[ impegna @ 10.10.2010. 10:36 ] @
molim vas za pomoc pre neki dan sam slucajno pritisnuo da se download novi image i usao je nekako garmin 4.70 time bomb posle toga sam gledao sa novim image sve je bilo super odjenom je poce da trepce ceo resiver
i pocelo je da pise
Warning - clone box detected -system stop. Contact your dealer - adios amigo i sad je mrtav
inace je kinez i ima tuner u njemu BSBE1 kineski sta da radim pomoc
[ impegna @ 10.10.2010. 10:40 ] @
inace zelena dioda napred ne svetli
[ nenad76 @ 10.10.2010. 12:42 ] @
O ovoj temi je vec raspravljano milion puta,pretrazi malo forum i videces resenje tvog problema,samo mi nije jasno odakle ti ideja da ubacis taj image???
[ impegna @ 10.10.2010. 13:14 ] @
ne znam ni ja eto malo da ga ucim kazem i eto desilo se
[ dakiyu @ 11.10.2010. 00:50 ] @
Joj prijatelju jer moguce da si uzeo i dream i image i flash a da nigde nisi procitao da se pazi na bomb?

Iskreno,ja gemini zakucam za 5 minuta gledanja,dok prebacis brzo nekoliko kanala,malo probas disec,epg,info i on je gotov pa moram ustati i gasiti risiver iz struje i moj ga dm500 nece vise videti a toliko drugih dobrih image ima...nista,ajde ti to resi pa probaj druge image i odusevices se ako imas kineza kao i ja...pocni od nemesis a preko nabila zavrsi sa najnovijim evolution pa ces ubrzo zaboraviti na gemini...
[ impegna @ 11.10.2010. 09:10 ] @
hvala prijatelju na sve odgovore ali nemogu da verujem da nikome se to nije desilo i da sam ja najglupaviji ispao .Molim vas odgovarajte kako da ga resim kako da ga poravim solucije resenja molimvas ljudi dali neko zna sta da radim .Mislim da moram na jtag ali kako sa clonom dasli ima strucnjaka na ovom forum da mi pomognu hvala svima na podrsci
[ dragancce @ 11.10.2010. 14:02 ] @
Prijatelju,
ja imam risiver vec 4 godine i meni se desilo pre mesec dana , nisi glup ne sekiraj se, desava se. Treba da se odradi dreambox jtag http://www.youtube.com/watch?v=SxQB1fRs1fc Evo ovde imas uputsvo, treba ti kabl poseban za tu rabotu. Najoblje da ako nisi vican tome odneses ga nekom ko ce da ti odradi to.
[ impegna @ 11.10.2010. 16:36 ] @
hvala dragance . Inace se i tebi ovo desilo hvala bogu da nisam jedini , mislim da si najbolji na balkan sat da tebi treba dati zvanje moderator administrator .ipak hvala na podrsci javi cu ti se na windows mesenger uvek mi ti pomazes ja tebi nikako pa nikako .
[ impegna @ 11.10.2010. 16:42 ] @
Znas Dragance neke stvaru u zivotu sam uvek sam radio ali kad treba da nesto naucim da nesto sam uradim onda zelim iz radoznalosti da to sam napravim onda mi je srce puno i da niko osim men kad pokvarim nesto nije vican .Kad zelim da nesto naucim onda sam kao pit bull drzim i ne pustam ako treba tresnucu ovu malu kutijicu od zemje pod noge pa kroz prozor .Ali kad si ti tu ne brinem ovi drugi samo filozofi i gnjavatori .Na tudju muku da se prave pametni i da ne pomognu ali takvi smo mi srbi gej parada sam za nas
[ nenad76 @ 11.10.2010. 22:19 ] @
sta lupas bre,rekao sam ti da imas na ovom sajtu na vise mesta sta da uradis,jel hoces sve na tacni? E pa potrudi se malo. I kakvu bre gej paradu spominjes??? A za filozofiranje vidim da ti pomazes drugima sta da rade sa dreambox u drugoj temi a ni ti pojma nemas!!!!!
[ igispasic @ 11.10.2010. 22:34 ] @
ajde bre dosta prepucavanja, ako mozete pomognite coveku i tako se na ovaj forum sve manje ljudi javlja za bilo sta ...
[ impegna @ 12.10.2010. 08:42 ] @
hvala svima na pomoci probacu da ga uradim sam, napravicu jtag .Sutfao sam po netu nasao sam neke informacije i sve cu vas obavestiti sta sam uradio i od sada ako uspem pomocicu svima na ovom sajtu. Ipak hvala svima sto su se javili .Pozdrav
[ impegna @ 12.10.2010. 20:58 ] @
ljudi uspeo sam sa jtag da ga povratim i stavio novi image ali sad imam drugi problem nemogu da se konektiram njemu preko total komandera ne znam dali ima sad mak adresu dali je isti pasword kao da neradi mu mrezna karta ne znam u cemu je problem
[ Igor88 @ 12.10.2010. 21:12 ] @
Pogledaj kroz poklopac reca. Ako mu svijetle dvije zelene led-onda je mreza ok. Ako ne-onda je krepala mrezna.
[ impegna @ 12.10.2010. 21:43 ] @
crno na ekranu sve radi ali nista ne otvara celo vreme not found chanel
[ nenad76 @ 12.10.2010. 21:46 ] @
pa kakav ti je kvalitet signala? imas li signal uopste? pogledaj da se nije pomerio motor
[ impegna @ 12.10.2010. 22:09 ] @
ne rade zelene diode na mrezi a kvalitet signala je 69 % 80% motor nisam pipao ali nece da otvara kanale
[ dakiyu @ 12.10.2010. 23:18 ] @
Na 69% signala ti nikada nista nece otvoriti jer to znaci da nemas prijem..75% ti je minimum...znaci prvo nadji signal i to nekog FTA kanala pa se posle bavi zelenim diodama...
[ impegna @ 12.10.2010. 23:43 ] @
uspeo sam dobio signal .li sad nemogu naci se konektirati u mrezi na njem u dream info na mac adresi ima samo 000000000000 ceu problem iz dreambox mogu naci server gemini i se da donlaudiram ali sa total comanderom nemogu uci u njemu da mu stavim ccam ili sa dreambox editom da se konektiram nikako sve ip adrese su mi tacne ali kad oingujem resiver time reqvest itd
[ impegna @ 13.10.2010. 19:50 ] @
mislim da je los firmvare nemam mac adresse u lan karti kad udjes u dream info pise samo sve nule na mac unutra dreambox svetle dve diode zelene i mislim da je lan karta u redu .Probaci ponovo sa jtag i stavicu drugi firmware i videcu sta cu uraditi ili cu promeniti mac adresu ili da je generiram mislim da zbog toga ne radi lan karta > Intersantno da iz dream mogu skidat skinove image sa gemini servera ali nemogu u njega da se konektiram iz total komandera .Videcu sta cu uraditi ali mislim ako ne uspem na mi ne gine nov ali ipak se isplatilo sve ovo iz edukativnih svrha .Pa boze moj sve je skola .Ko ima ovakvih i slicnih problem mogu mu pomoci oko dreambox klon resivera jer oko ovog problema i surfajuci selim nocima sam dosta naucio.
[ impegna @ 15.10.2010. 09:39 ] @
LJudi uspeo sam i popravio sam sam moj dreambox 500 clone radi ziv je .Uspeo sam i da napravim ga original.Sad nije vise clone sad je original dream box uspeo sam da mu generiram originalnu mac adressu u bootloaderu i sad mi nista ne moze ni time bomb image mozes mi stavljati bilo kakv image ne moze mu nista ni time BOMB.Inace postoiji softver za da vidis dali u tvome image imas time bomb ili ne .Svakome ko ima proble oko dreambox postao sam strucnjak za njih posle 10 dana zatvoren u sobi i 10 noci nespavane naucio sam ga do tancine sa semam nacin rada istrazivanj flash memorije boot. itd, i svkome cu pomoci ali najvise dragancetu koji je nesebicno na ovom forumu jedini koji je priznao da mu se to desilo i njemu a ne kao nenad79 pametni odakle si nasao taj image koji nema pojma sta radi i sta prica .A sad imam gemini 4.20 , moze 4.60.itd koji hoces. i radi sve odlicno na njemu i resiver odlicno dise sa tim imagem sve sam drugo probao ali kao ovaj image nista drugo za dreambox 500c nije dobro.TESTED OK .Zato svakome koji ima problem oko ovoga nudim mu se za pomoc.CAO


