[ sokolovic @ 05.10.2010. 12:07 ] @
Ima li neko ovde da koristi Qt framework? Mislio sam da se vratim malo na C++, jer ga nisam koristio vec nekih desetak meseci pa sam malo zardjao. Medjutim, dvoumim se da li da radim Visual C++ ili Qt. Obe opcije se cine dobre, s tim sto je (mozda najveca) prednost Qt framework-a u tome sto je cross platform. Imam literaturu za obe varijante, ali pre nego sto se "zaletim" voleo bih da cujem misljenje nekog od forumasa.
[ Nedeljko @ 05.10.2010. 21:46 ] @
Za mene je C++.NET surogat C++ jezika. Ako hoćeš C++, piči nejtiv, a ako hoćeš .NET, piči C#.

Qt je sjajan frejmvork velikih mogućnosti.
[ BinaryRuler @ 05.10.2010. 22:40 ] @
Nedeljko slazem se sa tobom u potpunosti.

Mislim samo da je pristup laksi kod .NET-a za pocetnike. Inace ja preferiram Qt, zmajski je dobar :)
[ Nedeljko @ 05.10.2010. 23:59 ] @
Da se popravim: C++.NET je nakaradni C++ i nakaradni .NET. Sa druge strane, MFC je komercijalan, a koliko sam imao prilike u poslednjih nekoliko meseci da ga upoznam, nećeš dobiti ništa više nego sa Qt-om, nego čak i manje. Uporedi veličine dll-ova i sve će ti biti jasno. Takođe, iz iskustva ti kažem da se MFC aplikacija različito ponaša na različitim verzijama Windows-a, što sa Qt-om nije slučaj.
[ mmix @ 06.10.2010. 08:49 ] @
Ne vidim sto si uopste ubacio .NET u ovu pricu? Visual C++ 2008/10 radi sasvim ok i u pure native modu bez ikakvog linkovanja na NET. Doduse ovo za MFC si u pravu i moj glas je za Qt, ali Qt moze da se koristi i iz VC++a.
[ sokolovic @ 06.10.2010. 13:50 ] @
Ok, zahvaljujem na savetima!
[ Nedeljko @ 07.10.2010. 00:02 ] @
Citat:
mmix: Ne vidim sto si uopste ubacio .NET u ovu pricu?


Pa, naslov teme je "Qt Framework ili .Net".
[ Nedeljko @ 07.10.2010. 00:05 ] @
Citat:
mmix:Qt moze da se koristi i iz VC++a.


Može kao bilo koja biblioteka i iz VS Express-a, ali za integraciju Qt alatki u VS treba komercijalna verzija VS-a. No, postoji Qt Creator, tako da ne vidim zašto bi to radio.
[ mmix @ 07.10.2010. 00:25 ] @
Citat:
Nedeljko: Pa, naslov teme je "Qt Framework ili .Net".


Istina, nisam ni pogledao naslov samo sam citao post. Izvinjavam se.