[ Walker @ 28.01.2004. 01:30 ] @
Ovako,instalirao sam MySQL 4.0.16 na windows xp.Isve lepo radi. I uradio sam sve po knjizi sa postavljanjem root user-a i passworda.E sad mi nije jasna jedna stvar.Kad ja startujem cmd i dodjem u mysql/bin i pokrenem mysql bez parametara -u i -p
on se startuje bez i da mi zatrazi -u i -p,i kad ja otkucam show databases on mi
pokaze mysql i test,ali najgore je kad otkucam drop mysql on to i uradi iako sam pokrenuo bez -u i -p.A kad otkucam show processlist pokaze mi da sam prikacen kao [email protected] posto sam nov u MySQL-u nije mi jasno,ako ja mogu da se
ulogujem bez -u i -p onda moze znaci bilo ko i moze da mi izbrise bilo koju bazu.Jel' tako.Dobro ja sam malo probao i kad sam ponovo pokrenuo mysql bez -u i -p otkucao sam password=password('nesto').Posle sam morao da kucam password kad a sam ponovo hteo da pokrenem mysql.exe i ulogujem se na server.Razumem da je na svezoj instalaciji -u root postavljen bez passworda i da to treba administrator da uradi i da root ima najvece privilegije,ali cemu onda to kad ja mogu samo da pokrenem mysql.exe konektujem se na neku bazu na lokalnom racunaru i da je obrisem zar ne bi trebalo da me odbije jer nisam ulogovan kao root?Ako neko moze da mi objasni zasto je ovo ovako bio bih mu veoma zahvalan.
[ Walker @ 29.01.2004. 20:29 ] @
A sad vise nije ni bitno video sam u manualu koji dolazi uz instalaciju u cemu je problem.Ja sam citao Mastering MySQL 4 pa sam zbog toga bio u nedoumici.Fora je sto verzija za Windows omogucava pristup bazama bez -u i -p po defaultu sa svim privilegijama a posle treba iz tabele user izbrisati record gde je user =' ' a host="localhost" .Ja sam izbrisao sve sem record gde je user='root' a host='localhost'
i to je to