[ eclipse_gsx @ 29.10.2010. 20:00 ] @
pozdrav svima,jedno kratko pitanje u vezi AE.
gde recimo mogu pronaci (ne znam kako se strukovno ;) zovu) klipove snimljenoj na jednobojnoj pozadini,radi ubacivanja u klipovima koje radim.
poput: padajuceg aviona odnosno mene konkretno zanima avion koji pada i eksplodira.
ja sam skinuo Action Essentials1 i 2,tamo ima zajsta odlicnih stvari,ali to sto meni treba nema.

unapred hvala svima.
[ bytefx192 @ 29.10.2010. 22:01 ] @
Za sta ti to konkretno treba?

Mozes da napravis sam animaciju (od 2D slika, posto pretpostavljam da ne radis sa 3D-om) i sve to ukomponujes.......

Pre svega ono prvo pitanj ;)

PozZ
[ eclipse_gsx @ 30.10.2010. 18:36 ] @
pa konkretno mi treba da ubacim u jedan klip gde moj drug puca sa puskom (bili smo u lov i on je hteo da ga snimim dok puca sa 5-o metkom u vazduh),hteo sam da mu u pozadini ubacujem nakom ispaljivanja metaka kako avion pada.
ja ne znam kako se rade te 2d a ni 3d slike,mozda neki tutorial da postavis ili sta god a da je od pomoci ;)
[ eclipse_gsx @ 10.11.2010. 00:21 ] @
ima li neke pomoci drustvo?
[ Igy81 @ 10.11.2010. 13:15 ] @
Imes jedna staaaari tutorial na digitalvideoediting.com u kojem je objasnjeno kako u AE napraviti eksploziju na zgradi. E sada je na tebi da to sto je u tutorialu pokazano primjenis na avion.

Znaci nadji sliku aviona cija perspektiva odgovara uglu iz kojeg si snimao nebo, iskruzi je ili u Photoshopu, ili maskama u AE, odradi eksploziju kao u tutorijalu i ubaci ga u snimak. Ako je u pitanju snimak "s ruke" onda potrazi i neki tutorijal o osnovnom motion tracking-u u AE ili u Moca trackeru i zavrsi posao.

Sa slikama moras paziti da se nikada ne rotiraju oko ose vise od par stepeni jer su takorec "tanke". U slucaju aviona neka se razleti u komadice sto prije da bi zadrzao iluziju da je to zaista avion.

Ova metoda je daleko od savrsene, ali bez poznavanja 3D modelinga i svega sto je potrebno da se to sto si zamislio uradi pomocu nekog 3D paketa ovo ti je najjednostavnija opcija.

Pozdrav.
[ eclipse_gsx @ 11.11.2010. 20:42 ] @
hvala na odgovoru,pogledacu tutorijal.
mada imam sve videokokpilove tutorijale i programe u kompletu.