[ R A V E N @ 22.10.2010. 01:50 ] @
Nemojte ovo instalirati preko Opere sa bitnim podacima ili koristiti za bitne podatke.

D O W N L O A D

OK, novosti su:

• ekstenzije, što je nešto ekvivalentno Firefoxovim add-onsima, ako sam dobro shvatio
• unaprijeđen mail klijenat - sada je moguće brisati ili sakrivati pojedine kategorije, pa izgleda urednije
• dodavanje Web Sockets tehnologije
• Operu je sada moguće instalirati iz installera kao portable aplikaciju - nema potrebe da se posebno preuzima specijano kreirana portable Opera
• unaprijeđen Search Bar
• dodan Bookmarks Bar koji je zamijenio stari Personal Bar
• u glavnom meniju ispod Appearance... dodata je stavka Toolbars
• neke funkcionalnosti koje imaju high-tech imena
build brojevi na svim platformama su sada isti
• veličina installera je smanjena sa 12.7 MB (kod Opere 10.63) na 9.1 MB kod ove prve 11, a kažu da će ga još umanjiti
• novi background za speed-dial
• još nešto što nisam pomenuo?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 22.10.2010. u 03:29 GMT+1]
[ R A V E N @ 22.10.2010. 06:38 ] @
• na Menu>Settings>Preferences...>Advanced>Content je dodata opcija Enable plug-ins only on demand čijim aktiviranjem se plug-ini učitavaju kad to korisnik hoće, tj. umjesto plug-ina se pojavi play dugme (ovo je bilo i prije, samo je bilo skriveno).
[ Srđan Pavlović @ 23.10.2010. 16:08 ] @
Op, ima je i za Linux, ce da probamo :)



/edit: Sva je nesto "iscepkana" pri skrolovanju... iskljucio sam mouse-gestures, ali opet nesto
cudno iskacu tabovi kad mrdnem brze mise gore dole.. (tj. scroll tockic)





[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 23.10.2010. u 17:26 GMT+1]
[ Brucelee @ 23.10.2010. 17:16 ] @
Ziva bila1!!
[ squirll @ 23.10.2010. 18:26 ] @
op, op ....
Jako mi zao sto im ranije nije doslo u glavu da stave ekstenzije, to im je ogroman fail bio ...nadam se da ce sad da izadju neke korisne kao npr Firebug (dragonfly mi se ne svidja), header request live i sl ...
Jedva cekam neku stabilniju verziju :)
[ Srđan Pavlović @ 23.10.2010. 18:41 ] @
Ma samo ABP, meni dosta.
[ Pali zari @ 23.10.2010. 18:55 ] @
pored ABP da stave i downloadhelper i greasemonkey i zbogom firefox...
[ goranbo @ 24.10.2010. 04:11 ] @
Ja vozim Operu 10.61 vec dulje i imam sve više teških problema s njom... Evo ni elite-security forum nisam mogao otvoriti s njom, ne znam zašto, sa sve većim brojem sajtova imam problema, a kad imam puno tabova s flashom ruši se.

Ovo s problemom otvaranja sajtova ne znam zbilja sta je, ne znam je li to pvoezano zbog toga st mi neke stvari idu preko stunnela (vec sam zaboravio kako taj program funkcionira i sta radi; a kontam da je nesto s tim jer imam problema s nekim https stranicama), ali od verzije 10 ili 10,5 ne mogu downloadati mailove bet stunnela.

Pa evo i malo ontopic, moze li se iz Opere 11 downloadati gmail bez stunnela, ili je to i dalje sjebano?

Stvarno sam veliki pobornik Opere i koristim je od Opere 6,0, ali u zadnje vrijeme je zbilja ne bih nikome mogao preporučiti... a sam sam se previše navikao na nju.

I nekkao nemma dobar feeling da ce ova 11 biit nesto posebno bolja ili stabilnija. Svaka nva je sve nestabilnija, natrpali su gomilu stvari unutra i nastavljaju trpati nove takvim temom da nestignu sve posloziti kako treba - nazalost mene kao malointenzivnijeg korisnika. Neko ko je ne koristi intenzivno mozda ni ne suzi te mane, ali evo meni pada 10 puta dnevno najmanje, i sve veci broj stranica koje ne mogu otvorit ili sajtova gdje se ne mogu kroz Operu logirat...
[ Stranger2 @ 24.10.2010. 06:06 ] @
Citat:
Ja vozim Operu 10.61 vec dulje i imam sve više teških problema s njom... Evo ni elite-security forum nisam mogao otvoriti s njom, ne znam zašto, sa sve većim brojem sajtova imam problema, a kad imam puno tabova s flashom ruši se.

...

Neko ko je ne koristi intenzivno mozda ni ne suzi te mane, ali evo meni pada 10 puta dnevno najmanje, i sve veci broj stranica koje ne mogu otvorit ili sajtova gdje se ne mogu kroz Operu logirat...

Pre svega updejtuj na novije verzije sa bugfixobima. Aktuelna je opera 10.63

Inace ocito je svaki kompjuter jedinstven kaa su u pitanju browseri. Meni je opera 10.63 najstabilnija od svih browsera koje sam ikada koristio. Koristim je na jednom novom jako snaznom racunaru, na jednom starom i na slabacnom netbook-u i na sva tri je jednako dobra. A na primer mane koje si ti opisao kod mene na sva tri pomenuta racunara se odnose na firefox a sa operom nema problema.

Takodje problem lici i na nedostatak memorije.

Postoji mogucnost da se radi o tome da si koristio nesto netipicno i nepreporucljivo na racunaru. Mozda je windows "nliteovan", mozda nisi instalirao po preporukama za windows programe. Mozda si pluginaove (flash i slicno) instalirao dok je browsr uljucen sto nije preporucljivo. Mozda ne updejtujes pluginove...

Ja se skolski drzim svih preporuka kada je u pitanju rad na racunaru i jednostavno, masa problema (ne sa operom vec bilo sta softverski) koji su cesto spominju na forumima, mi se nikada ne dogode.
[ abitbp6 @ 24.10.2010. 16:00 ] @
Meni već u nekoliko verzija, pa i u najnovijoj brlja textarea polja u formama. Textarea se ne iscrtava lepo i tekst se ne skroluje (btw, jel neko imao ovakav problem?). Videćemo da li je 11 to ispravila.
[ goranbo @ 24.10.2010. 16:14 ] @
Stranger2 u pravu si.
Nisam primijetio dam nema zadnji update, bas sad apdejtam, i dio problema jest razlog manjak memorija (Imam 2 GB na racunalu i cesto dodje do granice posebno zbog Opere, vjerovali ili ne, na WIndows 7).
Medjutim ima tu jos drugih problema da ne cita neke sajtove i nece se logirati itd, svega pomalo.

A ovo s pluginovima je isto moguce, makar gledam da sve pratim i updajtujem kako treba. Na kraju krajeva browser ti mora javiti da apdejtujes.

Za firefox ne znam jer ga slabo koristim, sto ne radi u Operi radim u Google Chromu koji mi perfektno radi, samo sta ono, Opera je mercedes naprema njemu. Preko nje imam i mailove i feedove itd.

