[ vsi @ 26.10.2010. 09:37 ] @
Ukoliko registrujem domen kod nekih lokalnih provajdera (.com) da li je taj domen moj ili njihov pa je ustupljen meni na koriscenje?
Primera radi, ja se odselim iz Srbije i zelim da nastavim da koristim doticni domen, a da ne hostujem sajt na njihovom serveru...
Sta se tada dogadja?
[ view @ 26.10.2010. 10:51 ] @
ako si ga platio tvoj je,naravno pole registracije proveri na www.who.is na koga glasi domen i ako ne glasi na tvoje ime posalji email provajderu da to ispravi i mora ti to odraditi a najbolje resenje je kad imad pristup podesavanjima svog domena onda radis sa njim sta hoces.
[ vsi @ 26.10.2010. 16:22 ] @
Sta se desava u slucaju da neko 'uhakuje' cpanel ili dodje do sifre?
Kako ja dokazujem vlasnistvo?
Primer je da je domen registrovan ovde, a ja se preselim u USA.

Pitam sve ovo jer se nadam da ce domen donositi neki prihod, a hteo bih da se sto vise moguce izlouje od Srbije po pitanju registrovanja i hostinga.
Da li ima veze gde je .com domen registrovan? Ako je registrovan iz Srbije, ne znaci da je u vlasnistvu Srbije...? To vazi samo za .rs /co.rs domene, da?

Hvala
[ ZanLepen @ 27.10.2010. 06:52 ] @
Drugar, da skratimo stvar: Kupi domen na godady.com na svoje ime, svojom karticom i ne lupaj glavu. Hosting kupiš gde hoćeš i podešavaš sam DNS. Sve radnje plafon 15 min i mirna Bačka.
[ vsi @ 27.10.2010. 12:28 ] @
Saglasan!
Ali problem je u tome sto trenutno nemam karticu, a za otvaranje mi je potrebno najmanje 7 dana, zar ne?
Ima li neka nasa firma koja vrsi registraciju kod GoDaddy-a, a da prima uplate putem poste/banke?

Ako ipak moram karticom, koja mi je potrebna? Virtuon? Koju bank preporucujes(pre svega zbog brzine).

Hvala :)
[ ZanLepen @ 27.10.2010. 19:13 ] @
Registruj lično. Ja koristim intezinu karticu, imam i voban i otp banke. Otp izdaju za 7 dana.

Mada neko ovde jednom reče da se kod neke banke to može i brže. Treba pročitati teme.

Pre bilo kakvog posla na internetu moraš imati svoju karticu, preko koje otvaraš i mb i paypal. To je minimum uslova. Da posle ne bi bolela glava.


Ja sam jedno vreme vršio preko svog free servisa registraciju kome treba na godady, pa im prebacivao na njihov gd nalog, dok klinci nisu počeli da me zavrću. Ja kupim domen, oni ništa ne uplate na moj dinarski račun. Ne ide ipak da me zaj..neka glupa klincadija kojoj sam želeo najozbiljnije pomoći, da ih ne zavrnu neki mangupi od tkz. domaćih hosting provajdera.

A bilo je slučajeva "bele kose" kao jedan moj prijatelj, koji je povratio domen posle mesec dana jer je istekao zbog nekog divljeg hostera Tea Jovanovića iz Zvezdarske šume.
[ Stranger2 @ 30.10.2010. 08:55 ] @
Citat:
Ali problem je u tome sto trenutno nemam karticu, a za otvaranje mi je potrebno najmanje 7 dana, zar ne?

Male su sanse da ti neko za tih 7 dana cekanja "ukrade" domen. Obavi tu proceduru oko otvaranja kartice pa sta bude.
[ vsi @ 03.11.2010. 17:15 ] @
Odlucio sam da cu otvoriti karticu.
Verovatno u Intesi.
Koju karticu da trazim? Tj. kako se ona zove?
[ ZanLepen @ 06.11.2010. 10:51 ] @
inteza internet kartica
[ Stranger2 @ 06.11.2010. 11:14 ] @
Be zobzira na konkretni slucaj, najbolje je u banci lepo objasniti za koju potrebu vam kartica treba. Ili ces dobiti najbolji moguci odgovor ili ako budu neljubazni idi u drugu banku.
[ darkoj82 @ 27.05.2011. 22:32 ] @
ima li neko iskustvo sa name.com?
kad se registruje domen preko njih u who is pise da su oni vlasnici domena.

takodje me interesuje je li komplikovana procedura prebacivanja sa name.com na godaddy?

hvala an odgovorima.
[ Man-Wolf @ 27.05.2011. 22:43 ] @
Nemam iskustva sa njima, ali ono sto je sigurno jeste:

Oni mogu da se vode samo kao Registrar, eventualno da po defaultu stave svoje NameServere. WHOIS se mora voditi na tebe i moras imati opciju da ga izmenis.

>> takodje me interesuje je li komplikovana procedura prebacivanja sa name.com na godaddy?

Ako je domen stariji od 60 dana, onda bi trebalo da bude relativno jednostavno -- zatrazis AUTHCODE (mora da ima negde u opcijama), odes na GoDaddy i uneses ga, i pratis dalja uputstva koja ti kazu.

Ako je domen mladji od 60 dana ... Pa moraces da cekas da prodje taj period :-)