[ captPicard @ 05.10.2010. 10:22 ] @
Firebird 2.5
[ doroz @ 13.10.2010. 10:56 ] @
Samo da kazem da sam nasao neki bug kod njega, tako da cekam sljedecu verziju.
[ schild @ 14.10.2010. 11:53 ] @
?? Kakav je to bug?
Ja ga koristim vec nekih godinu dana (RC verzije), i sve je ok.

A za sledecu verziju ces se nacekati :)
[ dogriz @ 15.10.2010. 06:14 ] @
Citat:
doroz: Samo da kazem da sam nasao neki bug kod njega, tako da cekam sljedecu verziju.
Koji bug?
[ doroz @ 15.10.2010. 07:13 ] @
Na firebird 2.5 mi je kod otvaranja nekog sql javljalo 'Connectio lost to database' and 2.1 sve radi ok
[ captPicard @ 17.12.2010. 11:29 ] @
Da li netko radi sa 2.5? Dojmovi?
[ franjo_tahi @ 21.12.2010. 12:30 ] @
instaliran, radi, nisam primjetio razliku na predhodnu verziju. Svi programi rade kao i ranije.
[ MarkoBalkan @ 21.12.2010. 18:37 ] @
probao sam firebird, ali još uvijek je sporija baza u odnosu na mysql i postgresql.

ja čekam da dodaju scheme, particioniranje tablica i tablespace.
[ schild @ 22.12.2010. 05:52 ] @
Ja sam vrlo zadovoljan sa FB2.5. Po meni je FB sa v2.1 postao solidna baza, a sa v2.5 i ozbiljna.
Nema tu velikog napretka u brzini u odnosu na FB21, nego puno novih opcija, nova classic-server verzija, bolji multithread, i jos puno stvari koje su bitne ako ti trebaju, ako ne onda i nisu. Za detalje ipak treba pogledati release note, previse je novina za jedan post.
Citat:
MarkoBalkan: probao sam firebird, ali još uvijek je sporija baza u odnosu na mysql i postgresql.
To je dosta relativno pitanje sta je sporije i koliko je sporije. Jedan od primera je vec puno puta naveden da MySQL ima vise engina i nije svejedno sa kojim ga poredis jer je normalno da su brzi oni koji nisu transakcioni. I pitanje je za kakve potrebe se koristi, koliki broj konkurentnih korisnika, ... i sta kome treba. Ako nekom treba baza za desetak korisnika, onda je prica o brzini suvisna, jer bi razlika trebala bii neprimetna.
Citat:
ja čekam da dodaju scheme, particioniranje tablica i tablespace.
A sto cekas na to, kad to imas u Postgresu? I jos si rekao da je brzi, sto verovatno i jeste. Ja na tvom mestu ne bih prelazio na FB nikada :)
Ozbiljno, ako su ti te stvari bitne, onda kreni sa Postgresom, na FB to nece biti pre verzije 3, a ona ce tak za neke 2 godine cini mi se. To je ipak malo puno za cekanje.


[ MarkoBalkan @ 22.12.2010. 16:17 ] @
Citat:
schild:
A sto cekas na to, kad to imas u Postgresu? I jos si rekao da je brzi, sto verovatno i jeste. Ja na tvom mestu ne bih prelazio na FB nikada :)
Ozbiljno, ako su ti te stvari bitne, onda kreni sa Postgresom, na FB to nece biti pre verzije 3, a ona ce tak za neke 2 godine cini mi se. To je ipak malo puno za cekanje.


koristim i mysql i postgresql i firebird.

ovisi o situaciji.