Evo nadam, se da ce update i Opera 11 popraviti stvari a ja cu da gledam da nabavim jos memorije :)
[ goranbo @ 24.10.2010. 16:27 ] @
Naravio sam update i moram reci da je sve odmah pocelo bolje raditi :)

Vjerojato to nije samo radi bugfixova u novoj verziji nego se instalacija uz intenzivno koristenje kroz druze vrijeme nekkao "podere", nastanu neki sitni bugovi, pa se updajtom tj novom instalacijom to popravi.
[ since1986BC @ 24.10.2010. 17:18 ] @
Koristio sam pre mesec dana Operu na nedelju dana a onda odustao.
Da, koristim i radim redovan update. Cak je povremeno obidjem kad se setim :)

Ne vredi.
Recimo funkcija Opera Turbo, pravi haos ako je ukljucena a logujete se na razne forume.
Jednostavno me izbaciuje...cas sam loged in ,cas sam out...
Banalan primer a vi probajte, nije reklama: otvorite npr ford.ba u Operi.. a onda u drugom browseru.
Gde je nestao sajt? Manimo se igre...nisu mi ni mamini ni tatini da ih zalim.
Bogu hvala ima toliko resenja.
[ zentriks @ 24.10.2010. 21:09 ] @
Pa zasto koristis turbo mod kad imas adsl.? Ja je koristim od kako znam za nju i nikad mi nije oravila probleme a imam samo 512 mb ram i kiss11 instaliran. Ni jedan browser ne radi kod mene kao opera...
[ nikola1973 @ 24.10.2010. 21:28 ] @
Meni radi za razliku od predhodnih verzija stabilno i korektno (i sa i bez turba) i napokon ću je koristiti redovno. Verovatno sam predhodne verzije slabo instalirao.
Ova je ok (zasad)
[ since1986BC @ 25.10.2010. 18:04 ] @
@zentriks, moze mi se.
[ zentriks @ 26.10.2010. 11:51 ] @
Ok
Nego Ovo sto su predstavili u ovoj verziji jos treba da se pegla. Ja instalirao kao portable, nesto je poslo naopako i unustio sam firefox tako da je letila istog momenta. Od extenzija jos ni jedna nije htela da radi kako treba ili su u krajnjem slucaju beskorisne. Za sada firefox nema alternativu po pitanju extenzija.
[ lender @ 26.10.2010. 14:35 ] @
Polako, tek je alfa
[ R A V E N @ 28.10.2010. 02:03 ] @
Ovako... sve se greške mogu prijaviti u Operinom servisu za prijavu grešaka. Ne znam adresu, ali upišite u Google "report opera bugs" i pojaviće se.

Nemojte prijavljivati istu grešku dva puta, jer čini mi se da svijet to radi misleći da će brže ispraviti grešku ako je prijavi više puta. Oni su to registrovali i pogledaće.

I još jedna stvar: mislim da to nije mjesto za prijavu loših prikaza stranica. Za to treba pisati autoru stranice.

Srdjan Palović: Sva je nesto "iscepkana" pri skrolovanju...

To se i kod mene dešava, ali veoma rijetko. Vjerovatno je razlog u premalenom RAM-u ili je greška u Operi. Preciznije, izgleda da je uzrok Flash, pa kad povučeš dole, razmaže se sadržaj stranice na mjestu gdje je Flash bio iscrtan.

goranbo: Pa evo i malo ontopic, moze li se iz Opere 11 downloadati gmail bez stunnela

Koliko vidim, to je neki software za sigurnost veze, a Opera koristi neku TLS zaštitu kad se spaja na Gmail, tako da mislim da ti taj Stunnel ne treba, dakle nema veze sa Operom.

Za one koji pominju AdBlock Plus: u Operi se može kreirati lista sa blokiranim sadržajem, čak se, čini mi se, sa Interneta može skinuti i gotova lista koja odgovara AdBlock Plusu. Pogledajte i ovo: http://www.elitesecurity.org/p2691723

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 28.10.2010. u 04:20 GMT+1]
[ drproka @ 29.10.2010. 08:03 ] @
Kod mene radi odlicno,a koristim i Firefox i Google,po potrebi.....
[ Srđan Pavlović @ 29.10.2010. 13:26 ] @
Citat:
To se i kod mene dešava, ali veoma rijetko. Vjerovatno je razlog u premalenom RAM-u ili je greška u Operi.

Mislim da je do Opere, imam 4GB sistemskog rama + povelik SWAP fajl, tako da sumnjam da joj anjka memorije :)
[ Droger @ 14.11.2010. 18:46 ] @
Poslednja dva dana imam problema sa operom, jednostavno izbaci prozor kako je doslo do neke greske i mora da se restartuje i tako stalno poslednja dva dana, pre nisam imao nikakvih problema, verzija koju imam je 10.63 , ima li jos ko ovakav problem i sta bi to moglo da bude?
[ Stranger2 @ 15.11.2010. 01:12 ] @
Nije iskljucen virus ali najverovatnije je nekako doslo do ostecenej nekog fajla. Instaliraj je ponovo.

Da li imas mozda vaznih stvari u bookmarksima i ostalim podesavanjima? pitam jer ako nemas ima jos jedna stvar koju mozes pokusati.
[ Droger @ 15.11.2010. 21:20 ] @
Evo danas ceo dan dobro radi, prati cu stanje i na dalje pa ako se ponovi morace da radi reinstalacija
[ sasha-SE @ 18.11.2010. 18:51 ] @
Najnovija verzija(od juce)

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/11/17/new-and-improved

puno noviteta i mnogo ispravljenih bugova
[ zentriks @ 22.11.2010. 20:15 ] @
Kako su krenuli ima da sahrane opery i njeno ime koje je bilo sinonim za brzinu i lakocu koriscenja. Dodavanjem beskorisnih funkcija samo cine da opera postaje sve sporija i da sve vise jede memorije. Sad opera zauzima vise rama nego mozilla a bilo je obrnuto. Bas cekam da vidim na sta ce izgledati finalna verzija i kako ce se ona ponasati. I trebalo bi konacno da odvoje svoj mail klient u posebnu aplikaciju, ovako samo cini da browser bude veliki i spor i nebezbedan. Kad bi ga odvojili mislim da bi bio bolji od mozilinog klienta.
[ sasha-SE @ 23.11.2010. 15:37 ] @
Izasla i Beta 1

http://my.opera.com/desktopteam/blog/tab-stacking-is-here


zentriks koje su to bespotrebne funkcije??? opera je i dalje najbrzi browser na svetu...

evo na brzaka odradih test opere 11 i chroma 8 beta i chrome 9 alpha (koji ima i hardversku akceleraciju)



Pozdrac

[ Stranger2 @ 23.11.2010. 16:01 ] @
Citat:
Sad opera zauzima vise rama nego mozilla a bilo je obrnuto.

Ali kolicina RAm memorije koju opera sada zauzme je jeftinija nego ikada. Znaci da danas vise nema potrebe za tolikom optimizacijom ram meomrije. Jednostavno cena rama memorije drasticno je pala a web tehnologije zahtevaju sve vise rama i jednostavno se mora povecati granica zauzetog rama da bi te nove stranice mogle raditi kako je zamisljeno.

S druge strane, bez obzira koliko je megabjta u pitanju, meni se opera sa 10 otvorenih tabova radi brze i deluje lakse nego firefox sa otvorena dvaa-tri taba. I to sam proveriuo i na svojem jako snaznom racunaru i na jedno starom i na slabasnom netbooku sa atom procesorom. Znaci nemoj obracati paznju na cifre vec kako tebi deluje celo iskustvo surfovanja u browser. men ije opera bila najprijatnija za koriscenje i onda kada su svi testovi pokazivali da je najsporija.

Opera jednostavno sve resurse preusmeri na trenutno otvoreni tab i na poziciju gde se nalazi kursor tako da ono sto trenutno radis uvek bude maksimalno brzo bez obzira sto su neki pozadinski tabovi usporeni...

Citat:
Dodavanjem beskorisnih funkcija samo cine da opera postaje sve sporija
S ovim se slazem. Nadam se da ce opera u svom stilu staviti taster za brzo iskljucivanje ekstenzija tako da ih u trenutnku iskljucimo kada nam ne trebaju. To bi onda bilo idealno resenje i ne bi je usporilo.

