[ Predrag Supurovic @ 06.10.2010. 12:47 ] @
Moderator mi je obrisao poruku uz komenar koji mi uopste nije jasan. Ne razumem o kakvim to normama govori...


Ovim putem Vas obavestavamo da je ( ||NeX|| ) obrisao Vasu poruku
sa elitesecurity.org foruma na adresi:
( http://www.elitesecurity.org/tema/410846/0 ), ( dana 06.10.2010. - 11:23 GMT ).

Poruke se najcesce brisu ukoliko odstupaju od tematike datog foruma
ili same teme na kojoj se poruka nalazi, ako im je sadrzaj u suprotnosti
sa pravilnikom koji mozete videti ispod polja za unos teksta poruke
na forumu, ili su na neki drugi nacin nepodobne, a sve u cilju postizanja
veceg kvaliteta poruka na forumu. Cesto se poruke brisu jednostavno zbog
zastarelosti date teme. Nije nam cilj da ogranicimo slobodu izrazavanja
EliteSecurity zajednice, i zato se unapred izvinjavamo ako je Vasa poruka
greskom obrisana. Ukoliko ipak zelite da Vam se poruka objavi, probajte
da je napisete ponovo (ali u skladu sa pravilnikom) i opet je posaljete.

Ovo je sadrzaj originalne poruke:
--cut here--
Možeš da uradiš jednu mnogo dobru stvar za SEO sajta: IZBACI FLASH IZ NAVIGACIJE!
--cut here--

Dodatni razlog brisanja koji je moderator naveo:
Sadržaj poruke nije u skladu sa normama kvaliteta ovog foruma.

Hvala na razumevanju.

Moderator elitesecurity.org-a, ||NeX||

[ flylord @ 07.10.2010. 11:17 ] @
znaci, ne mogu da verujem kakvi ste. Obrisao sam sve odgovore, da bih sprecio dalju svadju

Odgovor na ovaj post moze samo ||NeX|| da da, i niko vise.

A Pedja, mogao si da mu posaljes PP i da pitas u cemu je problem. Ja, na zalost, ne znam odgovor, a ne zelim da dajem bilo kakve predpostavke ili tumacenja
[ nemesis @ 07.10.2010. 11:24 ] @
iz konverzacije korisnika na ovoj temi
moze se uvideti da postoji disproporcija u
mishljenju korisnika o moderatorima i
njihovog statusa :)...
[ ksrele @ 07.10.2010. 12:30 ] @
Koja slucajnost, slucajno naleteh na ovu temu a posto je originalna tema moja, mislim da imam pravo da se malo i ja umesam u diskusiju.
Naime, meni nije ni malo zasmetala poruka koju je Pedja postavio, jedino sto i sam znam da je vitalna stvar za SEO da se izbaci Flash [offtopic]ali narucilac bas hoce meni u Flash-u, sta da mu radim, a ja nemam vremena (nisam placen za to) da mu po svaku cenu obezbedim dobar rang na pretrazivacima[/offtopic] pa mi ta informacija i nije bila od koristi bas.
Jedino sto si, Pedja, mozda pogresio je sto si pisao velikim slovima... neko od moderatora se uplasio moje reakcije pa brze bolje da se ne desi neka veca prepirka obrisao tvoju poruku.
Evo, da znas, ja nisam imao nista protiv tvoje poruke a svakako sam je procitao kada si je poslao u temi (preko email notifikacije) a nisam ni skontao da je izbrisana.
Pozdrav.
[ Predrag Supurovic @ 09.10.2010. 19:49 ] @
Citat:
flylord: znaci, ne mogu da verujem kakvi ste. Obrisao sam sve odgovore, da bih sprecio dalju svadju


Niko se nje svadjao, samo je izaslo na svetlo dana kako je dvolicna je vasa uredjivacka politika i da koristite svoja urednicka ovlascenja kao argumentaciju u diskusijama.

Citat:

Odgovor na ovaj post moze samo ||NeX|| da da, i niko vise.


Da je hteo da ga da, do sada bi ga mogao teset puta dati.

Citat:

A Pedja, mogao si da mu posaljes PP i da pitas u cemu je problem. Ja, na zalost, ne znam odgovor, a ne zelim da dajem bilo kakve predpostavke ili tumacenja

[/quote]

Zasto bih? On je meni poslao objasnjenje koje sam ja ovde pokazao. Komunikacija sa njim je zavrsena, ovo je pitanje za neki nivo iznad njega.

Za sada sam dobio odgovore par urednika koji su po nekim uobicajenim merilima nepristojni ali to je obrisano da se ne vidi, a oni nikakve sankcije kao ni do sada nece trpeti.

Ja i dalje cekam neko pristojno i smisleno objasnjenje. Za sada vodi objasnjenje da se radi o uobicajenom izviljavanju i maltertiranju korisnika.
[ flylord @ 11.10.2010. 08:50 ] @
da, ali je problem sto su u vecini slucajeva "maltretirani" isti korisnici. Znaci da postoji problem i u tim korisnicima. Ti, Pedja, extremno preterujes i u svemu vidis uvredu. I ne mislim na postove na ovoj temi nego na drugim temema. I ti imas obican da vredjas. Nazivas ljude lopovima bez ijednog argumenta, i onda ocekujes da se drugi ponasaju prema tebi onako kako ti zelis.

