[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2004. 16:55 ] @
Uz npr Girder?
[ mleposavic_lepi @ 28.01.2004. 19:58 ] @
Moze ali kada sa mobilnim saljes neki podatak preko IrDA ne salje se samo jedan signal ili dva nego nekoliko razlicitih signala pa kad kliknes na GIRDER da primi komandu, on ce da zapamti samo jedan signal od tih razlicitih tako da u tom slucaju mozes sa mobilnim da namestis pokretanje samo jednog programa. npr. namesti da ti se gasi racunar kad uperis mobilni i posaljes signal.

Ja sam probao i radi ali je problem mnostvo tih signala, nije kao na daljinskom da salje samo jedan, osim ako na mobilnom imas neku takvu komandu koja salje samo jedan signal.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2004. 21:03 ] @
Mislim da se nismo razumeli :)

Kad sam spomenuo mobilni, bilo je to samo u kontextu IrDA receivera koji moze da poveze i mob sa kompom (izmedju ostalog:)

Znaci zanima me da li jedan takav uredjaj moze da prima signale daljinskog i da ih prosledjuje girderu? Ali ok, iz tvog odgovora sam zakljucio da moze :) Jesam u pravu?
[ MMX @ 28.01.2004. 23:30 ] @
Ja sam npr. koristio Nokia 6600 kao daljinski za televizor.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.01.2004. 13:13 ] @
Jesmo se opet uspeti nerazumeti :)

Meni ne treba da radim bilo sta sa mobilnim, nego da koristim obican daljinski + IrDA receiver (npr. Sweex) da bih upravljao preko npr. Girdera odredjenim programima :)

A kad vec spomenu 6600, dal se nesto slicno moze raditi sa 3650? :)
[ mleposavic_lepi @ 29.01.2004. 14:22 ] @
Moze ali sa odgovarajucim pluginom. Cuo sam za neki Igor plugin i da sa njim radi ali nisam probao. Prosaraj malo po net-u i vidi gde ima.

Sigurno moze!!! Samo ti treba plugin!
[ r3ct0r @ 30.01.2004. 02:57 ] @
MOZE!!!
idi na sajt od girdera i pogledaj plug za daljunski koji imas ako je neki "obican" ja mislim da on ima podrsku za "obicne" daljinse...

Mada ima jos jedan program koji je samo za daljinski namenjen ja mislim da se zove uice i bolji je...
[ *trut* @ 01.02.2004. 05:08 ] @
Ako zelis da koristis bilo koji daljinski na kompjuteru ja sam koristio program
uice ... znaci na ploci imam nabudzeni irda koji radi savrseno sa mobilnim
fora je da prvo deinstaliras sve vezano za irda u devajs menadzeru zatim
prepises fajl msports /windows/inf/msports.inf i restartujes (naravno bekapuj
original ako zelis opet komunikaciju sa mobilnim) windows ce sve sam odraditi
izgubio sam ime sajta gde sam ovo pronasao ako nekom treba fajl nek pise
[ bobiska @ 01.02.2004. 10:49 ] @
Neki te ovde nisu razumeli, a neki nemaju pojma o cemu pricaju!
Dakle, sve ti pise na sajtu Girdera. Kupovna varijanta IRDA, koju pretpostavljam da koristis, NE RADI sa daljinskim na zalost, imam isti problem. Znaci oko 500 keka u dzep kupis delove i napravis makinu koja ti radi i sa mobom i sa daljinskim (bilo kojim), pod uslovom da imas prikljucak na ploci (ja na ovoj Asusovoj nemam).
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.02.2004. 10:59 ] @
Hvala bobiska :)
Zar se ti pravljeni receiveri ne kace na serijski port? Ne znam da li imam prikljucak na ploci..ploca je Chaintech CT-7VJDA KT266A :)
[ bobiska @ 01.02.2004. 12:18 ] @
Prvo, nije risiver nego transiver. Ima verzija i za serijski, ali je veca komplikacija da se pravi, ali ako si lenj mozes i da kupis, ima na netu nasih ljudi koji to rade. Sve linkove imas u pretrazi ES. To za plocu ces lako da nadjes u knjizici od iste, ili na sajtu proizvodjaca.
Ziveli.

U medjuvremenu sam pogledao za tu ploccu - imas podrsku za IC !
[ mleposavic_lepi @ 01.02.2004. 17:25 ] @
Ja imam RECEIEVER koji se kaci na serijski port (COM) i on mi sluzi da uz pomoc Daljinskog i Girdera radim sta god pozelim na racunaru. Uredjaj nije skup, napravljeni se po internetu prodaju po ceni od oko 400 din. Ako ti treba sema, mogu i to da ti dam, nije slozena! Samo trebam da je nadjem a to je malo komplikovano! Ti se javi ako ti treba pa cim je nadjem, postavicu je na forumu!

Znaci, ne treba ti Transciever nego samo receiver jer se ne salju podaci sa racunara na tvoj daljinac nego samo iz daljinca u racunar. Tako da je sema tim jos jeftinija.

Sto se tice seme za IrDA, postavio sam je na:http://www.elitesecurity.org/tema/33590

Pozdrav svima na forumu!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.02.2004. 23:05 ] @
Ah..sad se dvoumim da li da kupujem IrDA (taj homemade) ili bluetooth gadget...
Trenutno imam ME45 i kineski kabl, a to nece raditi, a uskoro cu imati N6600, pa cu moci koristiti i bluetooth..koji je malo zahvalniji za konekciju..ali onda nista od daljinskog :(
A kad na sve to dodam upotrebljivost svega pobrojanog pod Linuxom..boli glava.

