[ zivadin_despot @ 13.10.2010. 17:16 ] @
Pozdrav svima,

radim nesto sa navedenim picem, i javio mi se problem. Naime iznad main-a imam nekoliko funkcija u kojima se pozivaju LCD, UART i PS2 funkcije. U while(1) imam if-ove pomocu kojih pozivam odredjene funkcije. MikroC kompajlira i ne prijavljuje gresku, ali kada stavim u simulaciju (ISIS Proteus) prijavljuje mi da je stek prepun.... Kada sam probao na ploci, uopste ne ispisuje nista na displej isto kao u simulaciji, a treba....
Ako zakomentarisem jednu funkciju, onda mi ispise pocetnu poruku na LCD, ali ako nastavim dalje sa unosom, zakuca.... i tako ako zakomentarisem vecinu funkcija, npr ostavim 2 onda radi kako treba.....
Koji je predlog, sta da radim?
Unapred hvala

Kasnije cu staviti sta mi tacno prijavljuje Proteus, a ako je potrebno stavicu jos neka objesnjenja oko koda.....
[ plc @ 13.10.2010. 17:44 ] @
Da i ja sam imao nekad takve p.....rije ,procackaj po forumu mikroelektronike ima toga koliko hoces.
Prepun stek ,samo se secam da sam to resio sa mikrokontrolerom vece memorije.

[ Sepa011 @ 13.10.2010. 18:33 ] @
Promeni kompajler, taj koji koristis ocigledno ne vodi racuna o 'dubini' steka, a mozda pojedine funkcije pozifas iz funkcijine funkcije funkcije, ili, ne daj Boze, pozivas funkciju rekurzivno iz sebe same.
[ bogdan.kecman @ 14.10.2010. 00:20 ] @
@scepa nije mikroc tako los, pitanje je da li zivadin ima najnoviju verziju ili "poslednju sa torenta" .. u najnovijoj verziji je ispravljeno dosta bagova koji se nisu nasli na torentu :) ...

@zivadin 16F serija nije za velike C zahvate .. 18F serija je mnogo bolja kada je C u pitanju .. ako ostavis source ovde mozda neko stigne da ga pogleda i da ti da neki savet, ovako napamet ima jedno 100 nacina da prepunis stek
[ zivadin_despot @ 14.10.2010. 22:58 ] @
U while(1) ifovo sluze da prepoznam koji je taster pritisnut na tastaturi(koristim biblioteku za PS2), zavisno od toga pozivam funkciju, u kojoj se pozivaju funkcije za PS2, UART i LCD, da jos napomenem da u tim funkcijama potoje i do while petlje....
Ajd sutra cu okaciti kod jedne od funkcija i njeno pozivanje pa da probamo resiti....
Hvala na dosadasnjim odgovorima....
[ Branislav83 @ 16.10.2010. 12:12 ] @
Pokusaj da to sto zelis da ispises zapises kao konstantu, pa onda da ispises. Mislim da ce da pomogne.
Pozdrav