedino, kao što Srđan reče, nešto grupno da pokrenete, ili UPS. Treće nema,...,uff ima - petrolejke, i dikele romantične sveće ;-)
[ nemesis @ 05.10.2010. 11:59 ] @
pazi trebao bi zbog sebe da proverish nulovanje/uzemljenje ...
[ lord_celtic @ 05.10.2010. 12:48 ] @
pre 2-3 god sam legalizovao kucu i sve je odradjeno. nulovanja nema ima fid
[ nemesis @ 05.10.2010. 14:30 ] @
kako dolazi struja do kuce ? 0.4kV ?...
3 fazna ? Kolika ti je izmerena fazna razlika ili kako je zovu ?
Koliko si daleko od trafo-a ? Dolazi ti struja vazduhom ili zemljom ?
[ darkonsm @ 05.10.2010. 15:14 ] @
Nista morate im se zaliti .
Ide to sporo u mom kraju je bio slican problem i resen tek kada su izvrsili totalan remont cele mreze i trafo stanice .
Od nase zalbe do resenja proslo 6 ili 7 meseci tako da moras da se obezbedis od nestanka struje .
Ako je samo kod tebe problem ne bi bilo lose da utvrdis gde i to onda ide dosta brze .
Niko u ovoj drzavi nije dobio nista zalbom za nadohnadu steteo zbog nestanka struje i to jednostavno zaboravi kao moguce .
[ burex @ 05.10.2010. 17:00 ] @
To se isto dešava u određenim delovima Subotice u poslednje 4 godine, pretežno noću od 2 do 5h... Zašto je to tako, nemam pojma. Želim da ih nazovem, ali nešto mi se čini da ću se samo još više uzrujati ;)
[ gojnik @ 05.10.2010. 18:28 ] @
Mene je jutros oko 7:30 probudio fiksni telefon, odnosno baza koja pušta zvuk kada se uključi. Takođe mi se komp sam uključio u tom trenutku. Pomislio sam da je nestajala struja, otišao u drugu sobu gde stoji dig.sat/budilnik da proverim da li se on resetovao na 0:00, ali nije. Ne znam šta je moglo da se desi, verovatno pad napona.

edit:
Sad vidim da su radovi bili najavljeni za danas, ali moja ulica nije na spisku. http://www.yueco.rs/vest/servi...ormacije/isklju-enja-struje-57
[ JankoNIS @ 05.10.2010. 20:53 ] @
Nestala ti je jedna faza, ona na koju su prikljuceni racunar i telefon.
[ Horvat I @ 05.10.2010. 21:43 ] @
Zvekane, imali ste najavljeno plansko isključenje struje zbog radova na mreži. Zbog učestalosti sms poruka sa uređaja smo nazvali dispačera da se informišemo dali se odustalo od najavljenog isključenja obavesteni smo o odluci da pola sela ne bi bilo celo pre podne bez struje pristupilo se obezbezbeđivanju mesta rada rastavljačima, koji moraju biti u beznaponskom stanju prilikom manipulacije.
[ lord_celtic @ 05.10.2010. 22:57 ] @
Citat:
u Bajmoku u ulicama: deo Gundulićeve između Pačirskog reda i Džaka, Džak,

tu se bas i ne spominje moja ulica..
ok je sve to, za pohvalu radovi na mrezi. ali sad kakve veze to ima sa mojim slucajem?
[ Ivan.Markovic @ 05.10.2010. 23:23 ] @
Mozda neko u tvom komsiluku ima povezan neki kabl van legalnih tokova, amaterski povezan pa sada pravi probleme ? Ja sam imao slicnu situaciju u prethodnom naselju, jedva sam objasnio ljudima da ne tripujem.
Poslao sam email na sve moguce adrese, posle nekog vremena sam uspeo da ih iscimam i na kraju su pronasli neku razvodnu kutiju u kojoj su se topili premosceni osiguraci ...

Drugi slucaj je da su instalacije do tvoje gajbe osteceni pa sada kada je povecana vlaznost prave probleme. Ovo su prvo meni rekli u pomenutom slucaju iznad.