[ MarkoBalkan @ 01.11.2010. 10:28 ] @
da li vam radi?

meni se kao instalira, ali jednostavno ne radi.mislim da je crash na win 7.

do sada nisma imao problema ni s jednom verzijom na prijašnjim OS-ima.

također verzija 8.4 ne radi na win 7.
[ zoranix @ 01.11.2010. 11:55 ] @
Za verziju 8.4.4 sam siguran da radi na Windows 7, jer imam nekoliko malih instalacija gde Windows 7 izigrava server sa PostgreSQL-om.
PostgreSQL 9x nisam probao, pa ne mogu da garantujem, ali ne vidim razlog zašto ne bi radio!?

Probaj servis da staruješ ručno, iz komandne linije, pa ćeš da vidiš što neće...
[ MarkoBalkan @ 02.11.2010. 18:14 ] @
kaže ovako


C:\Program Files\PostgreSQL\9.0\bin>postgres
postgres does not know where to find the server configuration file.
You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA env
ironment variable.

C:\Program Files\PostgreSQL\9.0\bin>postgres
postgres does not know where to find the server configuration file.
You must specify the --config-file or -D invocation option or set the PGDATA env
ironment variable.

C:\Program Files\PostgreSQL\9.0\bin>

s time da mi je data directory prazan.stavit ću linux na virtualnu mašinu i to je to.

do sada nisam imao nikakvih problema sa postgresql-om.

ni na windowsima ni na linuxu.
[ zoranix @ 03.11.2010. 08:26 ] @
Meni liči da je nešto problem sa preuzetim instalacionim fajlom. PGDATA je promenjiva okruženja koja se postavlja prilikom instalacije i koja ukazuje gde se nalazi "data" folder. Ako se ova promenjiva kojim slučajem ne inicijalizuje, recimo na "c:\Program Files\PostrgSQL\9\data", ili slično tome nešto, definitivno instalaciona procedura nije odradila posao. Pošto vidim da inicijalizacija, odnosno initdb nije prošao i napravio fajlove ispod data foldera, pokušaj da u sistemskim promenjivim dodaš liniju za PGDATA (desni klik na My Computer>Properties>Advanced TAB>Environment Variables Dugme>System Variables sekcija). Nakon toga moraš da pokreneš "initdb" da incijalizuje fajlove za PostgreSQL. Možda će ti tražiti initdb još neku sistemsku promenjivu da dodaš , a možda i ne.

Kada inicijalizuješ fajlove sa initdb na data folder, potrebno je pokrenuti servis za postgres, a to ćeš uraditi iz sistemskih servisa u kontrol panelu. Možda se desi da instalaciona procedura nije registrovala ovaj servis u Windows-u, a onda si definitivno u problemu. Najverovatnije da postoje razlozi za ovo, a jedan od njih je isključen servis za podizanje novih pozadinskih procesa (često administratori isključuju ovaj servis, nakon instalacije svih potrebnih servisa). Pogledaj u servisima pa ga uključi (startuj!), ako nije startovan. Ako i to neće, ili je problem sa Windows-om na tvojoj mašini, ili sa instlacionim fajlom (nije za adekvatnu verziju Windows-a).
[ MarkoBalkan @ 03.11.2010. 15:55 ] @
skinuo sam enterprisedb server za 32 bitne windowse.

jer imam 32 bitne.

probat ću ovo.
[ MarkoBalkan @ 12.12.2010. 21:15 ] @
stavio postgresql 9.0.1 na win 64 bitne i radi od prve.
stavio na laptop na 32 bitne windoswse i ne radi.