[ DJDRILL @ 30.10.2010. 15:52 ] @
Ima dosta tema o ovome,ali ako nije problem za konkretno moj problem.Trenutno imam samo laptop DELL i na njemu Conexant HD Audio muzicku karticu.Pomozite mi kako da najkvalitetnije snimim mix.Pokusavao sam vec nekoliko puta,ne valja.Daklle sa Denonovog mixera X1500 u line in u laptop.Na mixeru imam rec out,a probao sam i booth izlaz sto je nesto kao za monitoring pretpostavljam,Imam kvalitetne kablove,koristim mp3 fajlove 320kbps stvarno su svi kvalitetni.E sad imam problem da se neke stvari iz pesme ne cuju,pa nesto se izgubi,pa secka.isto tako tokom snimanja ne idem u clip,koristim sound forge.I kako posle snimanja da povecam volume celog snimka,dosta se slabo cuje,a zbog clipa ne smem vise tokom snimanja da pojacam.Konkretno jel ja moram da kupim neku recimo Audiophile karticu vidim da je osnovna verzija oko 100e trenutno da bi uradio to kako treba ili mogu nekako da izvucem i sa ovom opremom?snimak je za promotivne svrhe.I ako moze neko da mi pojasni ceo postupak ovog snimanja...dakle koji softver,kako da nastelujem izlaze na mixeru,ekvilajzere, isto to i na racunaru i samom softveru,na sta da obratim paznje,koliko da pojacam mixer,koliko zvucnu karticu to jes njen ulaz,kako da pojacam volume snimka i tako to...nadam se da me razumete,hocu da cujem snimak kao sto cujem na zvucnicima dok radim.Imam jos jedan mixer Behringer PMP5000 ako mi to nesto znaci...hvala vam svima unapred
[ acaradio @ 30.10.2010. 16:36 ] @
Nema tu nikakve filozofije, to je obicno snimanje linijskog signala...cak i kod jeftinih integrisanih audio varijanti kao sto je taj Conexant, ako su kablovi potpuno ispravni i ne prekidaju, ako u Sound Forgeu drzis nivo snimanja na oko -6 dB (sa granicom od max. -2 dB), tu ne sme da bude takvih problema koje si opisao.
Jedino moze da bude problem ako je ulaz na laptopu iskljucivo mikrofonski (preosetljiv) i ne mozes da "uguras" linijski signal koji je daleko jaci od mikrofonskog...onda dolazi do distorziranog zvuka sa neprijatnim udarcima. U tom slucaju jedini spas je eksterna audio karta (interfejs).

Citat:
Konkretno jel ja moram da kupim neku recimo Audiophile karticu vidim da je osnovna verzija oko 100e

Audiophile kartice su PCI i ugradjuju se u desktop racunare, a za laptop ti je potreban neki USB audio interfejs (kartica).
[ DJDRILL @ 30.10.2010. 16:51 ] @
Pa planiram da uzmem desktop,pa zato pitam za audiophile.Ima Audiophile i na usb i na firewire ali je sve to preskupo,zato razmisljam o onoj 24/96 tako valjda bese najosnovnija verzija Audiophila.a u pravi si pogresio sam,nemam ja line in nego mic in na laptopu,znaci ne mogu nista da uradim,jel tako?zato se ne cuje dobro...Mozes li da mi pojasnis ono za -6 db max -2 mislis na VU Metre u Sound Forgu na softveru na kojem snimam ili na mixeru?sta treba da ne prelazi -6,svejedno mi mnogo slabo izgleda,kako da pojacam snimak posle?
[ acaradio @ 30.10.2010. 20:45 ] @
Citat:
DJDRILL: nemam ja line in nego mic in na laptopu,znaci ne mogu nista da uradim,jel tako?

Na nekim laptopovima taj ulaz hoce da prihvati i linijski signal, ali izgleda da kod tebe to nije slucaj.

Citat:
Mozes li da mi pojasnis ono za -6 db max -2 mislis na VU Metre u Sound Forgu na softveru na kojem snimam ili na mixeru?


U Sound Forge-u (to je valjda softver u kom snimas):

Ovo gde je crvena linija, to je -6 dB...kada snimas, signal bi trebalo da ti se krece oko te vrednosti, a da ne prelazi -2 dB (jer sve iznad je suvise blizu granice od 0 dB).

Citat:
kako da pojacam snimak posle?


U Sound Forge-u, naravno...Process > Volume
Tu pojacas koliko ti treba, pritom pazeci da nema peakova koji dodiruju 0 dB.