Ne moras mi slati semu..mozes mi samo javiti na priv kome se mogu obratiti za taj receiver od 400+ din.
[ bobiska @ 02.02.2004. 07:53 ] @
Citat:
mleposavic_lepi:
Ja imam RECEIEVER koji se kaci na serijski port (COM) i on mi sluzi da uz pomoc Daljinskog i Girdera radim sta god pozelim na racunaru. Uredjaj nije skup, napravljeni se po internetu prodaju po ceni od oko 400 din. Ako ti treba sema, mogu i to da ti dam, nije slozena! Samo trebam da je nadjem a to je malo komplikovano! Ti se javi ako ti treba pa cim je nadjem, postavicu je na forumu!

Znaci, ne treba ti Transciever nego samo receiver jer se ne salju podaci sa racunara na tvoj daljinac nego samo iz daljinca u racunar. Tako da je sema tim jos jeftinija.

Sto se tice seme za IrDA, postavio sam je na:http://www.elitesecurity.org/tema/33590

Pozdrav svima na forumu!


Rekao sam mu za transiver zato sto sam ukapirao da ima i mobilni sa IR pa da o istom trosku ima sve. Znaci ipak mu treba transiver.

Najbolje ti je da uzmes BT + homemade IRDA posto ionako nije skup (e onda mozes risiver). Samo treba da vidis po forumima da li se ta kombinacija u kompu kolje medjusobno, mada mislim da nema logike za tako nesto.
[ r3ct0r @ 02.02.2004. 20:28 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
mozes mi samo javiti na priv kome se mogu obratiti za taj receiver od 400+ din.


Ako nije frka i meni...
[ mleposavic_lepi @ 04.02.2004. 16:22 ] @
Sve koje interesuje Ir uredjaj za racunar nek pogledaju na sledecoj adresi:

http://www.geocities.com/infraredirda/IRdaljinski.html

i na sledecoj (ovaj ja imam, malo je skuplji, ali provereno radi):

http://013electro.tripod.com

Sva objasnjenja su data na sajtu.
[ Djomloun @ 04.02.2004. 19:54 ] @
Samo da malo rezimiramo posto sam malo zbunjen;> Znaci ovaj sto ga ti imas radi sa bilo kojim daljinski, znaci nema bojazni da ja narucim pa da se posle ispostavi da ne radi sa svakim? A druga stvar koja me interesuje da li taj ic recivar irda whatever moze da sluzi kao Irda, znaci da preko njega mogu da spojim i telefon sa kompom? I da jos jedna stvar koliko sam video kaci se na COM, a na mojom ploci (6BTM) imaju ako sam dobro video dva tako da to nije frx?
tnx
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.02.2004. 13:11 ] @
Citat:
mleposavic_lepi:
Sve koje interesuje Ir uredjaj za racunar nek pogledaju na sledecoj adresi:

http://www.geocities.com/infraredirda/IRdaljinski.html

i na sledecoj (ovaj ja imam, malo je skuplji, ali provereno radi):

http://013electro.tripod.com

Sva objasnjenja su data na sajtu.


A sto je ovaj donji skuplji? :)
[ mleposavic_lepi @ 05.02.2004. 22:10 ] @
Citat:
Djomloun:
Samo da malo rezimiramo posto sam malo zbunjen;> Znaci ovaj sto ga ti imas radi sa bilo kojim daljinski, znaci nema bojazni da ja narucim pa da se posle ispostavi da ne radi sa svakim? A druga stvar koja me interesuje da li taj ic recivar irda whatever moze da sluzi kao Irda, znaci da preko njega mogu da spojim i telefon sa kompom? I da jos jedna stvar koliko sam video kaci se na COM, a na mojom ploci (6BTM) imaju ako sam dobro video dva tako da to nije frx?
tnx


Kaci se na COM port i nije vazno koji samo je vazno da u Settings-u u programu oznacis koji je com port. Ne ,ne moze se koristiti kao IrDA uredjaj zato sto je ovo samo receiver (samo prima signale) a ne transciever (prima i salje). Radi bez problema sa svim daljinskim uredjajima samo morate namestiti kodove koji vam odgovaraju pa ih posle capture-ovati sa programom za odredjene komande. Cak i sa mobilnim mozes da zadas neku komandu posto hvata bilo koje Ir signale.
Ja sam kupio ovaj skuplji jer nisam znao za ovaj jeftiniji, ustvari kupio sam 2, meni i bratu i rade odlicno. Za ovaj drugi ne znam!
[ jalle @ 22.02.2004. 15:19 ] @
Da li neko zna ima li negdje program koi radi sa usb irda transiverom.
Kod mene je neki usb GEMBIRD i sa mobitelom radi super ali ga nemogu natjerat da radi sa daljinskim.

Molim vas pomozite da se vise ne patim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.02.2004. 08:25 ] @
Mislim da usb irda neće raditi sa daljinskim. Ne rade u linuxu, a ne vidim da je i ovde neko rekao da ima usb irda. Znači serijski, koji se kači na matičnu.

A programi su ti Girder i uICE Official site, uICE mirror za Win, i Lirc za Linux.

UPDATE: Ovde piše nešto o USB Human Interface Devices, između ostalog i remote controlers, ali to i dalje nije us irda.

Citat:
USB Human Interface Device support for uICE

This is a generic driver for USB Human Interface Devices (HID). HIDs can be any kind of input device like remote controls, keyboards, game pads and mice connected to one of the PC's USB ports.

This driver also supports the USB remote control device for Sat@TV cards (HH-338 label at the back) from Comfort Computing Hardware.

Download v1.0 beta (148k)