---
Inace koliko ja primecujem uzrok zasto firefox uvek deluje tromije od opere je zato sto je previse rasparcan na komponente i onda sve te poruke koje komponente razmenjuju, budu presretane od strane antivirus programa. Kad koristitie firefox antivirus uvek nesto skenira.
Opera je integrisana i zatvorenija tako da mislim da i sa istim brojem ekstenzija ce ipak biti brza jer ce te komponente verovatno isto funkcionistai keo njeni unutrasnji porcesi pa nece biti presretani od strane operativnog sistema ili antivirusa.


[ Stranger2 @ 23.11.2010. 16:04 ] @
video od novih mogucnosti sa tabovima opere 11
[ R A V E N @ 23.11.2010. 17:22 ] @
Citat:
zentriks: I trebalo bi konacno da odvoje svoj mail klient u posebnu aplikaciju, ovako samo cini da browser bude veliki i spor i nebezbedan. Kad bi ga odvojili mislim da bi bio bolji od mozilinog klienta.


Ima ogromna tema na Operinom forumu gdje ljudi traže da "olakšaju" Operu i da naprave tu neku "lakšu" verziju. Između ostalog, traži se da uklone i mail klijenat. Uglavnom, odgovorili su im da bi uklanjanje tog dijela programa bilo neprimjetno sa stanovišta korisnika, odnosno da zauzima maksimalno oko 800 KB memorije ili tako nekako, uglavnom nešto u tom smislu.

Inače, ovo tab stacking je meni potpuno bespotrebno.

Jedna od najboljih stvari u novoj Operi je to da je riješen problem sa blokiranjem u memoriji. Naime, na mome lošem PC-u (ne znam da li je ovaj problem postojao i na kvalitetnim računarima) je trebalo Operi nekada i 5-7 minuta da se potpuno ugasi. Sada je to dvadesetak sekundi najviše.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 23.11.2010. u 18:42 GMT+1]
[ bobiska @ 23.11.2010. 17:44 ] @
Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...
[ zentriks @ 23.11.2010. 19:45 ] @
Citat:
sasha-SE:
zentriks koje su to bespotrebne funkcije??? opera je i dalje najbrzi browser na svetu...
Pozdrac

Rescimo opera turbo mod, opera unite, ovaj mail klient. sad ce neko reci pa sta ti to smeta? prvo ovo, kad bih uklucili sve ove opcije opera bi bila blagi uzas[probao i nije islo],
mail klient dok je ugasen dobro je ali kad pocne da se mailovima ili rss feed-ovima, opera postaje troma ko djavo. turbo mod je potpuno beskoristan sa sadasnjim brzinama i uopsta ne radi ako treba bar kod mene[ustedi 300-400 kb smesno], unite je bio dobra zamisao ali isto tako beskorisno u danasnje vreme i suvise komplokovano vecini korisnika.
Ono sto je trebala pre da uradi jesu extenzije, da olaksa sam program, poravi engin[koliko vam se puta na forumima dogodile sitne greske tipa ne formatiranja teksta itd] zatim bolji download menager, auto komplite, takodje googl i slicne stranice ne rade kako treba i jos finesa koje korisnici promecuju i koje treba peglati.
Jeste najbrzi i ostaje moj br 1 browser na kompu ali me brine da sa novim verzijama ne oprave neko sra*e i da i ovo sto imaju korisnika ne izgube.
Ovo sto kazu za firfox je ziva istina, kis mi non stop nesto skenira kad je ukljucen.
[ bakara @ 23.11.2010. 20:10 ] @
Citat:
R A V E N:
Inače, ovo tab stacking je meni potpuno bespotrebno.

Ja smem da se kladim da ce ovo prvi da iskopira chrom pa zatim i na FF...

A sto se tice mail klijenta, pa bas po njemu se opera razlikuje od ostalih, ako vam smeta nemojte ga koristiti, ja licno ne mogu da zamislim vecu glupost od instalacije dodatnog mail klijenta kada vec ima sve na jedan klik daleko.
[ R A V E N @ 23.11.2010. 20:56 ] @
Citat:
bobiska: Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...


Ako se nagne nad monitor, da. Ali ako neko samo prolazi, uvijek možeš kliknuti na tab sa "nekontraverznim" sadržajem.

Usput, ako će program trošiti 0.1 KB memorije manje ili 0.1 KB zauzimati manje, onda ga vrijedi koristiti. Npr., danas su browseri toliko dobri da minijaturne razlike u kvalitetu znače mnogo, ustvari znače sve. Nema poboljšanja koje je nebitno, ma koliko maleno bilo, generalno u svijetu softwarea.

Unite mi je dobro došao s time da sam odmah počeo koristiti njegov chat sistem. Odmah sam eliminirao Mirandu IM a onaj Windows Live Mesenger nikada nisam ni koristio.

Cilj je uz što manje potrošnje resursa ponuditi što više, a Opera to prilično dobro odrađuje. Mada, eto, priznajem da bi bilo još bolje da razlože te komponente kao opcionalne pri instalaciji ili da ih realiziraju kao zasebne plug-ine.


Citat:
bakara: Ja smem da se kladim da ce ovo prvi da iskopira chrom pa zatim i na FF...


Evo sad u ovoj Operi su uveli da je u adresnom polju osnovna adresa (ako se to tako kaže) naglašena u odnosu na ostatak adrese, da bi korisnik bolje vidio gdje se nalazi zbog sigurnosti, a to je kopirano sa Internet Explorera, barem znam da je on imao to prije Opere.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 23.11.2010. u 22:20 GMT+1]
[ sasha-SE @ 23.11.2010. 22:44 ] @
vec su smanjili velecinu instalacionog fajla sa oko 11-12 (opera 10) na 7 (opera 11) ;)
[ Milos911 @ 23.11.2010. 23:00 ] @
Citat:
zentriks: Rescimo opera turbo mod, opera unite, ovaj mail klient. sad ce neko reci pa sta ti to smeta? prvo ovo, kad bih uklucili sve ove opcije opera bi bila blagi uzas[probao i nije islo],
mail klient dok je ugasen dobro je ali kad pocne da se mailovima ili rss feed-ovima, opera postaje troma ko djavo. turbo mod je potpuno beskoristan sa sadasnjim brzinama i uopsta ne radi ako treba bar kod mene[ustedi 300-400 kb smesno], unite je bio dobra zamisao ali isto tako beskorisno u danasnje vreme i suvise komplokovano vecini korisnika.
Ono sto je trebala pre da uradi jesu extenzije, da olaksa sam program, poravi engin[koliko vam se puta na forumima dogodile sitne greske tipa ne formatiranja teksta itd] zatim bolji download menager, auto komplite, takodje googl i slicne stranice ne rade kako treba i jos finesa koje korisnici promecuju i koje treba peglati.
Jeste najbrzi i ostaje moj br 1 browser na kompu ali me brine da sa novim verzijama ne oprave neko sra*e i da i ovo sto imaju korisnika ne izgube.
Ovo sto kazu za firfox je ziva istina, kis mi non stop nesto skenira kad je ukljucen.

Turbo mod je beskoristan? Mislis da svi imaju brz internet? Turbo mod i nije napravljen da ti ubrza adsl, vec za dial up korisnike kojima vreme koje ustede sa tih 300-400kb znaci mnogo.
Mail klijent ako ti smeta nemoj ni da ga koristis.
Da se popravi engine? Engine koji redovno postize najbolje rezultate na acid testu. Engine koji je na brdu drugih testova pokazao rezultate mnogo bolje od ostalih browsera?
Kako google i slicne stranice ne rade?

