[ Paparazzi @ 22.10.2010. 14:01 ] @
Zanima me da li je loopia od 5GB dovoljna za joomla sajt i prebacivanje ovog foruma (http://www.forumoforumima.net/)?
Nemam pojma koliko će mi zauzeti forum pa me zanima neka vaša procena, jer ne mogu da skinem bazu već ću koristiti Forumotion to phpbb converter koji sam našao na netu i radi. Isprobao bih sa tim forumom, ali ne mogu jer moram da promenim verziju, a ne bih da mi stoji prostiji skin dok ne uzmem taj hosting.
Da li je loopia zadovoljavajuć hosting za veliki broj poseta? Imamo oko 10000 pageviewsa dnevno... i oko više od 700-1000 jedinstvenih poseta.
Ako je neko stručan neka me prosvetli, hvala! :)
[ Tyler Durden @ 22.10.2010. 14:18 ] @
Pa samo ti mozes da znas koliko ti prostora treba.
Ima vec tema o Loopia, pogledaj pretragu, uglavnom su ljudi zadovoljni, jedino je bilo malo prituzbi na brzinu mysql servera u zadnje vrijeme. Ali ~1000 jedinstvenih posjeta dnevno nije problem.
[ Paparazzi @ 22.10.2010. 14:23 ] @
Fora je u tome što tek sad uzimam prvi put plaćeni hosting. Ovo sam radio na free hostu gde imam pristup samo forumu i panelu, ne stranici da pogledam koliko zauzima pa me zanima neka poseta. Jer očekujem da saobraćaj naglo skoči kada se preselimo, barem najavljujemo dosta novih stvari. Možeš li makar proceniti koliko to otprilike odokativno zauzima. Plus, čitao sam da je dosta ljudi nezadovoljno uptimeom... ne znam koliko je to tačno.

[Ovu poruku je menjao Paparazzi dana 22.10.2010. u 15:35 GMT+1]
[ ZanLepen @ 22.10.2010. 14:43 ] @
Fora je u tome što si u startu pogrešio štedeći 30 e. Da si kupio com, net i plaćen hosting uz čitanje tema sa ovog foruma Hosting već bi imao predznanje. Ovde sve lepo piše samo treba čitati.
[ Paparazzi @ 22.10.2010. 14:50 ] @
1. Forum je bio napravljen iz zezanja, nikada mi nije palo na pamet da će ovoliko dogurati.
2. Teško se snalazim na forumu, tek sam se registrovao.
3. Zanima me da li loopia može da podrži ono što mi je potrebno? Iskustva koja sam čitao uglavnom su mešana, neki je hvale neki kude i onda ne znam šta ću.
4. Odokativno prostor me zanima? Uzeo bih 5 GB ali ako nije dovoljno...

Hvala onome ko konkretno odgovori na pitanja. ;)
[ ZanLepen @ 22.10.2010. 19:51 ] @
ukratko,

zaobiđi Loopia.

Nije bitan prostor. Tebi ne treba za forum više od 1gb. Bitan je protok, broj poseta, opterećenje procesora. Loopia nema Cpanel, u kome se najlakše snalazi većina početnika.

Ima gomila hostinga od 3-5$ mesečno stranih pa kupiš i probaš. Domen kupi odvojeno, najbolje kod Godady i povežeš sa hostingom i to je to.

[ Stefan Jocic @ 22.10.2010. 19:57 ] @
Tih 5GB je malo mnogo za ono što tebi treba. Ne verujem da će ti trebati više od 1GB u početku (ako imaš samo forum i portal, i ne hostuješ nikakve velike fajlove van toga). Ako se kasnije bude kačilo previše attachmenta lako možeš preći na neki veći paket. Inače, konkretnije od ovoga ne može.

Joomla i PunBB base ti ukupno iznose (otpakovano i instalirano) ~15.09 MB.