ZA SVE NA FORUMU U SRBIJI i MAKEDONIJI

[ impegna @ 15.10.2010. 09:44 ] @
LJudi uspeo sam i popravio sam sam moj dreambox 500 clone radi ziv je .Uspeo sam i da napravim ga original.Sad nije vise clone sad je original dream box uspeo sam da mu generiram originalnu mac adressu u bootloaderu i sad mi nista ne moze ni time bomb image mozes mi stavljati bilo kakv image ne moze mu nista ni time BOMB.Inace postoiji softver za da vidis dali u tvome image imas time bomb ili ne .Svakome ko ima proble oko dreambox postao sam strucnjak za njih posle 10 dana zatvoren u sobi i 10 noci nespavane naucio sam ga do tancine sa semam nacin rada istrazivanj flash memorije boot. itd, i svkome cu pomoci ali najvise dragancetu koji je nesebicno na ovom forumu jedini koji je priznao da mu se to desilo i njemu a ne kao nenad79 pametni odakle si nasao taj image koji nema pojma sta radi i sta prica .A sad imam gemini 4.20 , moze 4.60.itd koji hoces. i radi sve odlicno na njemu i resiver odlicno dise sa tim imagem sve sam drugo probao ali kao ovaj image nista drugo za dreambox 500c nije dobro.TESTED OK .Zato svakome koji ima problem oko ovoga nudim mu se za pomoc.CAO


ZA SVE NA FORUMU U SRBIJI i MAKEDONIJI

[ nenad76 @ 15.10.2010. 11:06 ] @
Kao prvo rekao sam ti odakle ti taj image zato sto se zna vec nekoliko godina za time bomb,a koliko ja znam o satelitskoj tv,o tome necu da raspravljam jer ti pravis od clona original!!!! Opet cu ti kazati,pozdravljam tvoj entuzijazam ali nisi otkrio nista novo,sve to je vec godinama poznato. Nemam nista protiv tebe,lepo je sto si sam to odradio jer tako se najbolje nauci ali nemoj ti za nikog reci da nema pojma sta prica,to sto ti kaskas za svim nekoliko godina to je tvoj problem a ne moj. Ukucaj na google time bomb za dreambox pa ces videti kad se pojavio. Ja sam mislio da ljudi koji znaju ubaciti sw u dream znaju i da ako nemaju orig mac adresu ne mogu ubaciti svaki image zato mi je bilo cudno. Ne znam sta ti znaci tested ok??? Mislis da mi nismo testirali image? Jesmo...sve moguce,i svako ce ti kazati onaj koji mu se najbolje pokazao,to je relativno. A ovaj forum je davno izgubio svoju draz,hvala bogu mnogo drugih foruma a ovaj pocinje da lici na mesto za pocetnike i naravno copy/paste yhakera...
[ impegna @ 16.10.2010. 14:19 ] @
popravio sam ga ziv je, pozdrav svima ,ko zeli pomoc neka se javi na mejl privatne poruke