Inace mislim da bi rasparcavanje opere na vise delova bila vema losa ideja.
Citat:
R A V E N:Usput, ako će program trošiti 0.1 KB memorije manje ili 0.1 KB zauzimati manje, onda ga vrijedi koristiti. Npr., danas su browseri toliko dobri da minijaturne razlike u kvalitetu znače mnogo, ustvari znače sve. Nema poboljšanja koje je nebitno, ma koliko maleno bilo, generalno u svijetu softwarea.

Ako program koristi ~10mb memorije vise, a radi 1% bolje od konkurencije treba ga koristiti. Par mb tamo-ovamo je apsolutno nebitno (sve dok ne pocne preterivanje).
[ zentriks @ 23.11.2010. 23:29 ] @
Citat:
Turbo mod je beskoristan? Mislis da svi imaju brz internet? Turbo mod i nije napravljen da ti ubrza adsl, vec za dial up korisnike kojima vreme koje ustede sa tih 300-400kb znaci mnogo.
Mail klijent ako ti smeta nemoj ni da ga koristis.
Da se popravi engine? Engine koji redovno postize najbolje rezultate na acid testu. Engine koji je na brdu drugih testova pokazao rezultate mnogo bolje od ostalih browsera?
Kako google i slicne stranice ne rade?

Inace mislim da bi rasparcavanje opere na vise delova bila vema losa ideja.


Haha je molim te reci mi ti kakve veze ima turbo mod sa adsl-om covece . Turbo mod nema nikakvu korisnu funkciju na pc operi jer je to uzeto od opere mini i potpuno je beskorisna na racunarima bilo da koristis adsl,dial up itd.. Sta mislis da sam oduvek imao adsl pa ne znam o cemu govorim, ako koristis dial up, a pri tom su ti ukljucene slike nema ti tog turbo moda koji ce ti pomoci da ista brze surfujes netom.
Sto se tice engina nije samo bitna brzina vec i nacin i kvalitet prikaza stranice, u tome je firefox nepobediv. Probaj hotfile, google,razni forumi, ti sitni nedostaci koje opera pravi dovode do toga da je korisnici napustaju ili je samo koriste s mene na ustap. I naravno da treba da je rasparcaju i da odvoje babe od zaba. Browser se zna cemu sluzi, mail klijent isto. Ili bar da ponude kao opciju pri instalaciji ko sto kaze RAVEN.

Citat:
bobiska: Zanimljivo, meni je tab stacking baš ono o čemu sam maštao. Zašto bi svako ko prođe pored kompa morao da vidi šta sam sve otvorio...

Upravo tako ovo je veoma dobra opcija za grupisanje tabova, sto mi je doslo ko poruceno.... Takodje je brza u odnosu na predhodnu verziju.
[ lonelyrider_44 @ 23.11.2010. 23:42 ] @
Shto se tiche prikaza i "sitnih nedostataka", ista stranica moze da
izgleda drugachije u FF-u i Chrome-u. A dosta sitnih nedostataka je upravo
iz razloga shto nisu dozvoljeni Operi sve dok se ne identifikuje kao neki
od pomenutih browsera.

--
Using Opera's revolutionary email client: http://www.opera.com/mail/
[ lender @ 24.11.2010. 00:08 ] @
Koje zamene teza. Ako ne volite turbo, mail, extensions i sl. iskljucite ih i nece vam smetati.
[ Milos911 @ 24.11.2010. 03:01 ] @
Citat:
zentriks: Haha je molim te reci mi ti kakve veze ima turbo mod sa adsl-om covece . Turbo mod nema nikakvu korisnu funkciju na pc operi jer je to uzeto od opere mini i potpuno je beskorisna na racunarima bilo da koristis adsl,dial up itd.. Sta mislis da sam oduvek imao adsl pa ne znam o cemu govorim, ako koristis dial up, a pri tom su ti ukljucene slike nema ti tog turbo moda koji ce ti pomoci da ista brze surfujes netom.
Sto se tice engina nije samo bitna brzina vec i nacin i kvalitet prikaza stranice, u tome je firefox nepobediv. Probaj hotfile, google,razni forumi, ti sitni nedostaci koje opera pravi dovode do toga da je korisnici napustaju ili je samo koriste s mene na ustap. I naravno da treba da je rasparcaju i da odvoje babe od zaba. Browser se zna cemu sluzi, mail klijent isto. Ili bar da ponude kao opciju pri instalaciji ko sto kaze RAVEN.

Ne znam da li si upoznat sa funkcionisanjem turbo moda? Sva komunikacija ide preko operinih servera koji kompresuju web stranice i tako kompresovanje salju na tvoj komp. Ako stranica sadrzi slike i one se kompresuju (tj smanjuje im se kvalitet) u cilju brzeg otvaranja strane.
Sto se tice kvaliteta prikaza stranice ne vidim razliku imedju firefox-a i opere. Tj vidim, na operi mnogo bolje skrolujem stranice, i tabove otvaram u roku od 0.00001sec.
I jel moze neki screenshot tih sitnih nedostataka na google-ovim stranicama? Jedna od retkih stranica koje mi ne rade 100% na operi je ona od mikro vesti, i to je sitnica koja uopste ne smeta(mogu da skrolujem na desno malo vise od predvidjenog)
[ stil @ 24.11.2010. 07:15 ] @
Turbo mod je koristan ako koristiš neki paket u kojem plaćaš internet po protoku. Štedi megabajte.
[ zentriks @ 24.11.2010. 13:08 ] @
Citat:
Shto se tiche prikaza i "sitnih nedostataka", ista stranica moze da
izgleda drugachije u FF-u i Chrome-u. A dosta sitnih nedostataka je upravo
iz razloga shto nisu dozvoljeni Operi sve dok se ne identifikuje kao neki
od pomenutih browsera.

Hoces da kazes da se neke stranice "namerno" ne ucitavaju kako treba samo zbog toga sto je opera u pitanju?
[ lonelyrider_44 @ 24.11.2010. 13:40 ] @
Da. Primera radi, Google. :) Kad je uveo sugestije, nisu radile u Operi.
Sad ova instant pretraga, takodje ne radi u Operi. A obe funkcije rade u
Operi ako se ona identifikuje kao ff ili ie. Takodje, super stvar je shto
u onom polju za pretragu(pored polja za adresu), automatski se pokazuju i
sugestije (npr. bing pretrazivaca), ali od google-a ne. Opet, i to moze da
se podesi identifikacijom. Da je Opera losha, u tom smislu da ne ume da
prikaze kako treba, stvari koje inache ne rade, ne bi radile ni posle
promene identifikacije.
Nailazio sam na sajtove koje Opera ne prikazuje kako treba. Da li je kod
svih bio taj problem, ne mogu da tvrdim, chak shtavishe, ne verujem.
Zanimljivo je da ranije sugestije nisu radile kad se otvori google
stranica iz opere. Sada rade, mozda je to marketinshki potez google-a da
kad uvede neshto novo, ujedno pokusha da poveca broj korisnika chrome-a i
ff-a, pa kol'ko navataju, navatali su. I posle dozvole da radi i u Operi.
:D

--
Using Opera's revolutionary email client: http://www.opera.com/mail/
[ zentriks @ 24.11.2010. 13:43 ] @
A kevu in kerecu cime se oni sluze. Sad ce da lete i frajefox i c*rome u plm pa neka ga google koristi je*o ga on...koji ga je opravio :)
[ bachi @ 24.11.2010. 15:54 ] @
... I am Locutus of Borg, lonelyrider_44... Resistance is futile...

