[ mad_max0204 @ 27.01.2004. 12:48 ] @
Imam mali problem: U lokalnoj mrezi je shareovan stampac. Na nekim masinama se vidi i kada ga instaliram nema nikakvih problema, ali na nekim racunarima ga prvo uopste ne vidim a onda kada preko Total Commandera pristupim masini na kojoj je shareovani stampac trazi mi da se ulogujem (username\pass) i posle toga mogu da dodam stampac. Posle posle gasenja klijenta stampac se gubi i moram oped da ga dodajem na gore navedeni nacin. Ako neko ima ideju (neko dodatno pitanje (ako bas i nisam bio najjasniji)) pomagajte.
Pozdrav
[ MMX @ 27.01.2004. 22:28 ] @
Da li si lepo podesio mrežu i šerovanje štampača? Umrežavao sam dosta puta računare i ovako nešto mi se nije dešavalo.
[ Mihailo @ 27.01.2004. 22:48 ] @
Proveri da li „everyone“ grupa ima prava za štampanje.
[ filo @ 27.01.2004. 23:35 ] @
Citat:
mad_max0204:
Imam mali problem: U lokalnoj mrezi je shareovan stampac. Na nekim masinama se vidi i kada ga instaliram nema nikakvih problema, ali na nekim racunarima ga prvo uopste ne vidim a onda kada preko Total Commandera pristupim masini na kojoj je shareovani stampac trazi mi da se ulogujem (username\pass) i posle toga mogu da dodam stampac. Posle posle gasenja klijenta stampac se gubi i moram oped da ga dodajem na gore navedeni nacin. Ako neko ima ideju (neko dodatno pitanje (ako bas i nisam bio najjasniji)) pomagajte.
Pozdrav

poenta je(kao i kod svega ostalog na nt/2k/xp/2k3 povezanih u workgroup) da na svim masinama imas iste username-ove i passworde pa ces se logovati bez problema i nece se gubiti posle gasenja
a everyone i ima print pravo cim shareujes stampac,tj.po defaultu
[ MadChief @ 19.02.2004. 12:48 ] @
Na masini na kojoj si serovao stampac u "computer manager-u" postavi da ti nalog guest nema nikakvu lozinku odnosno prilikom resetovanja lozinke na nalogu nemoj da upisujes nista i ne zaboravi da cekiras opciju da ta lozinka nikada ne istekne. I pali brate...





)________________________________________________(
Jebes zemlju koja Gucu nema!!!
Vidimo se na saboru....