[ tacka @ 14.10.2010. 09:00 ] @
nadam se da sam potrefio podforum.

Molim za savet oko razvodjenja ozvucenja u hodniku.

Radi se o vrticu. hteli bi da postavimo zvucnike oko 10 komada, koje bi nekako trebali spojiti na
kompjuter te bi se pustala muzika sa kompa ili microfonom prenosila neka saopstenja.


[ Kovacevic Vladimir @ 15.10.2010. 08:06 ] @
Citat:
tacka: Molim za savet oko razvodjenja ozvucenja u hodniku.


Rešenja za ozvučavanje većeg prostora ima od-do...pa je vrlo teško dati jedno uputstvo.
Tim pre, što nema podatka sa kakvom opremom raspolažete, ili nema ništa od opreme pa je sve još u nivou ideje.

Generalno: ima 2 načina.
1. PC Sound system sa mogućnostima 5.1; 6.1; 7.1; 9.1 i dalje...
http://www.google.com/search?c...=&btnG=Google+keres%C3%A9s
2. Hi-Fi ili Audio system gde treba imati Amplifier (pojačalo), CD/DVD Player, Speakers (zvučne kutije)
- ili taj system povezati sa PC-em, koji se koristi kao glavni izvor muzike sa nekim Playerom ili Internet Radio.

Za mikrofon je najlakše, jer se on može uključiti u zvučnu kartu ili u bilo koji Audio system.

Od zvučne karte do zvučnika je jednostavan put, sve je jednostavno povezati i staviti u funkciju (možda treba malo dodatnog kabla za zvučnike), ali je širok izbor opreme i ona zavisi od materijalnog ulaganja (zvučna snaga, design, veličina...)

Pozdrav
[ tacka @ 15.10.2010. 21:38 ] @
Trenutno imamo samo racunar, pretpostavio sam da nemogu vezati paralelno 10-tak zvucnika zbog gubitaka, zato me interesuje sta mi konkretno treba jos pored racunara.
Objekat je spratan i kancelarija u kojoj je racuunar je na spratu. Recimo da je 100 metara najudaljeniji deo.
[ acaradio @ 15.10.2010. 22:32 ] @
Ako je to 100 metara, to bi trebalo da se resi sa ozbiljnijim sistemom koji ima pojacalo sa vecim izlaznim naponom i zvucnike sa transformatorom ili da se to resava sa aktivnim zvucnicima (skuplja varijanta).
Najbolje je da kontaktiras neku dobro snabdevenu prodavnicu muzicke opreme, oni uglavnom imaju u ponudi i te razglasne sisteme.