[ joz27 @ 11.10.2010. 23:15 ] @
Naime, ortak mi doneo neki stariji komp kancelarijski, desktop (horizontalno polozen), ploca foxconn pise samo to na njoj, ne pise model. Jedino pise jos valjda na chipsetu sis 963ua.
Ima integrisanu grafiku (jer vidim pozadi ima vga konektor).
Kad upalim komp nista se ne desava, nema slike na monitoru (zuta lampica na njemu), cpu kuler se vrti, rezac se otvara. Takodje, spiker tj onaj zvucnik se ne oglasi prilikom ukljucivanja kompa, a ni kasnije.
Probao sam da ubacim ram u drugi slot (jedna plocica ddr), i takodje isto sa drugom plocicom i opet nista.
Takodje sam stavio moju staru gforce graficku u agp slot, i prikljucio monitor na nju i opet isto.
Sve to sam radio bez prikljucenog hard diska.
Moje misljenje je da verovatno neki dzamper na ploci (posto sam video da ima par njih) pogresno podesen, tako da planiram da probam da nadjem manual za tu plocu i vidim za sta koji dzamper sluzi ; ili je mozda ploca crkla?

p.s. On ima dva takva ista identicna kompa, i probao je isto sto i ja i na oba je ista situacija, tj nema slike na monitoru uopste.


Hvala, unapred.
[ Miroslav Cvejić @ 11.10.2010. 23:37 ] @
Da li pišti ako pokušaš da upališ bez ijednog modula memorije?

Imaš li drugo napajanje pri ruci da probaš s njim?
[ ChanMaster @ 12.10.2010. 19:28 ] @
Provero kondenzatore... desava se da vrisnu, primetices po tome sto su se ili naduvali ili je neka zukasto ruzicasta tecnost na povrsini ...
Ako jeste, zameni ih i uzivaj...

Pozdrav
[ JOJO847 @ 12.10.2010. 22:12 ] @
probaj resetirati cmos nekim jumperom ili vadjenjem baterije i poslusaj ove savjete iznad (oba)
javi rezultate
[ joz27 @ 17.10.2010. 18:18 ] @


Ploca izgleda ima integrisan onaj zvucnik sto pisti (tj trebao bi da pisti :) ) i izgleda kao na slici gore (mada to nije ta ploca).

Izvadaio sam sve kartice,rezac,hdd,memoriju,bios bateriju, sve kablove, i upalio komp ali se nista ne oglasava. Tako da je ili crkao taj zvucnik tj spiker, ili je ploca crkla.
Nisam probao drugo napajanje, posto nemam takvo slicno tako da mzoe i ono da bude u pitanju.
Pre toga sam resetovao cmos, probao sa dva modula ram-a u oba slota da ih ubodem i nije imalo efekta.
Takodje sam pogledao na ploci kondezatore, i nisam mogao da vidim da imaju zuckastu tecnost. (a sto se tice naduvenosti, tesko se uocava, ali nisam primetio da je neki bas preterano naduven).

Mozda je taj drug pre nego sto mi je dao, npr dok je bio upaljen komp probao da resetuje bios sa dzamperom, ili je ubo dzamper tamo gde netreba (u mesto za konektore). Takodje sam video u upustvu ploce, da pre resetovanja cmosa dzamperom, treba izvaditi kabal od napajanja; ne znam zasto to, ali nisam to radio a pretpostavljam ni taj drug, tako da je mozda i to zeznulo plocu.



[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 17.10.2010. u 22:44 GMT+1]
[ JOJO847 @ 17.10.2010. 20:56 ] @
Nisam puno pri vremenu, ali to treba raditi da bi se CMOS doista resetirao. Ako ne izvadis nije da ces nesto zeznuti, samo ga vjerojatno neces bas resetirati.