[ Ellko @ 27.01.2004. 14:19 ] @
Dakle interesuje me Vase misljenje i iskustvo u vezi sa ovim koji mi antivirus predlazete i zasto? tj. koji da odaberemo s obzirom na cijenu, efikasnost, jednostavnost za sve krajnje korisnike (sekretarice i ostale :))) a radi se o licenci do 50 racunara u mrezi.
Radi se o podrucju BiH
[ broker @ 27.01.2004. 15:29 ] @
Kasperski

Probao sam razne i on se pokazao najbolji kako za licnu upotrebu tako i za mrezu.

Pre svega, program trosi najmanje resursa (pod uslovom da Control Centar nije instaliran) te je upotrebljiv i na slaibijim racunarima.

Za mrezni rad mnogo je bitna mogucnost azuriranja u lokalu. Dovoljno je jedan od racuanra podesiti da azurira bazu opisa virusa sa Interneta a sve ostle u mrezi podesiti da svoje baze azuriraju od ovog jednog. Vrlo je prakticno i stedi mnogo vremena.

[ dpop @ 27.01.2004. 15:41 ] @
Koji AV ? Vjecno pitanje...

Svako rjesenje je bolje nego nista a ako se ide za kriterijem jednostavnosti - nije lose razmisljati recimo za Win o Symantec Norton AV corporate edition koji se dobro SNALAZI sa sekretaricama jer sve odradjuje sam...ali legalno je poskup kao i svaki drugi kvalitetan AV S/W ( recimo Kaspersky ili sl. )

Posto sam u tvom profilu vidio da ti ni *nix/Linux nije stran, mozda da razmislis o jednom za WindowsLand ekstremnijem ali pouzdano jeftinom i kvalitetnom rjesenju a to je da preko podignute SaMB-e i free f-prot-a za Linux ili cak i ClamAV koji je u velikom zamahu rijesis taj problem...
Nije to,kod mnogih omiljena, TurnKey varijanta ali radi OK....Ovo nije prijedlog samo za mail scanning...nego IN GENERAL...

Mozes uz to da kombinujes i www.grisoft.com -ov AVG free edition koji radi ko sat....

Sve ovo je iz prakse...
[ dpop @ 05.02.2004. 07:52 ] @
Evo još malo >>Chicago hope<< alata za oboljeli WindowsLand, ponovo iz GNU/GPL/OSF svijeta na
http://www.bitdefender.com/bd/...ter.php?menu_id=25&n_id=58
[ acatheking @ 06.02.2004. 22:51 ] @
Po meni, probaj Panda Antivirus. Nikako Norton koji ume "kvalitetno" da zagusi i optereti masinu. Podesavanje je krajnje jednostavno i kada ga podesis, sve sam odradjuje.
www.pandasoftware.com
[ matija-s @ 07.02.2004. 10:55 ] @
Citat:
acatheking:
Po meni, probaj Panda Antivirus. Nikako Norton koji ume "kvalitetno" da zagusi i optereti masinu. Podesavanje je krajnje jednostavno i kada ga podesis, sve sam odradjuje.
www.pandasoftware.com


Tako je!
Panda ima i najbolji integrirani firewall od svih koje sam isprobavao.I nasla mi je viruse koje ni norton 2004 nit nod32 nit pc-cillin nisu mogli nachi.Po meni najbolje rjesenje.Norton ni slucajno,ak ces njega kupovat,odma kupi i dodatnih 128 mb za svaki komp na koji ga mislis instalirat :)
[ acatheking @ 08.02.2004. 12:25 ] @
Citat:

Panda ima i najbolji integrirani firewall od svih koje sam isprobavao.I nasla mi je viruse koje ni norton 2004 nit nod32 nit pc-cillin nisu mogli nachi.Po meni najbolje rjesenje.Norton ni slucajno,ak ces njega kupovat,odma kupi i dodatnih 128 mb za svaki komp na koji ga mislis instalirat :)


I ja sam se iz istog razloga, orijentisao na Pandu. Neke viruse koje Norton nije video prilikom skeniranja, Panda je detektovala prilikom same instalacije. Mozda ce drugi sada da me kritikuju, ali Norton i Kasperski imaju dobro reklamirano ime (Norton pogotovo), a sto se tice samih proizvoda mislim da su veoma losi
[ TiXo @ 08.02.2004. 13:25 ] @
pogledaj sophos, težište njihovog rada i jesu konfiguracije poput tvoje, tj mreže, centralna instalacija, auto update svih računara, a moram i da napomenem da je definitivno najbrži AV koji sam koristio.

T.