Jednostavno, kad si ti u pitanju, dobar deo krivice za odnost neki ljudi i modova prema tebi, snosis i ti. Samo sto ti ne zelis da to prihvatis i kad ti se to kaze ti se vredjas. Ranije su te neki ovde na forumu zvali nadimkom koji ne volis.. ja licno sam intervenisao da prestanu i uspeo sam. Kod tebe sam pokusavao da intervenisem da ne vredjas nikog i da se smiris, ali si me uvek ignorisao. I veoma mi je tesko da ja nateram ostale moderatore da se prema ponasaju odgovarajuce, ako ti onda uradis nesto sto ne treba da radis.
Da citiram tvoje reci sa twitera od juce.. ako nekom brknes u oko, kako ocekujes da on reaguje?
[ Predrag Supurovic @ 11.10.2010. 17:00 ] @
Flylorde cemu opet laži? Kada sam je nekoga nazvao lopovom bez argumenata? Izmišljaš.

Što se tiče uvreda, ja sam više puta reagovao kada su vređani drugi a ne ja, a uvrede su korišćene kao argumenti u diskusiji. Tada na scenu stupate vi, ponaviše Shadow, koji me je i ovde opljunuo, a može mu se jer je adminsitraor, pa "moderišete" tako da oni koji su izvređani ne mogu da se brane, a podržavate one koji vređaju.

Vređanja je vređanje, ak nekoga nazovu konjem, idiotom ili budalom, ili tako nešto to je uvreda, kako god da okreneš. Vi umesto da to sprečavate, još i podržavate ljude koji se tako ponašaju, ali ne uvek, nego samo kada su u pitanju neki ljudi koji imaju vašu zaštitu.

Ša kad neam druge zaštite onda je normano da vređani počnu da vraćaju istommerom, uvredu za uvredu. ALi začudo onda se vama pale lampitce pa te uvrede brišete ali one koje su ustvari i inicirale problem vam ne pada na pamet da brišete. I tako svaki put, u kurg, jedna te ista priča.

Nemoj mi pričati te izmiljotine kako sam ja problematičan. Ja podižem ton samo ako neko krene nekorektno i pljuvački po mom obrazu. Laži i izmišljotine na moj račun ne tolerišem i ne ostajem dužan.

Pogledaj malo diskusije u kojima sam ja učestvovao i kao ja sam problem. Uvek se našao neko ko je bez razloga počeo sa lažima i uvredama na moj račun. Ja ne počinjem prvi, i čak jedno vreme trpim, čekajući moderatore da reaguju a kada postane očigledno da se to neće desiti, onda se sam branim.

Najgore je što u svemu učestvujete i vi moderatori, počeviši od Shadowa koji je bezobrazan i beskrupulozan bez granice.


[ flylord @ 11.10.2010. 17:15 ] @
Ne izmisljam. Ja se time ne bavim. Konkretno je bio slucaj sa Slobom Markovicem. Nikad nigde na esu nisi naveo nijedan dokaz da je on lopov i non stop si ga tako nazivao. Znaci da blatis tudji obraz, a pricas o svom.

I da si me makar jednom "cuo", sta sam ti pisao ranije, sada bih sa tobom diskutovao na private, a ne ovako javno.
Jednostavno mislis da te neki ljudi mrze, i sta god da kazu ti tu vidis uvredu. To se cak i pokazalo nekoliko puta u tvojim skorasnjim diskusijama. Preterujes i to extremno. Cak i moju trenutnu kritiku vidis kao uvredu i napad na tebe. Sto mi apsolutno nije ni cilj ni ideja ni zelja.

Ja samo zelim da resim problem koji postoji izmedju tebe i nekih clanova es-a. A problem je sto si ti jedan od ljudi koji jednostavno ne zeli da prizna da je problem i do njega. A da ima takvih i medju moderatorima, ima. Cak i ratujem sa jednim od takvih, i to dosta dugo. I on misli da ga svi mrze i da je on jedini u pravu.
A jedini nacin da se resi problem, je da sve strane zele da se problem resi. A ti samo dolivas ulje na vatru

I da.. kad obrisem uvrede na tvoj racun, ti se zalis da samo sakrivam uvrede.. a kad ih ne obrisem zalis se sto necu da ih brisem. Moraces da se odlucis
[ Milan Gligorijevic @ 11.10.2010. 20:27 ] @
Peđa, pominješ neke stvari koje nemaju veze sa tvojim obrisanim postom. Ako hoćeš o nekoj drugoj situaciji da pričamo otvori drugu temu.

Tema se dva puta neće sređivati. Nije mi u interesu da je zaključam, ali ako se nastavi ovako to ću i uraditi.


Vidi ovako, žališ se na obrisanu poruku, a ne želiš da dobiješ odgovor. Ne radi se ovde o tome da moderator neće da se javi već očigledno ne posećuje ovaj forum. Dovoljno je bilo da ga pitaš preko privatnih poruka i siguran sam da bi dobio odgovor. Čak bi bilo dovoljno samo link do ove da mu ostaviš. Zašto bi to uradio? Pa valjda zato što hoćeš odgovor na pitanje koje si postavio. Ako nećeš odgovor, nećeš mu ni poslati PP. Mogu i ja da mu javi za ovu temu, ali zašto ja to da uradim kada ti nećeš? Da bi dobio odgovor na neka pitanja moraćeš i sam malo da se potrudiš, a ne sve da ti se servira na tacnu.