[ Marko Kojic @ 31.10.2010. 21:36 ] @
Nedavno sam poceo da ucim c++ (zbog isipita), no veoma sam se zinteresovao za ovaj jezik.
E sad me interesuje da li se moze napraviti neka paralela izmedju pocetnickog i naprednog savladavanja jezika.Naime ja sam naucio neke osnove (primenjivanje matematickih funkcija, crtanje krugova i sl.).
To sam relativno lako shvatio.Konkretno pitanje je da li je napredniji nivo ucenja mnogo tezi za shvatanje ?

ps..Znam ja da je brzina shvatanja individualna osobina, ali se nadam ce moje pitanje biti razumljivo.. ;)

pozdrav..
[ abitbp6 @ 01.11.2010. 00:32 ] @
Pod naprednim poznavanjem C++ jezika ja podrazumevam poznavanjem sintaksnih detalja, detalja implementacije jezika i potpuno razumevanje funkcionisanja jezika u svakom aspektu. U širem smislu, može se uključiti i poznavanje više kompajlera, više platformi, više razvojnih okruženja i više C++ biblioteka. E, sad, da li je napredniji nivo učenja mnogo teži za shvatanje... Pa, jeste do jedne tačke, dok sa jezikom ne postaneš na ti, a onda je sve mnogo lakše.
[ Goran Arandjelovic @ 01.11.2010. 15:25 ] @
Ono što bih ti generalno preporučio je da kreneš s nekim jednostavnijim tutorijalima, tj. lakšom literaturom.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

Ne moraš konkretno sa ovim, ali s nečim slične težine. Počni s rešavanjem nekih prostijih problema (na više načina) i trudi se da sve što pišeš, pišeš pravilno. Takođe, ne računajući čiste C++ konstrukcije, uoči razlike između C-a i C++-a jer se neke stvari drugačije rešavaju. Da, C kod će uglavnom raditi bez ikakvih problema, ali sve to treba zameniti ispravnim C++-om (hint: dinamička alokacija, kastovanja, ... itd).
Naprednije stvari će doći same po sebi...
[ deerbeer @ 01.11.2010. 15:38 ] @
Napredno znanje je ono gde u jednom programu upotrebis sto vise elemenata tog jezika tj. svu njegovu snagu ,
u cilju da program bude sto efikasniji i fleksibilniji a sors kod citljiviji .
[ Marko Kojic @ 02.11.2010. 16:29 ] @
Citat:
Goran Arandjelovic: Ono što bih ti generalno preporučio je da kreneš s nekim jednostavnijim tutorijalima, tj. lakšom literaturom.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

Ne moraš konkretno sa ovim, ali s nečim slične težine. Počni s rešavanjem nekih prostijih problema (na više načina) i trudi se da sve što pišeš, pišeš pravilno. Takođe, ne računajući čiste C++ konstrukcije, uoči razlike između C-a i C++-a jer se neke stvari drugačije rešavaju. Da, C kod će uglavnom raditi bez ikakvih problema, ali sve to treba zameniti ispravnim C++-om (hint: dinamička alokacija, kastovanja, ... itd).
Naprednije stvari će doći same po sebi...


Poceo sam i jos uvek ucim iz tutorijala C++ za apsolutne pocetnike.Knjiga(tutorijal) mi se cini veoma razumljiv za moj pocetnicki nivo znanja pa je tako i nastalo moje pitanje.

Mozda gresim ali krenuo sam samo c++ da ucim, bez predznanja c jezika..nadam se da je to nije problem..
[ X Files @ 02.11.2010. 17:08 ] @
Citat:
Mozda gresim ali krenuo sam samo c++ da ucim, bez predznanja c jezika..nadam se da je to nije problem..

Mnogi autori ističu u svojim knjigama da je predznanje iz C jezika 'štetno' po učenje C++ jezika, jer C stvara određeni stil, a C++ kao objektno orjentisan jezik zahteva sasvim drugi prisup rešavanju problema.

Shodno tome, knjige koje se tiču C++ jezika uglavnom odmah prelaze na OO koncepte, a vrlo malo pažnje posvećuju nekim bazičnim stvarima koje su zajedničke i za C i C++, a teško se može dokzati da su 'bespotrebne'. Po meni tu C++ programeri ostaju uskraćeni za mnoga low-level saznanja.

Tako će recimo retko koji C++ programer imati u vidu jednostavne stvari ovoga tipa, a šteta je.


Po meni, C znanja su korisna, ali nisu presudna za učenje C++-a.



Mislim, da je Milicev jedan od autora koji je u svojoj knjizi jasno razdvojio objektne i ne-objektne koncepte C++ jezika.