[ stanticm @ 31.10.2010. 20:29 ] @
Pozdrav,
Nemam iskustva sa izradom antena i nadam se da necu ispasti smesan.
Zanima me da li je moguce prepraviti log periodic antenu koja je pravljena za opseg mobilne telefonije (~950MHz) na 2.4GHz? Ne ocekujem da cu imati veliku dobit zbog verovatno loseg rastojanja elemenata. Zanima me da li cu uopste imati neki efekat sa skracivanjem elemenata? Imam jednu antenu za mob pa sam mislio da je malo "prilagodim", zao mi je da stoji, sluzila bi kao pomocna. Dali "loga" ima tacno odredjen broj elemenata za zadati opseg frekvencije ili kao yagi sto vise to bolje... Jos me zanima sta znaci "Tao" kod logaritamskih antena?
[ starkg @ 31.10.2010. 21:50 ] @
Hoce neki efekat i da je bolji bez uredjaja mozes da se slikas, jeste glupo seckati elemente a imas relativno lake antene za izradu poput nekih korner antena i imaju dobro pojacanje vidi u bezicnim komunikacijama na es-u, nemoj dzaba da se mucis sa tom iskreno nije vredno truda i dzaba ces je upropastiti iako ti verovatno netreba...Zavisi kako projetujes loga antenu nije uvek pravilo kao kod yagi zavisi kako je planiras konstante koje zadajes sigma i tau su velicine koje odredjuju fizicku velicinu antene i vidis isplatilise da bude toliko dugacka za neko pojacanje ako ne moze se skratiti i duplo a izgubiti decibel ili dva imas na forumu proracune pretrazi...
[ Horvat I @ 01.11.2010. 07:54 ] @
Nemožeš očekivati povoljne rezultate,bolje tu untenu utopi nekom ko koristi karticu "preko grane", a za te pare uzmi namensku.
[ stanticm @ 01.11.2010. 12:33 ] @
Hvala vam na savetima, mislio sam da se verovatno ne vredi baviti sa tim. Ivane, ako cujes da nekom treba javi. Pozdrav!
[ Horvat I @ 01.11.2010. 13:17 ] @
Imaš "svaštaru" pa objavi.
Moja je otišla za par sati