> A obe funkcije rade u Operi ako se ona identifikuje kao ff ili ie

Što samo govori da iz nekog razloga takvi sajtovi namerno to
rade, verovatno što od IEa i FFa dobijaju više keša, nego od Opere.
Opera postoji dosta dugo i dok mogu da shvatim (i shvatao sam) da pre 8
godina neki sajtovi nisu hteli da rade, jer su java skripte pisane tako
da prepoznaju samo IE i Netscape/FF, u 2010. godini to ne mogu da
prihvatim da je slučajnost.


... Two most common elements in the universe: Hydrogen & Stupidity.
[ sasha-SE @ 24.11.2010. 18:15 ] @
LastPass za Operu!
[ bakara @ 24.11.2010. 21:00 ] @
Operu mnogi kritikuju zbog nacina na koji prikazuje stranice, ali izgleda malo njih kapira da jedino opera ima drugaciji pristup tome, jer opera pametno prilagodjava sadrzaj prikazu na ekranu vaseg racunara, tako da ce te u 99% slucajeva dobiti sav sadrzaj na ekranu bez da morate da skrolujete levo/desno ma za kakvu rezoluciju ekrana da je napravljen sajt...

Od cele te price je i nastala opera mini jer takav engine za sada nema ni jedan browser, znaci sadrzaj je uvek prilagodjen "vasem" ekranu, i zato se razlikuje prikaz starnica u drugim browserima.

A za ovo ipak nije kriva opera:

[ since1986BC @ 28.11.2010. 11:16 ] @
Uvek se prilagodjavalo velikima. Firefox, tj Mozilla se ubila dok nije preotela "kolach" od IE.
A i danas ima situacija gde morate koristiti IE.

No, evo i na Lindzi da probam Operu 11 beta.
Stvarno ne radi onaj instant search na guglu. Mada mi za q ne treba.
Zatim, na Windowsu u polju za pretragu kraj adres bara, mi daje 'search suggestions' a na Lindzi ne. ?:/
Jel kod vas isto il sam ja nesto zabo u opcijama?

Kako vam radi extension NoAds? Mene ume da zbuni, cas imam gomilu reklama, cas je isfiltrirano.

Super im je onaj dodatak Turn of the Lights, dok gledate video (slucajno sam ga video kad sam vec bio na stranici sa dodatcima)
https://addons.labs.opera.com/...f-the-lights/1.0.6/?display=en
[ Boris @ 06.12.2010. 13:07 ] @
Citat:
since1986BC:
Super im je onaj dodatak Turn of the Lights, dok gledate video (slucajno sam ga video kad sam vec bio na stranici sa dodatcima)
https://addons.labs.opera.com/...f-the-lights/1.0.6/?display=en


Da, ovo je extra :)
[ Stranger2 @ 06.12.2010. 17:05 ] @
Citat:
Super im je onaj dodatak Turn of the Lights, dok gledate video (slucajno sam ga video kad sam vec bio na stranici sa dodatcima)
https://addons.labs.opera.com/...f-the-lights/1.0.6/?display=en

To je imao DivX Player ranije ali su u novim verzijama to izbacili, verovatno zato što smeta nekim drugim funkcijama na video stranicama. Meni se isto to jako svidelo. Inace trenutno se razvija novi DivX Player koji ce moci da prikazuje HTML5 video uumest obrowsera ako korisnik tako odabere.
[ Jericho @ 08.12.2010. 11:26 ] @
Jesam li ja jedini kome smeta razvucenost speed-diala preko cele strane, naspram dosadanjeg daleko elegantnijeg i lepseg resenja?
[ Nozzlezator @ 08.12.2010. 11:36 ] @
Meni ne radi speed dial :(
[ since1986BC @ 08.12.2010. 23:48 ] @
@Jericho
kako razvucen? Kod mene je, koliko mi se cini, isti kao i kod v10.6x.

Imas u donjem desnom uglu (u prozoru u kom je prikazan "speed dial") opciju "Configure Speed Dial".
Probaj tu da podesis.
[ Jericho @ 09.12.2010. 07:02 ] @
Pa razvucen, ikonice speed-diala su od ivice do ivice ekrana, ogromne su i toliko ruzne da jos uvek nisam presao na 11. Naravno da sam pokusao da podesim, ali takva opcija ne postoji.
[ since1986BC @ 09.12.2010. 12:01 ] @
Ja se izvinjavam. Pogledao sam opcije i video nesto Best Fit...a to se odnosilo na pozadinsku sliku..moja greska.
Kod mene je Speed Dial na defaultnih 3x3. Kad se postavi na Extra large 5x5 i kod mene deluju ruzno :)

p.s. Ovde je diskusija o verziji 11.
[ sasha-SE @ 14.12.2010. 21:54 ] @
jutros je izasao build 1145, a evo sad i rc1 (build 1149)

Opera 11.00 Release Candidate 1

Citat:
Changelog

Desktop/cross-platform
More detailed output for "-profilinglog": those affected by slow startup should use this to generate a new log
Updated Speed Dial background
Added background image to the find text toolbar, geolocation, and friends and another background image to the bookmarksbar
Translations strings updated

Tab stacking
DSK-321939 (With vertical Tab Bar, stacks animate out of the Tab Bar)
DSK-321956 (Repainting issue when stacking tabs)
DSK-321965 (Opera freezes when UI animations are disabled and tab is moved)
DSK-321971 (Cannot move tabs in the middle of a stack to another tab to create a second stack)
DSK-321990 (Dragging and rearranging stacks can make tabs disappear from UI)
DSK-321993 (Can not move rightmost tab stack to the left)
DSK-322020 (Dragging tab into stack can produce two expander arrows)
Fixed order of tabs dropped when you drop more than one from the window list into and stack or into normal tabs
Fixed some crashes

Mail
CORE-35166 (Documentedit crash when clearing the undo/redo stack after typing in Hebrew)
DSK-317885 (Filter icons: need to clear the alpha before painting into the bitmap)
DSK-320674 (Quick reply messes up body's HTML source when replying to an HTML message when you have "prefer HTML formatting" set)
DSK-321243 (Mail panel scrollbar doesn't always move when tabbing to out-of-view sections)
DSK-321295 (Clicking on collapsed section header at bottom of panel doesn't scroll section into view)
DSK-321296 (Clicking inside long section scrolls other sections out of view)
DSK-321458 (Gray out 'limit filter to messages in parent' for top-level labels (and rename to 'label'))
DSK-321556 (Grey out hide feeds when only feeds added to the panel)
DSK-321623 ([Infobar Button Skin.hover] needs image, not color)
DSK-321638 (Fix [Yes] in Go to Intranet toolbar)
DSK-321945 (Content blocker toolbar should be set to 'wrap')
DSK-322029 (Feed selector in mail view tab toolbar doesn't work with feeds only)
DSK-322030 ('Label as' list missing in feeds-only installation)
DSK-322048 (Problems with keyboard navigation in Mailing list panel section)
Added mail label menu shortcut to the 9.2 Compat keyboard shortcuts
Fix for broken context menu when using keyboard on accordion section headers
Fixed an issue with the mailto dialog missing favicons

Extensions
Fix for .oex file icon on Windows
Fixed an issue with the translation of "Extensions" in the O-Menu

Windows
Numerous small tweaks and fixes to the Windows installer
Possible fix for recreation of 'desktop.ini': we are interested to hear if this works for affected users
[ Stranger2 @ 16.12.2010. 08:32 ] @
Sta RC1... izasla je final!
[ bigvlada @ 17.12.2010. 06:37 ] @
7MB instalacioni fajl, 28MB na disku. Malo, ludo i brzo.

Ekstenzija sa instant prevođenjem sajtova fino radi, probao sa poljskim i ruskim. Još da omoguće prevod sa svakog na svaki jezik podržan u google translate-u...

