[ sretnici @ 26.10.2010. 22:00 ] @
Pozdrav svima,
Imam triax 80 cm i na njemu postavit original nosac sinu od inverta i naravno uske lnb-ove od inverta.
Kad sam ovo sve kupovao mislio sam da cu moci hvatati puno satelita na kojima imaju nasi kanali(thor,amos,eutelsat2,hotbird,astra 1 i 2)i Holandski posto zivim vani.
Sad vidim da od toga nista nema posto eutelsat ima vrlo slabe signale a o thoru i da ne govorim jer nisam nikad uspio nijedan signal od nasih kanala da upecam,pa sam onda resio kupiti nesto bolje kao napr,T90 Torodial.

Posto sam ja stvarno laik za te stvarcice molio bi nekog da mi malo pomogne oko odabira lnb-ova,trebam li nabaviti uske i mogu normalni obicni lnb-ovi?
Imam namjeru da kupim sa vise izlaza napr.4 samo ne znam koje da uzmem quatro ili quad i trebam ih minimalno za 6 satelita i tri sat resivera.
Zanima me da li bi mogao ti svih 6 satelita da hvatam sa svakim resiverom posebno.
Posto ja imam par DiSEqC-Switch 4/1 ti mi nekoriste jer trebam za recimo 6 satelita.
I na kraju jos da pitam sta dolazi stanandardno uz tanjir T90 torodial a sta ne dolazi.

Procito sam ovcje na forumu vecinu tema koje imaju slicnu tematiku ili nisam mogao naci odgovor na moj problem.
Ako moderator smatra da ima tema sa istom tematikom neka je izbrise.


[ Doberman @ 26.10.2010. 22:40 ] @
Teboi trebaju quad LNB-ovi pozeljno je da budu sa uskim glavama, radi lakseg finog podesavanja, treba ti i onoliko diseq switch-eva koliko imas risivera postoje i switchevi za 6 satelita samo nisu bas toliko uobicajeni kao oni za 4 i 8. Sa ovim bi mogao na sva tri risivera da imas svih 6 satelita nezavisno.
Neznam sta dolazi uz toroidal antenu, jer je nemam, nisti sam je negde video uzivo ( mada bi voleo da je imam :-) ).
[ sretnici @ 26.10.2010. 23:04 ] @
Pozdrav,
Jesi li siguran da mogu ici quad ili mozda quatro i jos da pitam kolko trebam ovih switchova i sa koliko ulaza i izlaza?
Nisi jedini koji nije vidio uzivo tu antenu
Ponegdje sam citao na forumima da se spominje jedna stvarcica sto ide uz tu antenu "MOUNT"ili tako nesto slicno,ne znam samo jeli taj dio neophodan za postavljanje te antene ili se moze bez toga?
Pozdrav,
[ Doberman @ 26.10.2010. 23:16 ] @
Quad LNB ima 4 nezavisna izlaza i na njega mozes da povezes 4 risivera a quatro sluzi za neke druge namene u velikim antenskim sistemima. Ako hoces da gledas 6 satelita na 3 risivera onda ti treba 3 switcheva za po 6 ulaza po switchu ali posto ne verujem da ces da nadjes te sa 6 ulaza onda kupi one sa 8 ulaza, ti switchevi standardno imaju po jedan izlaz.
U vezi antene stvarno ne mogu da ti pomognem.
[ mirel @ 27.10.2010. 11:57 ] @
Ne treba ti uski lnb.bolje kupi mti quad jer ga ne mozes porediti sa alps uskim.standardno dobijes 5 nosaca lnb-ova uz antenu, sto znaci da jedan moras kupiti.uz antenu dobijes i uputstvo za montazu i nije problem da je montiras.
[ sretnici @ 27.10.2010. 15:45 ] @
Ja sam neku shemu napravio samo ne znam jel to moguce ostvariti kako ja mislim.

[ Doberman @ 27.10.2010. 19:57 ] @
Sve ide bas tako kako si nacrtao.
[ sretnici @ 27.10.2010. 21:17 ] @
Ok,sad jos jedan problem u vezi Alps lnb-ova koje sam imo namjeru da kupim za ovu prigodu.
Postavio sam temu na jedan forum na Holandskom jeziku i zamislite jedna forumasica je napisala da Alpsovi lnb-ovi mi ne koriste zato jer sam ih vjerovatno planiro u sredinu antene da postavim i da to ne moze uradi kod veliki antena.
Ona je to napisala bez nekog obrazlozenja i nejavlja se vise.
Ja stvarno nesvatam zasto nebi moglo.
[ Doberman @ 27.10.2010. 22:58 ] @
Mozes da koristis koje god hoces LNB-ove a mozes i da mesas razne tipove.
Slika govori vise od reci.


[ mirel @ 27.10.2010. 23:07 ] @
Ja imam tu antenu i imao sam alps quad ali sam ih zamenio sa mti jer mi je veci dobitak signala.Ti stavi sta hoces.