I samo da te podsetim 1GB = 1024MB
[ Paparazzi @ 22.10.2010. 20:51 ] @
Hvala svima koji su mi odgovorili. Možda nisam dobro objasnio ali očekujem da kačim dosta slika za dowload (freebies za sajtove i forume) i slične stvari.
Zanima me da li onda možete predložiti neki drugi hosting.
Konkretno meni su objasnili da je loopia dobra i to više izvora.
Nego za svaki slučaj ću se raspitati, da ne rasipam novac jer i želim da ga zarađujem.
[ view @ 22.10.2010. 20:52 ] @
Citat:
Paparazzi: Fora je u tome što tek sad uzimam prvi put plaćeni hosting. Ovo sam radio na free hostu gde imam pristup samo forumu i panelu, ne stranici da pogledam koliko zauzima pa me zanima neka poseta. Jer očekujem da saobraćaj naglo skoči kada se preselimo, barem najavljujemo dosta novih stvari. Možeš li makar proceniti koliko to otprilike odokativno zauzima. Plus, čitao sam da je dosta ljudi nezadovoljno uptimeom... ne znam koliko je to tačno.

[Ovu poruku je menjao Paparazzi dana 22.10.2010. u 15:35 GMT+1]


Ovo sto ocekujes ogromnu posetu kada predjes na novi server mozes da bacis u vodu jer ce ti u startu dosta opasti poseta zbog premene ip adrese.
Ako ulazes veliki trud i timski rad u taj forum i stvarno mislis da ce tu da ti nagrne ogromna posete predlazem ti da odmah uzmes neki vps jer 1000 unikatnih poseta nije problem ali ako planiras povecanje poseta na 10000-20000 odmah uzmi vps jer ces opteretiti procesor i memoriju

ako mislis da neces imati 10-20000 poseta dnevno onda to nije ogromno povecanje broja posetilaca.

Svi domaci poznati forumi imaju od 1 pa na vise namenskih servera pa ako ti je uzor neki od jakih domacih voruma nemoj se cimati sa shared hostingom jer ti nece proci puno vremena a da te administrator ne iscima za opterecenje.prostor na hdd i protok nisu toliko velik problem koliko procesor i memorija
[ Paparazzi @ 22.10.2010. 21:32 ] @
Taman posla da planiram 10000 sad... o.O
To mi je malo previše. Imam malo poseta ali dosta aktivnih članova koji stalno pišu. Ali računam na njih i znam da će ostati da pišu i doprinose forumu. Ipak, ja sam samo na jedno mesto stavio reklamu, sve ostalo su oni. Tako da ne računam na pravi boom poseta, ali do 2000 možda bude za kojih godinu dana jer tek postojimo godinu dana. Jedini uvid na statistike je to da pišu oko 620 poruka dnevno, 25 novih tema i oko 3 korisnika mi se registruje... eto... Cpanel mi stvarno nije bitan sada, i onako ću imati pomoć prijatelja, ali oni su uvek radili sa free hostingom tako da rekoh ovde da pitam za plaćeni. Nešto me mrzi da učim kodiranje, preferiram photoshop. Ali znam neke osnove naravno. :)
[ Aleksandar Klickovic @ 22.10.2010. 22:14 ] @
Uniwebhosting se polako ali sigurno vraca na puteve stare slave. Iako sam i ja bio malo ogorcen 'onim posrnucem' sad su se polako izvukli, ubacili nove servere i sve sljaka ok.. I najavljuju jos neka poboljsanja do nove godine (otprilike jednom mesecno stigne neki mail sa uradjenim/najavljenim)

Za 25 evrica godisnje imas 10GB prostora, 400 GB protoka, cpanel, mogucnost do 15 addon domena, (neograniceno: mailova, poddomena, ftp naloga, baza, itd.)
I sto je najbitnije, napokon su regulisali pitanje korisnicke podrske, odgovaraju u roku od par sati ukoliko trenutno nisu online.. A to ti je najjeftiniji paket (uvek mozes da predjes na veci uz doplatu)

Njihov host uglavnom koristim za raznorazna testiranja, demo sajtove i osnovu za neki mp3 i video stream, pogotovo sto imaju u cPanelu Fantastico skriptu za brzu instalaciju i odrzavanje svih poznatih (i manje poznatih) CMS-ova, blogova, foruma, itd itd...