EDIT: tako je kada ne isprobam sve opcije pre pisanja. Desni klik na ekstenziju daje meni gde se mogu podesiti postavke za tušta i tma jezika; dakle, moguće je podesiti operu u skladu sa govori srpski da te ceo svet razume, tj. narediti joj da automatski svaki sajt prevodi na srpski.

[Ovu poruku je menjao bigvlada dana 17.12.2010. u 08:47 GMT+1]
[ zentriks @ 18.12.2010. 20:51 ] @
Ima li ko jos problem ovaj problem, naime sve mi se cini da se stranice u operi nekeko muljevito prikazuju tj slova su nekako necitljiva, boje su blede. kako god podesavao monitor nikako ne mogu da namestim da mi starnica bude prijatna za oko. Sad pisem sa irona i nemam osecaj da ce mi oci ispasti ako duze glaedam u nju.
[ mrkii @ 19.12.2010. 15:47 ] @
Narode, kako da se kada kliknem "New Tab" otvori uvek neka odredjena strana (konkretno google search).
Mogu da podesim da kada pokrecem operu za home page postavim google, ali kako da to postignem za svaki otvoreni tab?

Hvala :)
[ lender @ 19.12.2010. 21:47 ] @
Citat:
mrkii: Narode, kako da se kada kliknem "New Tab" otvori uvek neka odredjena strana (konkretno google search).
Mogu da podesim da kada pokrecem operu za home page postavim google, ali kako da to postignem za svaki otvoreni tab?

Ako mislis na ovo http://my.opera.com/Tamil/blog...new-tab-with-homepage-in-opera i http://superuser.com/questions...epage-loaded-rather-than-empty probaj pa javi.
[ mrkii @ 20.12.2010. 16:15 ] @
Na to sam mislio. Prvi link mi je resio problem.
Hvala :)
[ Nozzlezator @ 21.12.2010. 21:44 ] @
Jedan od najpopularnijih addonova na operi - NoAds

https://addons.opera.com/addon...etails/noads/1.0.8/?display=en

Blockuje mi ono sto standardna operina Block Content opcija ne moze.
[ Laki123 @ 02.01.2011. 19:36 ] @
Da li se još nekom dešava da Opera prilikom skidanja nekog fajla (zip, rar...) ne prepozna ekstenziju, već ponudi da se snimi htm stranica. Čak i ako upišem na kraju naziva .zip, fajl će biti snimljen sa ekstenzijom htm. Ovo je počelo da mi se dešava čini mi se sa Operom 10.62 a nastavilo se i sa 11. Inače kad sam instalirao 11-icu staru verziju sam izbrisao.
[ bachi @ 02.01.2011. 19:51 ] @
... I am Locutus of Borg, Laki123... Resistance is futile...
opera:config > User Prefs > Trust Server Types da ne bude
štiklirano. Snimi, izađi, uđi, možda pomogne.


... Security, confine Ensign Laki123 to the brig.
[ Laki123 @ 03.01.2011. 10:20 ] @
Citat:
bachi:
opera:config > User Prefs > Trust Server Types da ne bude štiklirano. Snimi, izađi, uđi, možda pomogne.


Nije ni bilo štiklirano, ali sam sada probao da bude štiklirano, i proverio sam neki zip fajl koji Opera nije dobro prepoznala, i sad radi
Hvala na pomoći, nadam se da će ovo rešiti problem, najgore što na istom sajtu za neke fajlove dobro prepozna ekstenziju, a za neke prepozna kao htm. Probao sam i da vratim na staro podešavanje, i opet je prepoznao taj fajl kao htm, a kad je čekirano Trust Server Types, onda prepoznaje ispravno.
[ bachi @ 03.01.2011. 17:24 ] @
... I am Locutus of Borg, Laki123... Resistance is futile...
> Nije ni bilo štiklirano, ali sam sada probao da bude štiklirano, i
> proverio sam neki zip fajl koji Opera nije dobro prepoznala, i sad
> radi :)

E moguće da sam ja to pre 100 godina promenio, upravo iz istog
razloga, jer ponekad na titlovi.com i prijevodi-online.org me mučilo sa
rar fajlovima. :)

... U nasem plemenu nema vise ljudozdera. Juce smo pojeli poslednjeg !
[ stil @ 03.01.2011. 18:12 ] @
Kod mene to ne funkcioniše. Pokušavam da skinem rar fajl i izbacuje mi nekakve hijeroglife.
[ bachi @ 03.01.2011. 19:13 ] @
... I am Locutus of Borg, stil... Resistance is futile...
> Kod mene to ne funkcioniše. Pokušavam da skinem rar fajl i izbacuje mi
> nekakve hijeroglife.

Piglu pitanje, ali jesi li restartovao Operu nakon što si
promeni to u config fajlu?



... * U sukobu smo sa celim svetom. Ako pobedimo nece imati ko da nam cestita.
[ stil @ 03.01.2011. 21:11 ] @
Naravno. * Assimilate.
[ mrkii @ 05.01.2011. 13:37 ] @
kada se obelezi neki tekst>desni klik>google, da li je moguce podesiti da otvara search u novom tabu?
[ bachi @ 05.01.2011. 13:44 ] @
... I am Locutus of Borg, mrkii... Resistance is futile...
> kada se obelezi neki tekst>desni klik>google, da li je moguce podesiti
> da otvara search u novom tabu?

Drži shift i klikni na search da se otvori u novom aktivnom
tabu, a drži ctrl+shift i klikni na search da se otvori u neaktivnom
(background) tabu.



... * Vlast kvari ljude. Zato ne glasam za opoziciju.
[ mrkii @ 05.01.2011. 18:27 ] @
Super
Hvala!

A da li je moguce prosiriti personal bar na dva reda (previse bookmarksa )
[ bachi @ 05.01.2011. 18:35 ] @
... I am Locutus of Borg, mrkii... Resistance is futile...

Personal ili bookmarks bar?


... Press now to access the pirate software.
[ Mad Max @ 05.01.2011. 18:38 ] @
Citat:
Laki123: Da li se još nekom dešava da Opera prilikom skidanja nekog fajla (zip, rar...) ne prepozna ekstenziju, već ponudi da se snimi htm stranica. Čak i ako upišem na kraju naziva .zip, fajl će biti snimljen sa ekstenzijom htm. Ovo je počelo da mi se dešava čini mi se sa Operom 10.62 a nastavilo se i sa 11. Inače kad sam instalirao 11-icu staru verziju sam izbrisao.
Citat:
stil: Kod mene to ne funkcioniše. Pokušavam da skinem rar fajl i izbacuje mi nekakve hijeroglife.


Evo resenja za Vas

Idite u Settings/Preferences/Advanced/Downloads, iskljucite opciju "Hide file types opened with Opera", kucajte ekstenziju koja vam pravi problem ( zip ,rar), pa onda edit i chekirajte "Show download dialog" i to je to. Nadam se da ce vam pomoci
Evo i slika.


[ mrkii @ 05.01.2011. 18:46 ] @
Citat:
bachi: ... I am Locutus of Borg, mrkii... Resistance is futile...

Personal ili bookmarks bar?


... Press now to access the pirate software.


Da u pravu si :)
bookmarks bar je u pitanju.
[ stil @ 05.01.2011. 18:55 ] @
@ Mad Max

Nije to. Kod mene je ta opcija već bila podešena i izbacuje mi hijeroglife kao na slici.

[ bachi @ 05.01.2011. 19:03 ] @
... I am Locutus of Borg, mrkii... Resistance is futile...
> bookmarks bar je u pitanju.

Ok, klikni bilo gde na prazno desnim dugmetom miša na taj bar, a
onda levim na Appereance. Zatim pod wrapping promeni u Wrap to multiple
lines, idi na ok i to bi trebalo da je to?


