[ mima_cool @ 13.10.2010. 03:22 ] @
Imam webshop i kupce prijavljene za primanje novosti. Koristim Sendblaster medjutim vecina mailova ne bude isporucena kupcima nakon cega mi se oni javljaju i pitaju zasto nisu dobili obavestenje o novim artiklima, iako su na sajtu uredno prijavljeni za primanje novosti.
Postoji li neko ko hoce da diskutuje o ovome, tacnije o programima za slanje, problemima itd...?
[ misao @ 13.10.2010. 03:52 ] @
Šta imaš, Free ili Pro?

Šalješ Direct ili preko nekog SMTPa?
Negde sigurno imaš logove zašto ti mailovi ne stižu gde treba...
[ mima_cool @ 13.10.2010. 11:39 ] @
Imam Sendblaster 2-ojku kupljenu upravo za to. Saljem preko SMTP. Medjutim posto SB ima i Track Email report, po njemu vidim da je vrlo malo mailova isporuceno, nikad vise od 15-16%.
[ misao @ 13.10.2010. 15:28 ] @
Kao što rekoh, negde mora da postoje logovi o uspešnoj/neuspešnoj isporuci.
Jesi se prijavila na TrackReports? Tamo može da se prati svašta nešto vezano za svaki pojedinačni mail koji pošalješ...

Moguće je da te tvoj SMTP seče, jer šalješ više mailova u jedinici vremena nego što je kod njih dozvoljeno.
Druga stvar, probaj da šalješ Direct pa da zaobiđeš SMTP, mada tu sa druge strane postoji velika šansa da te server primaoca odbije...
[ mima_cool @ 13.10.2010. 18:40 ] @
Postoje logovi i pregledali su ih ovi iz podrske. Ranije je bilo gresaka u smtp, medjutim u poslednjim ne prikazuje nijednu gresku.
Imam Track Reports, po tome i vidim da nisu isporuceni.

Direct send su mi rekli da ne preporucuju. Evo postavljam podesavanja pa ako ti nije tesko pogledaj, mozda je tu greska.
[ Mister_rap @ 14.10.2010. 13:29 ] @
Pozdrav,

Tvoje pitanje nije bas direktno vezano za ovaj forum, vec vise za tool koji koristis.
Iskreno ja za tu svrhu koristim 3rd party aplikacije zbog automatizacije i relativno jednostavne implementacije sa custom web resenjima.

Za manje stvari in house resenje a za sve ostalo campaign monitor

Aplikacija radi perfektno i delivery rate je iznad 95% tako da je po mom licnom misljenju a way to go...
[ mima_cool @ 15.10.2010. 02:02 ] @
Citat:
Mister_rap:

Za manje stvari in house resenje a za sve ostalo campaign monitor

Aplikacija radi perfektno i delivery rate je iznad 95% tako da je po mom licnom misljenju a way to go...


Da li to znaci da uspesnost slanja mailova zavisi i od toga koji program koristis, jer vidim da Campaign Monitor ima iste opcije kao i Sendblaster Pro 2 koji ja koristim ?