[ glorius @ 11.10.2010. 14:48 ] @
Do sada nisam imao potrebe da koristim Qt Creator.
Prilikom startovanja Debuggera, Qt Creator je zahtevao da instaliram Windows SDK. To sam uradio, podesio Symbol Server folder i degugging radi ali ne onako kako se to ocekuje.
Problem je sto se u Watchu ne pojavljuju sve varijable. Da li sam lose podesio environment ili je nesto drugo u pitanju?
Trazio sam po netu ali nisam nasao resenje.
[ Mihajlo Cvetanović @ 11.10.2010. 15:03 ] @
Možda ti je uključena optimizacija (Release umesto Debug).
[ glorius @ 11.10.2010. 15:53 ] @
Konfiguracija je Debug...
Cini mi se da je sada sve ok, ne znam sta sam promenio ali sada radi.

Postoji jos nekoliko stvari.
Prvo, debug je mnogo spor (vidim da mnogi imaju problema sa tim po forumima).
Drugi problem se odnosi na Step Into u neku od funkcija Qt klasa. U Visual Studiu debugger ulazi u funkciju a u Qt Creator-u nece. Daje mi informacije tipa:

Stopped at 0x671c9dc1 (QUrl::encodedUserName) in thread 0 (missing debug information).

Jos gore, kada nastavim sa debugom (Step Into, Step Over) pokazivac trenutne linije koda seta po nekom fajlu ali to se ne prikazuje vec mi je prikazan current fajl a ne fajl u kojem se nalazi pozvana funkcija, tako da samo Step Out moze da pomogne da se vratim na normalan tok debuggovanja.

Inace, instalirao sam Nokia Qt SDK koji podrzava programiranje za Symbian platformu. Instalacija je bila automatska (bez configure).

[ deerbeer @ 11.10.2010. 16:17 ] @
Qt Debager je krs nevidjeni . Kao da ustvari debagujes debager :)
Najbolja opcija za rad je ms kompajler , debugerom, vs-studiom i qt form dizajnerom .
[ glorius @ 11.10.2010. 17:09 ] @
Da ali, na zalost, programiranje za Symbian pomocu Qt-a (ili ti Nokia Qt SDK) zahteva Simulator koga jos uvek nema (ako ce ga ikada i biti) u sastavu VS Add-in-a...