[ glorius @ 26.10.2010. 20:25 ] @
Koristim QXmpp za Instant Messaging.

Feature koji zelim da implementiram je setovanje status message tako da buddiji u listi mogu da vide moju custom poruku. Kapiram da se za to koristi Presence klasa koja ima metodu setClientPresence() i (get)clientPresence(). Kada pozovem setClientPresence sve je ok. Buddiji vide promenu status message koji sam postavio. Takodje, u mogucnosti sam da pomocu signala presenceReceived pokupim i status messages buddija.

Problem je sto, kada se sledeci put logujem i pokusam da 'pokupim' licni status message, metoda clientPresence (koju pozivam za sebe a ne za buddije) vraca prazan string.
Da li je to znak da se ova informacija ne cuva na serveru ili treba pokupiti tu informaciju na drugi nacin?
Inace, konektovanje na server koristi metodu ( mislim da je connectToServer() ) koja prihvata initialPresence cija je default vrednost status message = "".

Vrednost status message ne mogu da pokupim sa servera pre konektovanja da bih mogao da je postavim.
Jedno od resenja je da tu vrednost cuvam lokalno ali bih voleo da mi ta poruka stoji i kada se logujem sa drugog sistema. Verujem da ovaj API nudi mogucnost cuvanja status message posto mnogi chat klijenti koriste XMPP (a i status messages buddija su sacuvane negde) ali ne znam kako treba to da se implementira.

Any ideas?

[ glorius @ 29.10.2010. 13:31 ] @
Evo odgovora, mozda ce nekoga zanimati:

http://code.google.com/apis/ta..._extensions/shared_status.html