@Stil: Možda da uradiš clean install Opere, pa onda da drmneš onu opciju što
stoji par postova iznad?



... Ja njemu "Sezame, otvori se!", a on meni "Incorrect password."
[ stil @ 05.01.2011. 19:12 ] @
Očistio sam staru verziju sa Revo Uninstaller-om. Pa tek onda instalirao 11. Ona podešavanja što je čovek dao su bila takva po difoltu.
[ mrkii @ 05.01.2011. 19:46 ] @
Hvala Bachi
[ talent @ 20.01.2011. 18:25 ] @
Amater postavlja "amaterska" pitanja.

Da lj je moguče u Operi11 podesiti stranice (new tab) tako da jedan "tab" sadrži moje "speed dial" prečice, na sledečem "tab"-u budu prečice "speed dial" moje čerke,
a na trećem "tab"u prečice moje supruge.
Naravno interesovanja su različita pa tako i obim (količina) "speed dial" -ova pa ih je nemoguće personalno razvrstati.

Pa ako još može da se uradi "riname" "tab"-ova u lična imena bilo bi baš onako kako treba.

Ne znam, ukoliko je moguće pokažite mi put tj procecuru, ali ako nije moguće onda je , smatram u pitanju veliki propust.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
S poštovanjem,
Talent
[ bachi @ 20.01.2011. 19:30 ] @
talent napisa:
> Da lj je moguče u Operi11 podesiti stranice (new tab) tako da jedan
> "tab" sadrži moje "speed dial" prečice, na sledečem "tab"-u budu
> prečice "speed dial" moje čerke, a na trećem "tab"u prečice moje
> supruge.

:) Ne. Odnosno, zavisi kako koristite sam Windows. Ako i na
Windowsu svako ima svoj nalog sa kojim se loguje na sistem, onda je,
naravno, moguće, ali ako svi koristite jedan nalog kada se logujete na
Windows, onda to nije moguće.

Ako ipak koristite samo jedan windows user nalog, onda je moguće
instalirati Operu (kada se pokrene installer, ode se na options i
izabere USB mode) kao portabilnu verziju. Prva Opera se instalira u
c:program files/opera-tata, druga u c:/program files/opera-mama a treća
u c:program files/opera-dete, izvući prečice na desktop koja odgovara
tim imenima i onda bi svako imaju "svoju" Operu.

No moja preporuka je korišćenje više user naloga pod windowsom,
sve drugo je budženje.
[ Lesli Eldridz @ 23.01.2011. 14:51 ] @
Citat:
talent: ...onda je , smatram u pitanju veliki propust...
Kako Operin tim uvek ima ideje koje svi ostali posle kopiraju, verovatno im je to sa visestrukim speed dial tabovima za sada zgubidanjenje koje je ostavljeno korisnicima da se njime bave. Recimo, mozete da napravite nekoliko html dokumenata sa tim vasim linkovima i slicicama i svime u nekom html editoru, onda ih snimite pod imenima Pera.htm, Mika. htm, Laza.htm negde, onda ih otvorite u Operi, snimite "session" pod nekim imenom (File -> Sessions -> Save this session), podesite tamo da vam Opera prilikom starta uvek otvara to sto ste upravo snimili, i to je to.
[ Jericho @ 23.01.2011. 17:33 ] @
Postoji krajnje jednostavan nacin, samo treba razmisliti malo - Opera Link. Logovanjem na sopstveni Opera nalog, sinhronizovace se speed dial i bookmarks (po zelji i druge stvari) za svakog individualnog korisnika. Nema potrebe za dodatnim opcijama.
[ zentriks @ 27.01.2011. 10:08 ] @
Upgrade na 11.01
[ Lesli Eldridz @ 21.04.2011. 14:05 ] @
Nemojte da instalirate 11.10 preko stare verzije. Meni je update skroz poremetio bookmarks, umesto da zadrzi fajl koji treba on preuzeo neki levi iz verzije od pre godinu dve, pa onda wand fajl vise nije isti kao u prethodnoj verziji, tj ova verzija ga izmeni pa ga prethodna verzija ne prihvata ako hocete da je vratite, onda nece da mi otvara pdf dokumente pomocu Foxit PDF readera, nego ih samo ucita i prikazuje praznu stranu... Sve u svemu izbegavati. Ja ne znam sta nije u redu sa njima pa svaku verziju skroz ispreturaju umesto samo da isprave greske, ako ih ima, ali neki problem u glavama sigurno imaju.
[ Jericho @ 21.04.2011. 19:29 ] @
Opet je to random bug, meni je potpuno normalno apgrejdovalo na 11.10.
[ Lesli Eldridz @ 21.04.2011. 23:28 ] @
Nece biti da je bas skroz random, vise je njihova greska. Meni prethodna verzija koristi Operin folder za profil, tako sam navikao. Ali imam reda radi i neke stare verzije, i pored ostalih verziju 10.50 koja jedina koristi C:\documents and settings\bla bla itd, e ovaj update je odatle uzeo bookmarks fajl pa njime prepisao ovaj novi koji je bio u folderu C:\program files\ opera\profile . Pa hajde da je to manje vazno, a nije, ali zasto nece da otvara pdf kako treba? Ponovo sam posle updatea instalirao Foxit reader i opet isto. I ne samo to, nego ni onaj stari user javascript za blokiranje flash animacija ne radi. Mozda trazi da se on instalira kao ekstenzija, sta znam. Ja koristim Operu od verzije 5, to jeste, ali mi kod svakog update-a ide na ganglije zasto nova verzija ne zadrzi moja podesavanja u ini fajlovima, recimo dodat meni za BBCode i redosled menija Copy / Search itd i jos neke stvari nego uvek to prepise novim fajlom. I skin isto, ne zadrzava postavljeni nego postavlja neki svoj default. Ne znam, ja cu i dalje da koristim Operu, ali nikako da dovrse taj deo i samo nesto brljaju.
[ Jericho @ 21.04.2011. 23:42 ] @
Kad sam rekao "random", mislio sam kod nekog brlja, a kod nekog ne, kao kod neke od prethodnih verzija (mislim da je 10 bila sporna). Nisam tvrdio da je sve ok samo zato sto je kod mene proslo bez problema.

Istina je da sve cesce brljaju, ja Operu koristim cak i pre verzije 5, ali konkurencija ih presira da sto brze rade, a kad se zuri, gresaka je naravno vise. Ali ne verujem da cu ikad preci na drugi browser, a svakako ne na forsirani bangavi Chrome.
[ Lesli Eldridz @ 22.04.2011. 09:38 ] @
Ma necu mi ja nego je stvarno malo smarajuce kad je svaki update rucno podesavati razne stvari. BTW ni toolbar ne ostaje isti kad se radi update nego postavi default toolbar. Mislim da prethodni update nije imao ove probleme.
[ Stranger2 @ 27.04.2011. 06:07 ] @
Citat:
Nece biti da je bas skroz random, vise je njihova greska. Meni prethodna verzija koristi Operin folder za profil, tako sam navikao. Ali imam reda radi i neke stare verzije, i pored ostalih verziju 10.50 koja jedina koristi C:\documents and settings\bla bla itd, e ovaj update je odatle uzeo bookmarks fajl pa njime prepisao ovaj novi koji je bio u folderu C:\program files\ opera\profile . Pa hajde da je to manje vazno, a nije, ali zasto nece da otvara pdf kako treba? Ponovo sam posle updatea instalirao Foxit reader i opet isto. I ne samo to, nego ni onaj stari user javascript za blokiranje flash animacija ne radi. Mozda trazi da se on instalira kao ekstenzija, sta znam. Ja koristim Operu od verzije 5, to jeste, ali mi kod svakog update-a ide na ganglije zasto nova verzija ne zadrzi moja podesavanja u ini fajlovima, recimo dodat meni za BBCode i redosled menija Copy / Search itd i jos neke stvari nego uvek to prepise novim fajlom. I skin isto, ne zadrzava postavljeni nego postavlja neki svoj default. Ne znam, ja cu i dalje da koristim Operu, ali nikako da dovrse taj deo i samo nesto brljaju.