E sad, ja znam da ce ovo da izazove polemiku, ali ja volim ljudima da dam drugu sansu, sa njima sam preko 3 godine i nastavicu :)

A druga preporuka ti je http://mints.rs - nova hosting ekipica kod nas, ali dosta ozbiljno usla u celu pricu, imaju extra servere (skoro potpuno prazni, u cpanelu mi je skoro sve ispod 5% zauzeca) i dobru korisnicku podrsku

Eto, imam i na loopiji nesto, ali kao sto rece neko, imaju neki svoj admin panel, koji nije toliko los, ali dosta kaskaju sa nekim drugim mogucnostima, nekompatibilnostima, usporenjima i povremenim zagusenjima mail servera, iako su uvek bili korektni i izasli u susret.. Oni su ti vise za neke staticke sajtove, za neke low web dizajnere koji ce da nakrcaju 100-150 petohtmlskih sajtica na jedan host i zive od preprodaje tih host paketa :)

[Obrisan referral link. Zabranjeni su!]

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 00:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:46 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 22.10.2010. 22:49 ] @
Citat:
Za 25 evrica godisnje imas 10GB prostora, 400 GB protoka

400GB protoka? Nešto ne verujem u ovu brojku. Dovoljno je da se stavi na papir (broj klijenata po serveru)*(max. moguća potrošnja protoka po nalogu) i odmah se vidi da to nije moguće. Mada moguće je ako od provajdera imaju unmetered link, ali u većini slučajeva kada se radi o takvim ponudama se dobija server sa vezom od 10mb. Retki su ti koji nude 100mb link sa unmetered protokom.

A i uzeći u obzir njihovu istoriju ne bih poslovao sa njima. Ipak bih uzeo registrovanog hosting provajdera, ili pak nekog neregistrovanog ali pouzdanog. Samo ih na ESu ima nekoliko aktivnih.

Sve se mahom svodi na brojku na papiru... i cPanelu



WHM ne ograničava vrednosti za protok i prostor prilikom kreiranja hosting paketa, pa "hosting provajderi" pišu cifre koje jednostavno nisu realne. Primer iznad je za one koji ne znaju ili ne veruju o čemu pričam. Za svoj blog sam upravo sada kreirao takav paket čisto da vidite o čemu se radi (za one koji nisu upućeni).
[ view @ 22.10.2010. 23:14 ] @
10mbps je oko 3300 gb protoka ali ni jedan link u praksi ne moze maksimalno da se iskoristi i kad neko daje unmatred 10mbps ili 100mbps lako moze da se izracuna koliko je to tacno protoka ali javlja se i problem kod onih data centara koji stavljaju 20 servera na jedan link od 100mbps a svima u karakteristikama pise 100mbps ali to nije samo njihovo nego i deljeno izmedju ostalih klijenata i tu dolazi do matematickih problema izracunavanja koliko ko ima pravo da potrosi ili koliko je cije...

400gb na shared hostu u praksi ne moze da se potrosi.ja prodajem hosting vec dve godine i imao sam klijente koji su prelazili potrosnju od 100gb protoka mesecno ali posle toga se ubrzo javljao problem kod opterecenja procesora ili memorije npr. subotom uvece kad je udarni spic poseta i svi ti klijenti su morali preci na vps ili namenske servere a moji serveri za shared su quad core 2.8ghz sa 8-12gb RAM-a i dual core 6000 + sa 8gb RAM-a...

sa mojim iskustvom garantujem da 400gb na shared hostu ne moze biti potroseno u praksi na klasicnim web sajtovima,forumima i ostalim cms-ovima

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:47 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 22.10.2010. 23:19 ] @
Da, ima i toga o čemu ti pričaš. Ali objasni sad ti narodu da oni nisu u pravu.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:47 GMT+1]
[ uniweb-hosting @ 23.10.2010. 00:31 ] @
10 TB-a protoka inače košta 600$ mesečno kod theplanet-a, što moze da se vidi na stranicama theplanet-a I za razliku od drugih datacenter-a gde daju beskonačan protok do 5 TB-a mesečno, a posle ga spuste na 10mbit-a/s ili ugase server to kod theplanet-a nije moguće, jel su oni taj protok papreno naplaćuju, kao i svoje servere, ali protok posebno papreno naplaćuju.

