[ IGRACH @ 11.10.2010. 17:35 ] @
Pozdrav svima. Vec duže vreme planiram da kupim nov monitor. Posle dužeg surfovanja po netu izbor je pao na Dell ultrasharp U2410, jeste da je skup al vredi te pare. Bio sam na njihovm sajtu i po karakteristikama je stvarno najbolji. E sad citajuci njegove karakteristike na Dell-ovom sajtu naleteo sam na problem koji ne mogu da rešim. Naime na stranici monitora piše da ima "6-Millisecond Response Time2 (Typical): Discover responsive, lifelike video playback with minimal ghosting and streaking." Naime pošto imam kuci philips-ov monitor koji ima opciju "SmartResponse", koja je philips-ova verzija Response Time Compensation i predstavlja najveci problem na celom monitoru. SmartResponse postiže nižak response time tako što aktivno menja boju piksela( ako se približite monitoru videcete kako pikseli trepere). Pošto je ova opcije bila ukljucena po defaltu u prva dva-tri dana korišcenja monitora hteo sam da ga vratim i tražim pare nazad. Svaki text je bio mutan, sajtovi su bili necitljivi, jednom recju blagi užas. Naravno po iskljucivanju SmartResponsa sve se vratilo u normalu i na igricama i filmovima nisam imao nikavih problema i ghostova. Tako da je cela ova prica sa aktivnim menjanjem
response tima jedan ogroman marketinški trik i nema nikakvu primenu. Tako da bih bio jako isfrustriran ako i ovaj Dell ima neki vid Response Time Compensation i još ne daj bože ako ne može da se iskljuci. Nigde na netu nisam mogao da nadjem taj podatak samo na sajtu piše ono što sam gore naveo 6-Millisecond Response Time2 (Typical). Sad ja se nadam da je to stvarno staticki i ohrabrijuca stvar je da na wiki nisam našo ništa o tome da Dell razvija neki vid Response Time Compensation, a piše za ostale "Terms such as ClearMotiv (Viewsonic), AMA (BenQ), MagicSpeed (Samsung) and ODC (LG/Philips) are widely used to identify RTC enabled displays."
Tako da bi mi svaki podatak o tome bio važan i ako neko vec ima ovaj monitor da podeli iskustva.
Hvala!
[ Binary Mind @ 13.10.2010. 13:35 ] @
Nije ovo tipicni gaming monitor ako si planirao da ga kupis radi igranja igara. Vise je za dizajnere i fotografe. Dobar jeste, ali za gaming postoje jeftiniji monitori sa dobrom slikom i brzim odzivom... Kod tog monitora u pitanju je vrlo kvalitetan IPS (tacnije H-IPS) panel koji je najverovatnije proizvodi LG Philips. Ja imam Dell-ov monitor SP2009W sa Quantinim glare type TN panelom i prilicno sam zadovoljan sto se tice kvaliteta slike u svim uslovima koriscenja, to jest onim sto sam dobio za prilicno malo novca kupovinom ovog monitora... Ne planiram skoro da prelazim na veci jer mi nije potreban.
[ IGRACH @ 13.10.2010. 16:27 ] @
Hvala druže, mene zanima hoću li moći da igram igre i gledam filmove bez problema i najvažnije da li je ti 6ms stvarno tipical, to jest da ne koristi nikakav Response Time Compensation-
[ Binary Mind @ 13.10.2010. 17:41 ] @
Mani se tog Dell-a ako je igranje primarno. Pogledaj LG W2486L-PF (LED-backlit TN panel). Bitno je jeftiniji od Dell-a a za igranje je cudo. Ne treba skup monitor sa H-IPS panelom za igranje i gledanje filmova. Ni ovaj LG nije jeftin ali je opet bitno jeftiniji od DELL-a... Sem toga u DELL-u je takodje 99.9% LG Philips panel (treba proveriti ali sam prilicno siguran da jeste). H-IPS jeste bolji panel od TN-a, ali da se ja pitam uzeo bih LG-a jer sam ga video uzivo i mnogo mi se svideo. Njemu je odziv 2ms (Typical) i takodje bi trebalo da ima 3 godine garancije kao i DELL...
[ rezus @ 01.01.2011. 14:16 ] @