Radis protivno svim preporukama. Neki drugi softver uz takvo eksperimentisanje ne bi i tradio uopste.

Citat:
Meni prethodna verzija koristi Operin folder za profil, tako sam navikao.
i ja sam tako navikao ali od verzije 11 saam mislio da ne moze vise tako. Sad si me bas naveo da probam da podesim.

Inace meni ne treba zbog navike vec zato da mi sve ostane kada ponovo instaliram windows. Opera mi je D: a windows na C: particiji.
[ Ch1r0n @ 16.05.2011. 19:44 ] @
Da li je neko imao problema sa Opera Synchronize? Od pre par dana nemogu da pristupim serveru, radilo je kako treba isto toliko. Kao status pise "An error has occurred while parsing data from the Opera Link server"?
[ Jericho @ 16.05.2011. 20:17 ] @
Sad sam probao na fonu, uredno radi.
[ mpejcic @ 18.05.2011. 20:40 ] @
Koristim Operu od verzije 8.5 i bila je uvek za dve "duzine " ispred konkurencije, medjutim ova verzija 11.01 je katastrofa surf je dosta brz klasican podizanje tabova izvaredno ali jeste li primetili u gledanju youtuba prilikom pustanja klipa i blagog pomeranja misa slika koci .Sad ne znam da li je to samo kod mene (koristim Windows 7) i ali sve sto ima veze sa video strimingom pravi mi problem(novi fles stavljen) da li ima resenja,polako koristim google chrome moram priznati odlican je ali opera mi je nekako prirasla srcu i nebi je jos napustao i olako otpisao.
[ stil @ 18.05.2011. 20:50 ] @
Misliš 11.10
[ mpejcic @ 18.05.2011. 21:13 ] @
Da,u full screenu je sve o.k.
[ stil @ 18.05.2011. 21:25 ] @
Ne razumem. Ja sam te pitao da li imaš najnoviju verziju 11.10 jer si napisao da imaš verziju 11.01. a ti mi odgovaraš da je u full screenu je sve o.k. :) ?!

Imam sedmicu i Operu 11.10 i nemam tih problema sa Youtube.
[ TasmanF1 @ 18.05.2011. 21:31 ] @
W7 i Opera 11.10 nemam tih problema...
[ Ch1r0n @ 18.05.2011. 21:44 ] @
@mpejcic
Evo i ja sam probao da prevlacim misem po video klipu dok ide i sve radi tecno.

Nego meni nikako da proradi Opera Synchronize... Da li postoji mogucnost da napravim manuelno backup na prvom mestu Bookmarks-a ali voleo bih i kompletan setup?

[ bachi @ 19.05.2011. 14:51 ] @
@mpejic,

Reinstaliraj drajver za grafičku kartu.
[ stil @ 19.05.2011. 15:51 ] @
Izašla je 11.11. Probaj.
[ mpejcic @ 19.05.2011. 16:07 ] @
Instaliro 11.11 i ponovo drivere za graficku i resen problem , hvala drugari na pomoci i savetima.
[ Jericho @ 19.05.2011. 19:52 ] @
Citat:
Ch1r0n: @mpejcic
Evo i ja sam probao da prevlacim misem po video klipu dok ide i sve radi tecno.

Nego meni nikako da proradi Opera Synchronize... Da li postoji mogucnost da napravim manuelno backup na prvom mestu Bookmarks-a ali voleo bih i kompletan setup?


Naravno da postoji mogucnost, File - Import and Export - Export Opera Bookmarks. To bude fajl velicine 20-ak kB, istim principom ga vracas nazad kad reinstaliras (ovde naravno Import Opera Bookmarks).

Pre nego sto reinstaliras, pokusaj da obrises cookies sa opera servera. Meni se u ovoj poslednjoj verziji bas (i samo) na elitesecurity desavalo da mi uporno odbija logon, iako je cak i password sacuvan. Ides na Tools - Delete Private Data - Detailed Options - Manage Cookies. Mislim da bi trebalo da budu pod my.opera.com, ali mozes u polje za pretragu da ukucas "opera" i obrises sve gde se pojavljuje, za svaki slucaj. Ili obrisi sve, to je svakako jednostavnije nego reinstalacija.
[ ekof9 @ 19.05.2011. 21:20 ] @
Kako da napravim precicu (ako moze:)) za bookmarks-e, ako mi nije ukljucen bookmarks bar, a da je stavim recimo pored address bara? Znaci kada kliknem da bude padajuci meni sa 10,15...adresa koje sam sacuvao.
[ Jericho @ 19.05.2011. 21:47 ] @
Citat:
ekof9: Kako da napravim precicu (ako moze:)) za bookmarks-e, ako mi nije ukljucen bookmarks bar, a da je stavim recimo pored address bara? Znaci kada kliknem da bude padajuci meni sa 10,15...adresa koje sam sacuvao.


Mozda je resenje da oznacis Start bar, tu imas Top 10. Pojavljuje se kad kliknes na address bar, ne smeta vizuelno. A moguce da ima neki tweak da se pojavi i vise od top 10 sajtova.
[ donbozone @ 20.05.2011. 09:18 ] @
Citat:
ekof9: Kako da napravim precicu (ako moze:)) za bookmarks-e, ako mi nije ukljucen bookmarks bar, a da je stavim recimo pored address bara? Znaci kada kliknem da bude padajuci meni sa 10,15...adresa koje sam sacuvao.


appearance / buttons / browser i prevuces ikonicu bookmarks tamo gde ti odgovara.
[ ekof9 @ 20.05.2011. 20:49 ] @
Citat:
donbozone: appearance / buttons / browser i prevuces ikonicu bookmarks tamo gde ti odgovara.


Hvala, ovo je ok. Ali imam nekoliko foldera u okviru bookmarks-a, da li bi nekako mogao da postavim samo jedan folder sa top sajtovima koje posecujem umesto celog bookmarks-a?
Kako bi mogao da dodam u "my buttons"?

[Ovu poruku je menjao ekof9 dana 20.05.2011. u 23:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ekof9 dana 20.05.2011. u 23:58 GMT+1]
[ Brodoplovac @ 23.05.2011. 13:45 ] @
Opera mi otvara XLSX fajlove kao ZIP fajl. Kako to da ispravim?
[ Jericho @ 23.05.2011. 20:13 ] @
Citat:
Brodoplovac: Opera mi otvara XLSX fajlove kao ZIP fajl. Kako to da ispravim?


Tools - Preferences - Advanced - Downloads...pa pronadjes xlsx u ekstenzijama, i promenis program. Snaci ces se dalje sam.
[ nikola1973 @ 01.06.2011. 20:28 ] @
Više puta sam pokušavao predhodne verzije da lansiram jer me oduševljavala brzina otvaranja i lakoća rada Opere ali je uvek bio problem da određene stranice pravilno učita. Moguće da nikad nisam pravilno instalirao?

Napokon verzija koja mi ne brljavi, za sad sve korektno kako treba uz napomenu da nisam previše zahtevan korisnik. Mail klijent, feedsi, sve lepo objedinjeno, napokon komotan rad bez suvišnih programa.

Na mom kompu je sad browser/mail/feeds/irc No1.