[ NoHopeForMe @ 29.10.2010. 11:21 ] @
Ovako, prijavio sam se za nagradnu igru preko jednog bloga, blog je proveren, radim sa njim vec mesecima, tako da nije prevara.
Problem je sto su organizatori te igre iz Londona, a nagrada je iPod Nano.
Mene zanima da li je ikako moguce poslati iPod Nano kao poklon iz Engleske u Srbiju a da pritom me carina na osiromasi. Vrednost artikala je oko 150 funti, tako da me zanima da li to ikako moze da dodje ovde na neki normalni nacin, bez preteranog siromasenja i troskova?
Imam jos jednu soluciju, a to je da ostavim licne podatke od drugara iz Engleske, pa da mi on donese iPod, na ruke sto kazu , mada ne znam kakva je procedura tu, koliko se placa carina i da li ce mu nesto naplatiti?
[ boss89 @ 31.10.2010. 01:37 ] @
Najbolja solucija je da ti drugar donese, nece platiti nista, ako ti posalju IPOD bice ocarinjen, roba do 100 eura ne podleze carini, za svaki iznos preko 100 evra, dažbine koje uključuju carine i PDV, iznose 32 odsto. Ako orgnizatori ne posalju neki dokaz koliko vredi IPOD nasi carinici ce ga proceniti po svom nahodjenju.
[ mr. ako @ 05.11.2010. 19:47 ] @
Carini se svaka roba preko 20eur ako ti salje firma, a 45 eur ako ti salje fizicko lice.