[ Deker @ 02.11.2010. 14:54 ] @
Imam problem. Koristim Nimbuzz java aplikaciju. To je IM + skype voip www.nimbuzz.com. Telefon je Sony Ericsson C702. Aplikacija Nimbuzz se konektuje na internet, IM rade - GTalk, Live Mess itd, ali prijavljuje da ne može da se poveže na Skype. Slično je i sa IMPlus. Podešavanje parametara je standardno, poslat kod preko telenor sajta - . Video sam u top temi da neki koriste te aplikacije za skype, ali su verovatno drugačija podešavanja za internet, ali ne znam kakva. Ili možda Telenor filttrira takav saobraćaj pa nije omogućen? Pretražio sam forum ali ne nađoh odgovor. Hvala na pomoći. Pozdrav
[ Miroslav Cvejić @ 02.11.2010. 15:02 ] @
I na android Nimbuzzu se često to dešava. Nije problem do tebe.
[ freeworld @ 02.11.2010. 15:04 ] @
I meni se to desavalo,nekad nije htelo skype a nekad facebook,Skype mi nije toliko potreban pa nisam ni pokusavao da sredim to.Kasnije mi nije radio fejs ,pa sam zato napravio drugi acount.Sada mi fejs radi ali jedino skype opet ne radi.Jedino sto bi mogao da te savetujem da napravis vise accounta dok ti na nekom od tih ne proradi.
[ ib.kroki @ 02.11.2010. 15:24 ] @
Skype od skoro ne dozvoljava ni jednoj "tuđoj" aplikaciji pristup svom serveru osim svojoj zvaničnoj aplikaciji tako da se Nimbuzz, Fring i ostale slične aplikacije ne mogu konektovati na Skype nalog.
[ freeworld @ 02.11.2010. 15:37 ] @
Malo pre sam usao na email i video da mi stigla poruka od Nimbuzz.prevod sa engleskog:mozda ste vec culi Skype nas je zamolio da iskljucimo Skupe i SkypeOut services,a detaljno objasnjenje imas na http://blog.nimbuzz.com/2010/1...enimbuzz-breakup-means-to-you/ .Na osnovu onoga sto sam procitao Skype je onemogucen na nimbuzzu od 31 oktobra.
[ freeworld @ 02.11.2010. 15:43 ] @
Sad sam se nesto zainteresovao,na kojim telefonima je moguce obavljati besplatne pozive preko nimbuzza ili drugih aplikacija.da li to zavisi od operativnog sistema.
[ Deker @ 03.11.2010. 13:35 ] @
Hvala svima na objektivnim i kvalitetnim informacijama. To znači da Telenor ne filtrira taj saobraćaj, već sam Skype "pravi problem".
Za freeworld: Čini mi se da Skype ima originalnu simbian aplikaciju za Nokiu, koja verovatno može bez problema da se koristi. Nažalost, za telefone bez OS izgleda da nema pogodna - slična Java aplikacija.
[ freeworld @ 03.11.2010. 17:59 ] @
Nema vise.