[ DjXb @ 29.10.2010. 12:37 ] @
Treba mi pomoc dvoumim se izmedju ove dve zvucne karte, cena im je slicna, treba mi za produkciju i snimanje
[ acaradio @ 29.10.2010. 18:58 ] @
Klasa je otprilike ista, samo sto je Fast Track Pro nesto bolji po pitanju opcija.
Kao prvo, oba imaju veliku manu sto je mikrofonski ulaz veoma slab i nije za dinamicke mikrofone. Ako koristis kondenzatorski mikrofon, tu nema nikakvih problema.
Fast Track Pro ima prednost zbog toga sto su oba kanala visefunkcionalna (mikrofonski, instrument), dok je kod Firewire Solo jedan fiksno rezervisan za mikrofon, a drugi za instrument (gitara, bass)...osim toga, Fast Track Pro ima MIDI ulaz i izlaz. Za Firewire Solo treba da imas firewire ulaz na maticnoj ploci ili u formi PCI kartice, dok Fast Track Pro ubodes u neki od USB portova. Firewire Solo ima prednost zbog stabilnijeg, komunikativnijeg i brzeg rada...sve ostalo je manje-vise slicno.
[ DjXb @ 29.10.2010. 22:18 ] @
ih :) citam sada i reko taman fast track i onda na kraju stabilniji i brzi u kom smislu je brzi ? midi mi je + i to shto nema rezervisane nego oba ulaza mogu za sve da sluze

e sada ako moze josh jedno poredjenje jer ogoormona razlika ako koristim mbox 2 u logicu ?

znam da je digidesign za pro tools i sve, ali kolika je razlika u kvalitetu izmedju reimo fast track pro i mbox 2 ? sem 190e prema 350
[ acaradio @ 29.10.2010. 23:22 ] @
Ima slucajeva da se Fast Track Pro zablesavi, ali verovatno zavisi i od stabilnosti samog sistema. Mislim da je neko ovde na forumu pominjao da vec duze vreme koristi Fast Track Pro i da je veoma zadovoljan.
Mbox 2 je ipak mnogo bolja klasa od Fast Track Pro (kvalitetniji D/A konverteri i bolji ulazi), s tim da je ovaj drugi manipulativniji za sve ostale potrebe zvuka na racunaru. U vreme kada sam se ja petljao sa MBox 2, on nije hteo da radi sa nekim standardnim multimedijalnim aplikacijama, nije cak hteo ni da komunicira sa mojom tv kartom, sto mi je bilo veoma bitno, tako da sam morao da ga vratim...ne znam da li je sada vise WDM friendly nego pre.

Citat:
znam da je digidesign za pro tools i sve

M-Audio hardver takodje radi sa Pro Tools (M-Powered).
[ ZoranPA @ 17.11.2010. 18:21 ] @
fast track pro stara malo preko god dana

Edit:info na oglasima.

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 17.11.2010. u 19:47 GMT+1]