[ Kimi Raikkonen @ 21.10.2010. 21:47 ] @
108M Wireless ADSL2+ Router
Model No: TD-W8920G
Da li je neko mozda uspeo da namesti ovaj ruter da radi sa IPTV-om ili mozda jos bolje pitanje da li uopste moze da se
namesti ovaj ruter da radi sa Telekomovim Open IPTV-om?
Od Telekoma sam dobio ruter INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2, ali zelim da namestim da mi IPTV radi sa TP Linkovim ruterom.

Ovako izgledaju podesavanja za IPTV od Telekomovog JetSpeed-a:






Problem kod rutera kod kojeg zelim da namestim IPTV je sto kad kliknem na opciju CBR, dobijam samo ovo:




Dakle, fale opcije SCR i MBS. Plus tu je i limit od TPlinkovog rutera od 1302 za Peak Cell Rate (PCR). U Service Category imam jos ponudjeno:
-UBR Without PCR
-UBR With PCR
-Non Realtime VBR
-Realtime VBR
U poslednje dve opcije dobijem tri kolone da upisem podatke ali kada upisem broj 4000 u koloni PCR ne dozvoljava mi da nastavim Setup zbog limita.
E sada, vidim da je neko na forumu vec napisao podesavanja za Ruter TP Link W8910g,
gde se u CBR ubaci samo broj koji sam dobio od Telekoma (u mom slucaju 682), ono sto mogu da kazem je sta sam ja sve probao i nisam uspeo da namestim (ekran je uvek crn i dobijem poruku The request URL could not be retrieved..):
1. u CBR sam ubacio broj naveden gore (682, 680)
2. Non Realtime VBR i Realtime VBR ubacio sam brojeve kao kod Telekomovog rutera (osim broja 4000 kojeg nisam stavio, stavljao sam 0, i random brojeve)
3. IGMP disable, enable
4. QOS disable, enable
5. U Port Maping sam dodavao i jedan port za Ethernet i vise (eth 2,3) i podesavanja VPI/VCI 8/37 (default), takodje sam probao 8/36, 8/35 podesavanjima.
Ne moram ni da pominjem da je se ruter zaglupljivao xxx puta i da sam morao svaki put da uradim hard reset kada nista ne bi htelo da upali. Wireless i LAN Internet radi besprekorno jedini problem je sto ne mogu nikako da podesim OPEN IPTV od Telekoma.
Ako neko moze da pomogne bilo kako, rad sam da probam. Hvala
[ djricky @ 21.10.2010. 22:39 ] @
nemoj raditi to.. vrati telekomov ruter, sta mu fali?

ovako mozes potencijalno napraviti veliki problem...
[ Kimi Raikkonen @ 21.10.2010. 23:00 ] @
Siguran sam da ne bih menjao nista da nemam ovaj problem:

http://www.elitesecurity.org/t381867-7#2610850

update: ubacio sam novi firmware, ponovo sam odradio rucno dodavanje

VPI/VCI 8/35, PPP over Ethernet (PPPoE), Encapsulation Mode: LLC,
MTU: 1492, dodao DNS servere, user, pass od Telekoma (internet radi bez problema)

ali kada dodam ove parametre onda samo imam IPTV a nemam internet
VPI/VCI 8/37, Encapsulation: LLC, QOS: CBR :682

Nakon testiranja sam shvatio da mogu da izaberem bilo koji mode (UBR, CBR..)
uvek imam samo IPTV a nemam internet.

IGMP i dalje ne utice ako je eneble ili disable.

Verujem da bi ovo sve proradilo da mi ovaj ruter dozvoli da uradim port maping,
medjutim, kada dodam parametre za IPTV, u meniju mi kazu da moram da uradim reboot
kako bi prihvatilo i svaki put kada uradim save/reboot, ruter se zaglupi i onda ne mogu da mu pristupim,
kucam 192.168.1.1 i izlazi mi page not found ali zato mogu da ga pingujem.
Onda moram da resetujem ruter i tada gubim sve podatke.

Nadam se da pomoc uskoro stize :)




[Ovu poruku je menjao Kimi Raikkonen dana 22.10.2010. u 06:27 GMT+1]