[ Miljek @ 09.10.2010. 00:19 ] @
Imam film Avatar 1080p extra kvalitet slike e sad nece stane na 1 dvd treba dva, zauzima 7 Gb.Meni samo treba da ga razdvojim na dva dela, razmisljao sam sa winrar(onda moze da stane), ali necu moci sa gledam sa dvd-a...e tu je problem:(.Nekako ga iseci na dva dela, bez kompresije ili nekakwog smanjenja kwaliteta, znaci da ostane u prwobitnom formatu, mkv(matroska).
Otpakowanje sa winrarom dosta traje, pa bolje da ga gledam sa dvd-a.
[ Stranger2 @ 09.10.2010. 12:17 ] @
Sa programom KMVtoolnix ga mozes preseci na dva MKV fajla. Kvalitet ce ostati netaknut.

Ali moraces sa necim posebno preseci i subtitl ako ti treba jer ce prvobitni prevod raditi dobro samo sa prvom polovinom filma.
[ Miljek @ 09.10.2010. 18:13 ] @
e hwala puno sacu da probam...e sad trebalo bi mi i to sto kazes da presecem i subtitl
[ Miljek @ 09.10.2010. 18:19 ] @
ja sam koristio mkvmerge da stawim bolji kwalitet audia i subs
[ Miljek @ 09.10.2010. 23:26 ] @
problem je da ja ne znam kako ga odseci na dva dela, ne vidim opciju...ako neko zna, izwolite
[ Stranger2 @ 10.10.2010. 00:51 ] @
kada isntaliras MKVtolnix u meniju pronadjes opciju MKVtooolnix a zatim MKVmerge.

- kada se otvori prozor mkvmerge GUI prevuci taj fajl koji zelis preseci u polje input files.
- na kartici "Global" imas grupu opcija "Spliting" tu podesi ovako:
Stavi kvacicu ispred Enable splitting
izaberi ..after the size 4000M i onda ce seci fajl na komade maksimalno 4000 megabajta. Mozes ukucati i 4300M a vise nemoj jer nece stati na prvi dvd.

Zatim kliknes dole na "Start muxing" i bice kreirani novi MKV fajlovi.
[ Miljek @ 10.10.2010. 01:46 ] @
hwala puno...ewo sam uspeo, znaci kwalitet netaknut e a subs nisu problem...i njih je skratio i rade prefektno:D!!!
Ja sam wideo josh pre tu opciju ali sam se plasio da nepobrkam neshto...

Hwala puno josh jednom!