@Paparazzi

Slobodno uzmi taj hosting, a kada ti sajt dostigne posetu od 10k ili 20k poseta mesečno, lako ćes preći na VPS.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:48 GMT+1]
[ Paparazzi @ 23.10.2010. 10:11 ] @
Čekaj sad, ja sam se pogubio. Svi pričate različito.
@ uniweb-hosting: Konkretno na koji hosting misliš kada kažeš uzmi? Uniweb?

Razgledaću još malo pa ću do ponedeljka odlučuti, ne bacaju mi se pare bespotrebno.
[ Stefan Jocic @ 23.10.2010. 10:17 ] @
Ne, ne pričaju o svom hostingu. Već o hostingu firmi kod koje si hteo da zakupiš paket (Loopia).
[ Paparazzi @ 23.10.2010. 10:29 ] @
Upravo me je uniwebhosting malo prosvetlio. Podrška je odlična, sve pohvale. Čovek mi je odgovorio na sva pitanja preko online chata. Za loopia bih morao čekati do ponedeljka. -.-

Inače sada sam opet u dilemi. Hehee... dosta protoka nude, msm 400GB, to je realno? ^^
[ El_Nino @ 23.10.2010. 10:31 ] @
Za nešto više od 2000din imaš 1.5 GB prostora kod Orion hostinga... I što je bitno, cPanel

http://www.oriontelekom.rs/pri.../hosting/linux_paketi.155.html
[ Paparazzi @ 23.10.2010. 10:36 ] @
Hvala svima na toploj podršci, ali nekako mi se najviše dopao uniweb. Još ako je protok realan, onda super.
Raspitaću se na sajtovima koji kod njih hostuju za mišljenje, jer sam dobio listu sajtova.
Eto tako... Šta konkretno drugi misle o tom hostingu?
[ Stefan Jocic @ 23.10.2010. 10:48 ] @
Pročitaj prvo ovo o UniWebHosting, da posle ne bi došao ovde da se žališ.

I kao što smo već rekli, 400GB se ne može potrošiti (barem ne na shared, uvek te dotle pretekne CPU ili RAM), a i u većini slučajeva se radi o overselling-u. A to je view sasvim lepo obrazložio. Isti slučaj je i sa onim unlimited space & bandwidth.

Ne nasedaj na marketinške fore.

I još jedan savet, svi ti koji ti se javljaju preko email-a i preko privatnih poruka sa ponudama, nisu ozbiljni. Ozbiljni za to nemaju vremena, niti im je takva vrsta poslovanja potrebna.
[ Paparazzi @ 23.10.2010. 12:55 ] @
Hvala. I meni je 400GB protoka za 2 eura mesečno nerealno dok je to kod loopie 50GB.
[ Stefan Jocic @ 23.10.2010. 13:00 ] @
Pošto nisi dugo na forumu i ne znaš ove neregistovane hosting provajdere (a pojedini su zaista odgovorni), najbolje je onda da uzmeš hosting kod nekog registrovanog provajdera. Nebitno da li je to Loopia ili neka druga firma. Barem su registrovani, i znaš gde možeš da se žališ (lično ili telefonom).

I da, pogledaj našu listu domaćih hosting provajdera, samo pazi da se radi o registrovanoj firmi (na listi ima i neregistrovanih).
[ Paparazzi @ 23.10.2010. 13:15 ] @
Izgleda da ću uzeti loopia hosting. Mada me nervira protok realno. Meni će konkretno verovatno u nekom delu razvića trebati više od 50gb a to se radi samo ako proširiš prostor (osim ako ne doplaćuješ 1gb mesečno 60 din. što mi je nekako apsurdno a 50 plaćam 200). Prednost je što je kancelarija na 10 minuta od kuće. ^^
[ Stefan Jocic @ 23.10.2010. 13:31 ] @
Citat:
Meni će konkretno verovatno u nekom delu razvića trebati više od 50gb

