[ djomlacar @ 26.10.2010. 13:37 ] @
Treba mi bilo kakav materijal na temu povezanosti medicine i kriptografije i enkripcije,radi izrade seminarskog rada na doktorskim studijama.Hvala unapred
[ mmix @ 26.10.2010. 13:50 ] @
Sem povezanosti izmedju kriptografije i teorija informacija (medinskih podataka) ne vidim neku poreteranu povezanost. Cipheri i lecenje mi nekako ne izgledaju srodno.
[ maksvel @ 26.10.2010. 13:56 ] @
Mislim, nemo' da se ljutite, ali čudi me kako to (a beše više slučajeva) dobijate teme na PhD studijama, a nikakve smernice, preporučenu literaturu, ništa?
Naročito, jer bi krajnji PhD rad trebalo da bude finale, kojem su prethodni ispiti i radovi preduslovi i/ili gradivni elementi. :\
[ djomlacar @ 26.10.2010. 14:05 ] @
Ne ljutimo se :))al tako je to u zemlji Srbiji
[ ventura @ 26.10.2010. 17:10 ] @
@djomlacar: Iskreno, ako nisi u stanju samostalo da pronađeš podatke, kako očekuješ da ćeš da ih interpretiraš i pretvoriš u disertaciju?

... i onda neko ima obraza da kaže da nam je školstvo dobro...
[ maksvel @ 26.10.2010. 19:32 ] @
Ventura je po običaju surov, ali takva je realnost ;)
Elem, ako si već prepušten sam sebi, Google je tvoj drug. Zasuci browser i pokušaj da kreneš odnekud.
Na faksu verovatno imaš i pristup bazama časopisa, pa potraži neke srodne radove. Iskreno, nemam puno veze o čemu se sve tu može raditi - sve to deluje široko: medicina je medicina, a kriptovati se može sve i svašta. ;)



Srećno ;)



[ djomlacar @ 26.10.2010. 20:08 ] @
@maksvel: hvala u svakom slucaju,ne gine mi Google-ovanje:)))
@ventura: a ko to kaze da nam je skolstvo dobro,osim mozda ovih iz ministarstava:))
[ EArthquake @ 27.10.2010. 21:00 ] @
koji je to faks?
[ Impaler @ 04.11.2010. 08:46 ] @
neki virusi koriste enkripciju sam cuo :-))
[ trodon @ 15.12.2010. 18:17 ] @
Pozdrav druze,

ne znam da li ti je ovo josh uvek aktuelno, ali evo ja sada naishao na tvoje pitanje pa da ti dam neke sugestije. Ja se inache bavim razvojem aplikacija za radiologiju (obrada slike, upravljanje pacijentima, itd.), pa sam malo upuceniji u to.

Naime, pretragu po Google-u ne mozesh izbeci, i moracesh da kopash, ali smernice su ti DICOM i HL7 standardi. U njima je definisano kako je najbolje kriptovati podatke o pacijentima koji se prenose kroz mrezu, kako shtititi pristup informacijama na diskovima, itd, itd, pa ti vidi da li ti to radi posao. U svakom sluchaju, enkripcija se u ovoj oblasti dosta koristi.

Imash josh jedan vid korishcenja enkripcije ovde, a to je pristup servisera servisnim menijima uredjaja, gde imash mnoge opcije za popravku i setup uredjaja, koje u principu mozesh i sam popraviti kada imash ovaj nivo pristupa, ali moraju i serviseri od nechega da zive. To je challenge-response, i oni imaju svoje hardverske kljucheve, ali ovo je vishe u domenu generalne zashtite, a manje u domenu medicine.

Uglavnom, evo ti link koji sam ja pronashao kada sam ukucao "DICOM encryption" na Google-u, pa ti nastavi pretragu dalje. Evo linka: DICOM Encryption

Pozdrav, i zelim ti svu srecu u daljem radu.
[ djomlacar @ 16.12.2010. 00:25 ] @
Druze rad je odavno napisan i odbranjen,ali u svakom slucaju ti se zahvaljujem na iscrpnom odgovoru,mozda ce nesto od ovih informacija moci da se iskoristi u nastavku studija.Veliki pozdrav i sve najbolje u daljem zivotu i radu