[ superbaka @ 26.10.2010. 19:03 ] @
imam na disku dve gabaritne arhive koje sam skidao preko torenta, ali nemam vise vezu sa torent fajlovima pa ne mogu da provalim koju od te dve sam skinuo u potpunosti... s obzirom da sam tanak sa prostorom na HDD-u, ne mogu da raspakujem tj. da probam da raspakujem i vidim koja je arhiva kompletna i nju narezem na disk... da li postoji neki bezbolniji nacin da vidim koja je arhiva ta koja mi treba (kompletna)?
[ Djetvan @ 26.10.2010. 19:31 ] @
Folder>Properties>Size
Ako nisu iste veličine onda je verovatno veći ispravan a ako su iste veličine u oba foldera onda su verovatno ispravna oba.
[ calexx @ 26.10.2010. 20:43 ] @
Ako nisi suguran u bilo šta od ovoga, lepo otvori arhive i testiraj ih, ne moraš da raspakuješ.
[ superbaka @ 27.10.2010. 13:12 ] @
arhive i nisu iste velicine ali to nema veze jer je i velicina torenta razlicita (dva razlicita uploadera, dve razlicito kompresovane arhive), ali su prijavljene u punom iznosu na fajl sistem i ako jedna nije skinuta u potpunosti (samo 20-ak %)...
kako da testiram arhive? probao sam sa FileAlyzer-om koji ide uz TC ali on ne daje nikakve informacije da li je arhiva potpuna...
[ calexx @ 27.10.2010. 14:18 ] @
Otvoriš ih u nekom arhiveru (7zip, recimo) i onda test.
[ 3way @ 27.10.2010. 14:37 ] @
a kako ce arhiver da ga raspakuje ako nema mesta na disku?
[ bachi @ 27.10.2010. 14:45 ] @
> a kako ce arhiver da ga raspakuje ako nema mesta na disku?

Svaki arhiver ima test mod koji testira da li je arhiva
ispravna, bez potrebe da istu raspakuje.
[ 3way @ 27.10.2010. 15:56 ] @
Pa da. Moja greska, iz nekog razloga sam mislio na ispravnost spakovanog fajla...
[ bachi @ 27.10.2010. 17:05 ] @
... May the force be with you 3way Skywalker, that is your destiny!

> Pa da. Moja greska, iz nekog razloga sam mislio na ispravnost spakovanog fajla...

Čekaj, možda ne mislimo na isto, ali testiranje arhive znači da
se proverava da li je arhiva ispravna (tipa crc check), odnosno da nije
korumpirana. Naravno, prilikom provere, sadržaj se ne otpakuje privemeno
na hard disk, već se radi u hodu.

... Covek je nase najvece blago! Ljudozder
[ calexx @ 27.10.2010. 17:44 ] @
Nadam se da nije stvarno u pitanju ispravnost spakovanih fajlova jer to ne može bez drugih metoda koje podrazumevaju raspakivanje.
[ 3way @ 27.10.2010. 19:04 ] @
Citat:
bachi:
Čekaj, možda ne mislimo na isto, ali testiranje arhive znači dase proverava da li je arhiva ispravna (tipa crc check).....


Mislim da mislimo.
Ja sam mislio na ispravnost tog spakovanog fajla, recimo nekog filma, a ne same arhive. Arhiva moze da bude ispravna i ako je spakovan los fajl...
A arhiva ce sigurno biti neispravna ako nije skinuta 100%, bez obzira sta je u njoj.
[ bachi @ 27.10.2010. 19:32 ] @
... May the force be with you 3way Skywalker, that is your destiny!

Tu se slažemo. :)


... This tagline is SHAREWARE! To register, send me $10