[ degojs @ 27.01.2004. 21:00 ] @
Microsoft Win32 to Microsoft .NET Framework API Map


Summary:

This article identifies the Microsoft .NET Framework version 1.0 or 1.1 APIs that provide similar functionality to Microsoft Win32 functions. One or more relevant .NET Framework APIs are shown for each Win32 function listed.

The intended audience for this article is experienced Win32 developers who are creating applications or libraries based on the Microsoft .NET Framework, but anyone looking for a managed counterpart for a Win32 function could find this document useful.
[ Dragi Tata @ 27.01.2004. 23:16 ] @
Baš danas sam video isti link na Code Project-u, ali se nisam setio da ga objavim ovde. Jako korisna stvar...
[ havramm @ 28.01.2004. 16:24 ] @
A sta cemo kada dodje Longhorn i WinFX? Zbogom Win32... 'Ajd Jovo nanovo...
[ Dragi Tata @ 28.01.2004. 17:13 ] @
Ehm. Gorepomenuti tekst upravo služi da poznavaocima Win32 API-ja pomogne da se lakše snađu u .NET svetu, a ne da promoviše Win32 API programiranje iz .NET okruženja.
[ brcha @ 28.01.2004. 17:41 ] @
Ma što više .NET aplikacija, to je lakše portovanje istih na LinuX :)
Jedino što još nije portovano je Windows.Forms (odn jeste donekle, ali koristi winelib). Sve ostalo je binary compatible, tako da samo napred sa .NET :)

Btw. Billy je vrlo lepo napravio .NET, sve pohvale sa moje strane, koliko god ne volim ni njega ni njegovu mikro kompanijicu
[ havramm @ 28.01.2004. 21:44 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Ehm. Gorepomenuti tekst upravo služi da poznavaocima Win32 API-ja pomogne da se lakše snađu u .NET svetu, a ne da promoviše Win32 API programiranje iz .NET okruženja.


I agree...