[ zoxkika2 @ 10.10.2010. 15:19 ] @
Slucajno sam naisao na vas forum, hteo bih da postavim pitanje vezano za HDV Sony kameru. Kada snimamo svadbe vlasnik foto radnje insistira da se sve radi manuelno, otvaranje blende... Da li vi kao profesionalci delite isto misljenje, ili mozda mislite da se moze raditi i u automatskom modu. Koji je vas savet? Unapred hvala.
[ savicsrdjan @ 18.10.2010. 19:03 ] @
hmmm... pa treba bi dosta iskustva da bi radio u full manual modu...
za svadbe i to, auto mod je sasvim ok, al verovatno vlasnik zeli da vas nauci necemu...;)
[ zoxkika2 @ 21.10.2010. 13:45 ] @
Ok, ali vlasnik ne zna ni najobicniji zum da uradi kako treba. Mada mene konkretno zanima da li to bas mora sa kamerom koja moze sasvim fino i na automatici da snima. Meni se licno ne svidja kada likovi koji su van kadra "sprzeni" ili su suvise mracni, na automatici toga nema. E sad, da li sam ja u pravu ili fotograf koji to trazi.
[ bytefx192 @ 23.10.2010. 08:15 ] @
Epa sad.... Likovi koji nisu u kadru sprzeni..... Automatika to sigurno ne moze da popravi ;).
E sad, taj lik koji insistira na tome ili zna nesto, ili cisto hoce da se pravi pametan kad kaze MI SNIMAMO NA MANUAL :).

Uglavnom najbolje je da snimas na automatsku blendu, a naravno podesis manuelno balans bele. Ako naravno, dok snimas veselje naidje neki deo, gde ti se na displeju bas cini da je tamno, otvori manuelno......
Ukoliko snimas kod kuce, pa naidjes na neki prozor (sunce) opet otvoris manuelno, ali ne STRIKTNO u svim situacijama MANUELNO.

I ..... sta to SVE radite manuelno ? I zvuk ? :)

zZ
[ savicsrdjan @ 31.10.2010. 08:34 ] @
prebaci ti kameru na auto, i onda se pravi da radis sve manualno, vrti tamo vamo..... ako ti gazda neki smokljan kao sto kazes nece ni da primeti...
[ barbadue @ 01.11.2010. 00:41 ] @
mozda ti gazdu nervira kada na snimku primjeti da kamera automatski radi fokus, to se moze desiti kada praviš švenk ili zoom.

iskreno i mene to iritira!