[ marko.marezz @ 17.10.2010. 13:05 ] @
napisao sam program u Visual Express 2010 i na mom kompjuteru kompajlirao i u folderu Debug nasao exe verziju programa (to je ono sto mi je i trebalo) ali kada sam probao da program pokrenem na drugoj masini, koja isto radi na windows 7 (kod druga na laptopu) dobio sam poruku msvcp100.dll is missing. Interesuje me da li je problem do mene u mom racunaru,tj da li sam napisao program koji ce raditi samo kod mene,ili je to problem koji korisnik mog programa treba da resava? jel moguce da napisem program u c++ koji nece traziti da se ova datoteka ukljuci u program. Siguran sam da samom instalacijom visual express 2010 dodajem neke fajlove u sistem i time ga cinim takvim da na mom racunaru moze da radi. Ukratko da rezimiram i ne duzim. Necu da pisem program koji da bi se pokrenuo na nekom drugom racunaru mora da postoji instaliram visual express odnosno visual studio 2010. Malo je to besmisleno. Hvala Vam na pomoci i ako je imao neko slican problem,bilo bi mi zaista od velike pomoci. Trazio sam i po google,ali sam uglavnom nalazio resenje tipa kako da se to otkloni na racunaru koji pokrece aplikaciju. Da li je moguce da ja to nekako premostim na mom,pa kad taj neki korisnik pokrene tu konzolnu aplikaciju,samo je koristi. To mi je krjnji cilj.
Hvala vam unapred...
[ Mihajlo Cvetanović @ 17.10.2010. 13:29 ] @
Nije predviđeno da se Debug verzije izvršavaju na drugom računaru bez Visual Studia. Probaj Release verziju. Problem je da zbog side-by-side manifesta možda neće da ti radi ni prosto kopiranje Release verzije. Ono što Microsoft smatra da treba da se radi je da instaliraš aplikaciju, to jest da u istom solution-u imaš i setup projekat (.vdproj), i da staviš u taj setup "Project Output" od C++ projekta (to jest ne sirovi .exe fajl nego baš "Project Output"). Kad tako napraviš stvar odradi se neka automatika i onda instalacija (.msi fajl) lepo radi.
[ marko.marezz @ 17.10.2010. 23:30 ] @
a moze li malo objasnjenje korak po korak kako da dodjem do .msi file-a? malo samo nov u ovim stvarima,pa mi treba pomoc,hvala.
[ Mihajlo Cvetanović @ 18.10.2010. 01:08 ] @
Kad sam u Guglu uneo vs2010 setup project walkthrough ovo sam dobio: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd293568%28VS.100%29.aspx

Ti si već uradio prva tri koraka, pa počni od četvrtog.