[ Mikelandjelooo @ 26.10.2010. 17:09 ] @
poz svima

zanimaju me vasi predlozi za video nadzor objekta predstavljenog na slici. uslovi su da snima danju i nocu, i da je moguce pratiti snimak preko neta..

hvalaa!
[ Mikelandjelooo @ 26.10.2010. 17:34 ] @
..jos jedno pitanje, mozda glupo, ali bolje da pitam..da li je moguce uzeti obicne kamerice, da nisu IP, pa sa DVR preko neta pratiti njihov snimak?..
[ Stranger2 @ 30.10.2010. 20:57 ] @
Citat:
da li je moguce uzeti obicne kamerice, da nisu IP, pa sa DVR preko neta pratiti njihov snimak?..
Sve je moguce ako se u sistem doda jos uredjaja. Mislim da se tako i radi zato da korisnici mogu preko DVR-a pregledavati i ranije snimljene snimke. A kamere se svakako "umrezavaju" u jedan centralni sistem bez obzira da li jesu ili nisu IP. ...sad nisam siguran da li su IP kamere bolje ili losije resenje.
[ dandy_bosanac @ 11.01.2012. 13:01 ] @
I meene zanima ukoliko je neko od znalaca raspolozen da malo pomogne kakva je razlika IP kamera od obicnih u situaciji kad recimo zelim 2-4 kamere da postavim u kuci i dvoristu, da li tu mogu da se koriste obicne kamere, pa preko racunara koji je stalno povezan na net i u ukljucen 24hdnevno da se prati povremeno stanje sa udaljene tacke. Imao sam na zalost 2 pokusaja upada lopova, oba puta je situaciju spasio Staford koji ih je docekao u kuci, ali na zalost drugi put su ga ozbiljno povrijedili nekim ostrim predmetom, tako da mu je uvo jedva prisiveno i ima jos povreda na tijelu od nekih ostrih predmeta kojim su ga vjerovatno gadjali dok su verglali da uteknu kroz prozor, i na moju veliku zalost to se desilo za vrijeme paljenja badnjaka, sto ce reci da je nekom bas stalo da udje, i da je to praceno poprilicno dugo.
nisam bas u nekoj finansijskoj situaciji da nabavim neke skupe sisteme zastite, pa bi mi kamere recimo 4 komada (2vani, 2 unutra bile dovoljne) samo me zanima koje bi najpovoljnija varijanta u tom slucaju mogla da se izvede i gdje ima toga da se nabavi,i naravno sta mi sve treba od opreme.Kuci nisam preko cijelog dana, a racunar mi je povezan na net stalno, pa bi isao na tu varijantu da to ide preko racunara, i onda kontam da tu nekako moze da se poveze da mogu sa posla da pristupim kamerama i da vidim sta se desava. Ranije su me vec takodje 2x pljackali, tj alat iz garaze i neke sitnice iz kuce dok je kuca bila u fazi izgradnje, kad sam nabavio psa, neko je pokusao i da ga otruje jer sam nalazio parcad mesa ubacenog u dvoriste, a pas je jako dobro obucen da ne uzima hranu od drugih i to ga je spasilo,,,posto sam jedan komad mesa koje sam nasao u dvoristu izbacio na ulicu i macor koji je naisao je pojeo, posle 10 minuta je uginuo...havarija...policija naravno skuplja prijave, na uvidjaj ne pada na pamet da izlaze...otad psa drzim unutra kad nisam kuci, kad smo tu onda je on vani...
Eto raspisao se ja,,,pa pomagajte...sta drugo da kazem