[ grizzly @ 28.01.2004. 20:31 ] @
Prekjuče mi stiže poruka od [email protected], subject "Hello", sa atačmentom
koji ja greskom startujem (kliknem na open umesto na save) i u roku od pola sata stigne jos par istih poruka sa raynih adresa. Provalim ja da je virus, gledam sta ce se desiti ali jos se nista nije desilo i sistem radi OK. Danas mi stigne poruka sa adrese komerczepterbanka nesto skroz debilno, sa naslovom "virus u vašoj poruci" i u atačmentu isti onaj fajl! (nisam skapirao, šta oni mi kao vraćaju virus, reklamacija šta li????). Naravno nisam tu adresu ni imao u adesaru pa me yanima jel' zna neko o čemu se radi, i kako se rešava?
[ UrbanN @ 30.01.2004. 02:48 ] @
Koju nastavku ima taj 'attachment'?
Ako imas antivirus programu, sta kaze? Ako nemas onda snimi pa vidi sta je u pitanju.
[ sudyxor @ 30.01.2004. 15:09 ] @
MyDoom

http://[email protected]
[ UrbanN @ 31.01.2004. 02:50 ] @
Ne salji ga meni :)

Pre nekoliko meseca Microsoft je objavio veoma lepu ponudu koja kaze "250.000 dolara ko da informaciju za coveka ko je napravio Mydoom"....izgleda si se usrecio :)

Lek za sve je zlatna komanda "format c:" :)

Pozdrav :)
[ grizzly @ 02.02.2004. 22:59 ] @
HA HA za format C:

pretpostavljam da ovi symantec alati resavaju problem?

Inace atachment je imao txt ekstenziju...
[ Ser_Boyler @ 03.02.2004. 09:58 ] @
Citat:
grizzly:
HA HA za format C:

pretpostavljam da ovi symantec alati resavaju problem?

Inace atachment je imao txt ekstenziju...

I verovatno jos nesto pored txt ekstenzije (.scr , .exe i sl.).
[ euripyd @ 04.02.2004. 22:06 ] @
kao:

mydoom.txt.PDF.exe

pa naravno procitas prvo txt, a upadne u oci i PDF...
[ UrbanN @ 05.02.2004. 02:03 ] @
A jer moze neko da objasni ovu stvar....nemam MyDoom.A niti MyDoom.B a pred dan-dva sam primio nekoliko e-mail-a u koima pise nesto u smislu kao...poruka koju sam pratio nekom korisniku nije primljena zbog toga sto ima Mydoom...ja pojma nemam ko je taj korisnik, tacnie receno "korisnici" (jer sam primio vise e-mail-a sa razlicnim korisnicima). Prvi put vidim te e-mail adrese!

Pitam cisto informativno, ako neko zna sta je u pitanju?
[ Sundance @ 05.02.2004. 08:08 ] @
Pa vrlo je moguce da worm sam salje takve poruke sa spoofanim mjestom slanja, ili da ih salje sa tvoga stroja na adrese prikupljene iz adresara, temp inet filez i sl. direktorija, pa ti ih tvoj ISP vraca nazad jer sadrze worma.