Ne treba baš toliko daleko da razmišljaš. Ako ti sajt dobro napreduje, eventualno će ti u budućnosti zatrebati više protoka, ali to nije nešto o čemu trenutno trebaš da brineš (ukoliko ti tih 50GB u narednom periodu zadovoljavju potrebe). Ako ti zateba više protoka, mnogo bolja opcija je promena paketa, umesto doplate za prekoračenje protoka.
[ ZanLepen @ 23.10.2010. 17:25 ] @
Pošto se ovde raspucali da reklamiraju hostinge, evo mojih iskustava i saznanja:

-Uniweb bio dve godine odličan, počeo da dominira, onda pusti Srbin sve uništio aljkavim radom i zavitlavanjem. Klijentima iscedio mast, mnogi naje..od šefova zbog isticanja domena, jer su preporučili istog provajdera svojoj firmi. Sada se nešto batrgaju, ne znam u kakvom su stanju, ali tamo ne bih nikako.

- Contrateam, mislio sam pre dve godine da je Dule neozbiljan, klinačka posla. Vreme me demantovalo. Danas ima par servera i na stotine sajtova kod njega. Nadam se da nije lud da sve to sahrani preko noći, kao Uniweb. Ako nastavi ovako moći će lepo da zaradi.

- Hosting 022, Željko je dve godine u poslu, ja koristim njegove servere za svoj ag.rs domen i mrežu i sve je ok. Mogu da odem na 5 godine, i sve će biti tu i kada se vratim. Nebrojeno mnogo puta podržava i moje klijente koji nisu na njegovoj listi.

- Loopia je neozbiljna, kao i Verat..Šta mi to znači da im platiš dodatnu bazu, zoveš da podešavaš e-mail i slično. To je primitivna ponuda, koja se ne može smatrati ozbiljnom u 2010. Zaobići pod hitno.
[ Ser_Boyler @ 23.10.2010. 18:52 ] @
Loopia je ok, za sajt koji hostujem kod njih imali su par prekida od desetak min za godinu dana.
Moja najveca zamerka su losija tehnicka podrska koja radi samo do 17h.
[ uniweb-hosting @ 23.10.2010. 19:06 ] @
Citat:
ZanLepen: Pošto se ovde raspucali da reklamiraju hostinge, evo mojih iskustava i saznanja:

-Uniweb bio dve godine odličan, počeo da dominira, onda pusti Srbin sve uništio aljkavim radom i zavitlavanjem. Klijentima iscedio mast, mnogi naje..od šefova zbog isticanja domena, jer su preporučili istog provajdera svojoj firmi. Sada se nešto batrgaju, ne znam u kakvom su stanju, ali tamo ne bih nikako.


Ne siri dezinformacije, ovde ispade ko da mi sve ukupno radimo 2 godine, uniweb je radio odlicno 4 godine, 2006 cela, 2007, 2008 i sve do pred kraj 2009, onda je nastao problem od par meseci i evo od aprila 2010 pa na dalje sve radi odlicno... Kao sto se vidi da nema nekih negativnih komentara.

" Sada se nešto batrgaju,'

Na ovo mogu samo da se nasmejem.


Sto se tice reklame, nama ne treba reklama po topicima, banner nam ide na es-u vec duze vreme, a zakupljen je termin u naredne 2-3 godine.
[ ZanLepen @ 23.10.2010. 19:15 ] @
Negde u junu julu 2009 ste prestali odgovarati na mejlove, pa sve do aprila 2010.

Ne verujem da ima još naivnih da čupaju kosu zbog neke budale iz Zvezdarske šume, koji ne živi tamo
[ Stefan Jocic @ 23.10.2010. 19:23 ] @
Nažalost moraću trajno da zaključam ovu temu. Ako pokretač ove teme ima nešto dodatno da pita, može da me kontaktira kako bih ovu temu otključao.

Tema će vrlo verovatno biti još jednom pročišćena.

Hvala na razumevanju!